čtvrtek 18. dubna, 17:56 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Předzahrádka u Jarky

Datum: 07.04.2014 11:15
 

Diskuze pro Jarku.



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 17:23
     

    Jarko, kapradí ještě spí.Já ho mám taky celé hnědé.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Předzahrádka u Jarky

     
     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 17:31
     

    Vlaďko díky, taky jsem si to myslela thumbs down.

    Nedalo mi to a šla jsem na zahradu to kapradí znova občíhnout a už se pomalinku začíná zelenat thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jarka. (09.04.2014 18:22)
     
  • Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 20:06
     

    Jarko, pokud tam ničemu nebude vadit, dala bych ji do pravého rohu. Když tam dáš všechny klacky, už v létě by tam mohl být pěkný keřík. Vyplnilo by ti to postupně ten roh a ten záhon vlastně uzavřelo. Myslím, že by to nevypadalo špatně. Kvete teď, když po odkvětu ostříháš, kvete znovu. Vlastně i když neostříháš, kvete průběžně. Tvořilo by ti to takový základ, ta vrbička a ten keř

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 20:14
     

    ivik dobře dám do pravého rohu tu kerii, před to ten rododendron? A vrbu doleva? Už se těším až ten balíček dorazí please smiley . Dneska mi přišla zpráva, že mi zítra dorazí ten balík těch trvalek co jsem si objednala, snad nebudu zklamaná smiling smiley .

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Jarka. (09.04.2014 20:14)
     
  • Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 20:25
     

    Ronďák bych před kerii nedávala, já bych ho dala doleva nebo doprava trochu dopředu od té vrbičky. Je na kmínku a ten ronďák tam líp vynikne. Před ten keř bych dala spíš nižší trvalky. Aby tam byl ten kontrast winking smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 20:52
     

    No, já myslím, že symetrií se nedá nic zkazit, působí čistě a přehledně. Dtto liniová výstadba do dlouhého úzkého záhonu.

    Myslím, že ani není třeba dělat striktně liniovou výsadbu, stačilo by nechat přední linii modřenců, případně ještě zadní linii ( pokud máš Jarko něčeho dost na celý zadní okraj) a linii vysokých dominant, zbytek rozmístit 1+- dle osy souměrnosti, nebo alespoň udělat souměrné některé rostliny, např. v rozích apod.

    Několik příkladů:

    : [ridingthebuses.com]

    : [www.houzz.com]

    : [www.freeplants.com]

    : [garden-photos-com.photoshelter.com]

    : [www.flickr.com]

    : [www.flickr.com]

    : [www.flickr.com]

    : [www.flickr.com]

     

    Ono totiž není vůbec jednoduché udělat výsadbu tak, aby záhon po celou sezonu působil dobře. Zvlášť v prvních letech, než se kytky rozrostou. Ale pokud bude fungovat kostra záhonu, bude to hned vypadat lépe winking smiley .

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 09.04.2014 21:03
     

    no holky ještě zítra to zkouknu, je hlavní, aby jsme nasadily ty dominanty, takže ty už víme, nasadím je jak píše Ivik , ty by se mi přesazovat nechtělo nono smiley no a ty menší rostlinky bude asi pokus omyl confused smiley . Denivek bych měla mít 3 druhy, tak to by šlo vysadit dozadu do řady smiling smiley . Ty modřence ještě budu muset rozsadit, ať to je podel celého záhonu, ale to asi až odkvetou confused smiley .

    Jinak potom kdybych měla někde hodně místa, tak mám nasazené nějaké barevné listy, takže ty bych tam mohla doplnit, ať to pokryje a pak je jenom vyhodím až zmrznou thumbs down .

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 08:23
     

    Hakuro Nishiky by mohla být soliterou v tom záhonku. A sever by jí neměl až tak vadit. Na úpalu se jí upalují lístečky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 08:27
     

    Jarko, asi tak jsem ti to chtěla říct. Udělej tu "kostru", trvalky můžeš přesadit kdykoliv kamkoliv, to není strom. ¨

    Pokud Hakuro neseženeš nebo by se ti nelíbila, tak si tam třeba aspoň udělej díru a dej do ní květináč naplněný hlínou. Až ji pak koupíš, jen vyhrabeš květináč a sadíš ji tam. Jinak by ti to různě prorostlo kořeny a mohla by sis poničit vše kolem, až bys na ni hloubila díru. Aspoń já to takhle dělám, pokud někam něco plánuji. Mám výsadbu dost nahusto, takže bych si pak mohla zničit, co nechci. confused smiley

     
  • Autor: Jarka.
    Status:

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 08:37
     

    Za chvíli jedu do zahradnictví, tu vrbičku tam prý mají, včera jsem ta volala smiling smiley .

    Anavi to mě nenapadlo s tím květináčem eye popping smiley , přesně jak píšeš, vždy jsem si rozhrabala kus záhonu eye rolling smiley . A ty trvalky ty budou malinké, takže to nasadím a budu přesazovat, až to bude vypadat tak jak si představuju, to už problém nebude, ne teda pokud to nebudu muset celé překopat confused smiley .

    Já si dneska ty kytky rozdělím aspoň podlé výšky, ať nemusím před záhonem sedět s noťasem a zjišťovat to na místě grinning smiley

     
  • Autor: martaep
    Status: nováček

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 08:46
     

    Dobry den vsem. Moc prosim. Nemate nekdo zkusenost s vysavacem na listi? Nevim kam napsat dotaz. Bydlime skoro v lese a to listi je opravdu silene. Z travy to jeste jde , ale dostat to ze zahonu je opravdu nad lidsky vykon. Dekuji Martina flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 08:56
     

    Sousedi mají, asi dobrý. Jen občas vyluxují zároveň s listím i část mulče. A za další - dělá to šílený kravál !!! ,takže to všichni "zbožňujeme", hlavně v neděli kolem oběda smiling smiley, ale naštěstí to je podzimní záležitost, tak se to přežít dá.

     
  • Autor: martaep
    Status: nováček

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 09:00
     

    Anavi. No ja spis na to jaro. Protoze na podzim by to bylo uplne zbytecny grinning smiley. Zafouka vitr a mam vse na zahrade.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Předzahrádka u Jarky

    Datum: 10.04.2014 09:06
     

    My ho máme, ale moc nevyužíváme. Chtěla jsem ho hlavně na luxování pod pergolou, která je 2x do roka silně zasviněná vistárií - jednou na jaře po odkvětu a pak na podzim tuna listí a na podzim, při shozu listí, moc používat nejde, protože vistárka shazuje až metr dlouhé,tenké klacíky a ty prostě vysavač nevezme a šprajcnou se v hubici. Mulč to vezme spolehlivě a kravál šílený. Nevezme to ani listy přísavníku tříprstého z domu.

    Vzhledem k tomu, že ho mám z frcu, za tři stovky, tak mě jeho pořízení tolik nebolí, ale za plnou cenu bych už dnes do něj nešla. Listí v trávě zlikviduje sekačka při sekání a do záhonu s vysavačem raději nelezu.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.