pátek 29. března, 00:02 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Kanadská borůvka

Datum: 12.05.2007 14:44
 
Minulý rok jsem koupila kanadskou borůvku a mám ji v zahrádce u přítelovy maminky. Je to zatím pěkný prcek, ale na jaře krásně obrazila, i přesto, že to dlouho vypadalo, že zimu, přestože byla mírná, nepřežila. Pamatuji si, že jsme mívali na parcele (než jsme ji prodali) borůvka více jak metr vysokou a chodily jsme se sestrou na úrodu s miskou - borůvky byly snad centimetr i více veliké a výborné. Letos jsem chtěla ještě nějakou přikoupit, ale nepodařilo se mi ji u nás sehnat (prý, jak přišly, byly hned vykoupeny). Jaké s nimi máte zkušnosti?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Natasha
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 12.05.2007 19:11
     
    Chceme kúpiť zopár kríkov a tak tiež uvítam vaše rady a skúsenosti.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kanadská borůvka

     
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 13.05.2007 09:57
     
    Na :[www.betageo.cz] mají na konci nabídky vřesovištních rostlin docela dobrou nabídku kanadských borůvek. Betageo je v Ústí n.L., takže pro mnohé asi daleko, ale mají tam dobře popsáno, které odrůdy jsou ranné a které pozdní..
     
  • Autor: HelaF
    Status: nováček

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 18.05.2007 21:33
     
    Kanadské borůvky prý mají větší úrodu, když jsou různé druhy u sebe a mohou se navzájem opilovat. Sázet do rašeliny, zalévat a polostín jim vyhovuje asi více než plné slunce. Já mám teprve 3, začínám. Ale můj děda měl keře vysoké 1,5m borůvky jak nehet u palce a mi děti jsme se po nich mohli umlátit. Měl okolo udělanou pletivovou klec, aby to pláci nesežrali dřív než mi děti. Měl je pod jabloní, takže trochu stínu.
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 18.05.2007 21:53
     
    vimrova: snažila jsem se dostat na jejich stránky, ale jsou nějaké mrtvé. Nejde nic rozkliknout. nevím, jestli to zlobí mě nebo je chyba u nich. Kde je v Ústí jejich prodejna, prosím? Dík
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kleibel Jan

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.05.2008 11:44
     
    Kanadskou borůvku mám již třetím rokem co mi rodí. Plody jsou střední velikosti a jsou velice chutné. Problém mám s tím, že je jen asi 25-30 cm vysoká a tak zvaně "sedí". Přihnojuji jí specialním hnojiven na borůvky a přidávám rašelinu, Má-li někdo zkušenosti jak jí pomoci aby vyrostla do větší velikosti, byl bych velice rád, kdyby mi někdo poradil. JK
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Kleibel Jan

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.05.2008 11:45
     
    spinning smiley sticking its tongue out Kanadskou borůvku mám již třetím rokem co mi rodí. Plody jsou střední velikosti a jsou velice chutné. Problém mám s tím, že je jen asi 25-30 cm vysoká a tak zvaně "sedí". Přihnojuji jí specialním hnojiven na borůvky a přidávám rašelinu, Má-li někdo zkušenosti jak jí pomoci aby vyrostla do větší velikosti, byl bych velice rád, kdyby mi někdo poradil. JK
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.05.2008 12:44
     

    Nepíšete nic o zálivce,kanadské borůvky jsou na vláhu tak náročné,že se pod ně při výsadbě dává folie,co by zadržovala vodu,nebo se pěstujív nádobách...viděla jsem 2m keře,které rostly v zasypaném potůčku...voda tudy stále tekla,jen pod zemí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.05.2008 13:22
     

    U nás v zahradnictví měli několik druhů, nevěděla jsem, co si vybrat confused smiley . Chtěla bych je prozatím pěstovat jen v nádobách, nemám na ně momentálně místo,čekám, až se mi uvolní jedno místo v zahradě, kde je teď harampádí. Takže by stačilo do té nádoby asi něco zakrslého, že?

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.05.2008 14:10
     
    Anavi,do kyblíku jde i klasická,teda jinak - nevím o zakrslém kultivaru winking smiley normálně jim dej směs rašeliny,písku a listovky/kompostu a budou v pohodě...
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 13.05.2008 14:51
     

    Anavi, koukni sem:

    [kiwi.kvalitne.cz]

     

    tam najdeš vše o pěstování. Kup si rovnou víc druhů, fakt jsou mezi nima rozdíly - i chuťové smiling smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    prof. Trávníček

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.06.2008 10:30
     

    Opylovat je od slova pyl.

    My, ne mi.

    Máte za 3.

    T.tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Zazuka
    Status: začátečník

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 11.06.2008 15:11
     
    Potřebuji poradit mám 4 keříky až se dostanu na zahrádku vyfotím. Všechny mají žluté listy. Proč? Co dělám špatně.
     
  • Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 11.06.2008 21:08
     
    Zazuko jak hluboko pod nimi máš rašelinu? Jeden zahradník to má tak že dá netkanou na to folii a spousty rašeliny víc jak metr do hloubky a i do stran nejmíň metr. Má je nádherné obrovské. Ale ty zemní úpravy mě zcela odradily, tak jsem si pořídika kamčatské těm stačí zem obyčejná.
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 12.06.2008 09:44
     
    No,ono to chce nejen kyselou půdu,ale hlavně strašně moc vody...většina lidí stěhuje borůvky ze záhonku do nádoby,protože to neuzalévá (tak 20l/rostlinu/den) a navíc rašelina...
     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.