čtvrtek 25. dubna, 02:59 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Kanadská borůvka

Datum: 12.05.2007 14:44
 
Minulý rok jsem koupila kanadskou borůvku a mám ji v zahrádce u přítelovy maminky. Je to zatím pěkný prcek, ale na jaře krásně obrazila, i přesto, že to dlouho vypadalo, že zimu, přestože byla mírná, nepřežila. Pamatuji si, že jsme mívali na parcele (než jsme ji prodali) borůvka více jak metr vysokou a chodily jsme se sestrou na úrodu s miskou - borůvky byly snad centimetr i více veliké a výborné. Letos jsem chtěla ještě nějakou přikoupit, ale nepodařilo se mi ji u nás sehnat (prý, jak přišly, byly hned vykoupeny). Jaké s nimi máte zkušnosti?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 29.07.2013 18:51
     
    image.jpg

    Na balkóně už sklízíme melouny, na zahradě ještě ne. smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kanadská borůvka

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 29.07.2013 19:00
     

    Ty jsou thumbs down mls smiley

    Já mám dva keříky, každou jinou. Jedna je taková ohromná, jako máš ty a druhá drobnější - ta už zraje. Ob den sklízím mističku. Na ty velké si ještě počkám, jestli mi je dnes nesklidí případné kroupy sad smiley kterými hrozí

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 12.04.2015 16:21
     
    image.jpg

    Nekde jsem tu na podzim psala, ze mi zacala kvest boruvka, dost pozde na podzim. Tak jsem z toho byla nestastna, ze poupata spali mraz a ja letos prijdu o vsechny boruvky. Opak je pravdou, je to holka statecna, nejak extra plodna grinning smiley grinning smiley Tolik poupat jeste v zivote nemela. To jen tak, kdyby se to v budoucnu nekomu stalo, ze nemusi mit strach, ze omrznou jen ty vylozene vykvetle a zbytek zustane thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 08.06.2016 17:24
     

    Ahoj holky, prosim o radu. Mam na zahrade tri mlade boruvky. Loni a predloni vsechny pekne plodily. Maji ruzna stadia dozravani. Letos jsem ale zjistila, ze poupata ma nasazena castecne jen jedna a u tech dalsich ne (mozna, kdyz si vezmu lupu, 1 nebo 2 zarodky najdu :-))).

    Nevite, cim to muze byt? Jsou vedle smrku, v raseline, nahore lesni hrabanka, hnojim prirodnima granulema na boruvky, snazim se zalivat, kdyz je extra sucho...

    Jsem z toho smutna, boruvky milujeme a bylo to to jedine, co jsemu nas v horach pestovala... sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 08.06.2016 17:27
     

    Taky mám dve ze čtyř bez poupat a ty dvě co kvetly, žádná sláva, je to příroda nijak se tím netrápím.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 08.06.2016 17:33
     

    Fakt??? eye popping smiley Takze myslis, ze maji nejakou pauzu a zas to treba pristi rok rozjedou?

    Ta, co mam na balkone, je naprosto famozni, obsypana od shora az dolu. Ani nema moc velky kvetinac, bez presazovani uz x let.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 08.06.2016 22:01
     

    Nevím, nám rodí každý rok, i když loni plody uschly. Nestačila jsem je uzalévat.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.06.2016 07:38
     

    taky ji máme obsypanou každý rok....bez hrabanky, normálně v záhoně vedle rybízů a angreštů, ostružin.....hnojím jen zjara nějakým hnojivem na bobuloviny...žádnou péči extra nemá a je vždy obalená....plodí ale na starším dřevě, nestříhalas jí??

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Kanadská borůvka

    Datum: 09.06.2016 16:52
     

    Nestrihala :-(

    Prijde mi par listu okousanych asi od lalokacu, tak kdo vi, co se deje dole s korenama... :-( Treba uz jich je malo, tak nemela silu na plody... Nevim... Kousek vedle mam cely breh lesnich boruvek a ty jsou letos poradny. Zatim ale mluvim jen o kerisku, protoze plody vetsinou byvaji uplne miniaturni :-)

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.