pondělí 27. září, 21:46 Svátek má Jonáš
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Založte si eDeníček! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 

Kamenné umyvadlo- je vhodné do běžné domácnosti a jaké vybrat?

Autor: Petra.L - nováček
Datum: 01.07.2019 11:16
 

Ten z Vás, kdo byl na nějaké exotické dovolené, nebo jen listoval katalogy hotelů v takových destinacích, si určitě pamatuje nějaké krásné umyvadlo ve tvaru misky v tzv. provedení na desku, což znamená, že je položeno na kamenné, nebo dřevěné desce. Ve většině případů jde o kamenná umyvadla vyrobená nejčastěji z mramoru a takové kousky je možno pořídit si i domů. Sice ještě pořád nejde o něco naprosto běžně dostupného, ale spousta prodejců je zařadila do svého sortimentu a zájem o ně neustále roste. Je ale dobrý nápad si takové umyvadlo domů pořídit?

Ne každý kámen je pro výrobu umyvadel vhodný

Nejprve je nutno říci, že se ve většině případů sice jedná o kvalitní výrobky z kvalitního kamene, ale je třeba brát na vědomí, že se jedná o přírodní materiál, který je do určité míry pórovitý a může tak nasáknout určité množství vody a s ní i nečistot, které se následně velmi špatně odstraňují. Proto je třeba vybírat kamenná umyvadla z tvrdých materiálů, jako jsou mramor, nebo např. onyx. Naopak se vyhněte žule, vápenci, nebo říčnímu kameni, které jsou mnohem měkčí a také pórovitější. Kvalitní kousky najdete například na eshopu i-market v sekci kamenná umyvadla. Vybírejte spíše kousky s leštěným povrchem, na kterém nemají nečistoty tendence ulpívat. I když koupíte umyvadlo z tvrdého mramoru, je vhodné jej ošetřit speciální impregnací na přírodní kámen (např. impregnace SAXO) a toto ošetření pravidelně opakovat jednou za půl roku až za rok.

Kam kamenné umyvadlo umístit a jak se o něj starat?

Kamenná umyvadla jsou určena především do koupelen, které zútulní a vnesou do nich nádech exotiky. Do kuchyně takové umyvadlo nelze příliš doporučit, protože mu nedělá dobře dlouhodobější styk s nejrůznějšími kyselinami, které se často vyskytují v jídle. Umyvadlo je vhodné nenechávat dlouhodobě zašpiněné, protože se pak má tendence do něj špína zažírat a v extrémním případě mohou určité látky časem nahlodávat strukturu kamene.

 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Petra.L (18.07.2019 13:06)
 
 
Podobné příspěvky
Diskuze: Bylinky a babské rady Jak zabavit děti? Jídlo jako národní vlajka
 

Víte nějaké osvědčené recepty z bylinek? Co například na takové škábání v krku nebo kašel?

Autor: Libi - 07.01.2007 13:25
Rubrika: Zdraví a krása - Komentářů: 166

Ahoj všem, mám doma dva malé raubíře 6 a 8 let a rozhodně nechci aby trávili volný čas u hraní pc her...máte někdo zajímavý tip, jak se s nimi zabavi

Autor: marcelab - 28.11.2011 21:33
Rubrika: Školáci - Komentářů: 45

Narazil jsem na zajímavý článek, kde jsou představeny různé pokrmy jako národní vlajky - jak by asi vypadala ta naše? Zkoušel to někdo?

Autor: misan786 - 28.08.2013 11:04
Rubrika: Vaření - Komentářů: 1
Adresář: http://www.ikuchyne.com http://www.koureni.biz/ http://navylet.net
 

Sháníte výrobce Vaší nové kuchyňské linky? Pak navštivte stránky výrobce kuchyní s působností v Severních Čechách, Praze a okolí.

Autor: belica - 24.09.2007 14:40
Rubrika: Kuchyně - Komentářů: 0

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Bydlení a domácnost (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.