pátek 19. dubna, 06:40 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Kam s popelem?

Datum: 24.01.2008 17:19
 
Jak likvidujete popel z krbu či kamen? My zatím přidávali do kompostu...ale čeho je moc, toho je příliš, že jo. Abych neměla ze zahrady popeliště. Takže: může se popel (pochopitelně vystydlý) dávat do popelnice? Zatím jsem se tomu vyhýbala....
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 17:25
     
    Mono, my ho jinam než do popelnce nedáváme, podle mě, co by do popelnice mělo přijít jiného,když ne popel confused smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Kam s popelem?

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 17:55
     
    Libi...no jasně...od toho název, že jo. grinning smiley Asi jsem zbytečný estét...představa té zaprasené popelnice mne děsí. eye rolling smiley Asi k tomu dojde.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 17:58
     
    Mono, ale na popel musíš mít plechovou, ne plastovou
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 18:11
     

    A na zahradu jen popel ze dřeva. Popel z uhlí jen do popelnice (plechové) nebo opravdu úplně vystydlý i do plastové.

    Mimochodem, vám společnost, která vyváží domácí odpad popelnice nečistí? Nám je pravidelně dezinfikují. V létě, když je hodně teplo, tak docela často. Máme plastové černé a také jsme dostali plastové hnědé a k nim i odpadkové koše a ty jsou na bioodpad a taky je dezinfikují. Nekecám A to zatím máme odvoz odpadu zdarma.

    A ještě, abych vás naštvala - když zapomeneme ve vývozní den dát popelnice ven (jezdí ráno) a zavoláme na firmu, přijesou i odpoledne a vyvezou je bez keců. thumbs down coffe smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 18:11
     
    Vladko...a jsme u toho!! Tu samozřejmě nemáme. Takže nějaká jiná alternativa? Co nějaká jáma a popel tam zakopávat? To je taky blbý, co? confused smiley
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 18:14
     
    Mono, já s ním zavážím díry na zahradě.
     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 18:15
     
    Drahuš, tak do plastových u nás ani omylem. Na to hned upozorní při výdeji popelnice
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 18:18
     

    drahus...ne, popelnice nám nečistí...to děláme sami. eye rolling smiley Topíme pouze dřevem, takže ten popel je ,,čistý´´. winking smiley

    Vladko...jo, dobrý nápad. Nerovností u nás dosti. grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 19:00
     

    Uz som to sem davala v jednej Moninej diskusi, ze ....popol z krbu davam aj pod naslapne dlazdice v kvetinovych zahonoch ...Popol sa nepaci ani slimakom, ani mravcomsmoking smiley , tak sa tam nezdrzuju, aj ked to byvaju inak pre ne prave moc oblubene miesta .. Je to z nudze cnost, lebo skor by sa tam hodil piesok, ale k tomu popolu sa lahsie dopracujemwinking smiley-

    i ked zase tak casto v krbe nekurime a toho popola nemavam vela...Okrem toho ho davam kde pride - aj do kompostu, aj do jam a zahadzem hlinou....

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 20:06
     

    Popel ze dřeva obsahuje draslík, používá se tedy jako draselné hnojivo.

    Nevím, kolik ho máte, ale vzhledem k tvým latifundiím...

     

    Já ho požívám na vylepšení struktury půdy a hnojivo.

    Zarývám ho při podzimních ( jarních ) pracech, přisypávám ho ke stromům, při výsadbě.

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 20:37
     

    Už jsem myslel,že je tu téma:Kam dáte urnu,až mě prosypou z krematoria?!!

    No dřevěný popel,to je na zahradě ,pro stromy a keře obzvlášť,přímo posvícení.

    Vysoký obsah draslíku zakládá tvorbu dřeva a květy.Dříve se používal na výrobu potaše pro sklárny.Pomáhá také zlepšit strukturu půdy.Ovšem neměl by se používat tam,kde je čerstvě hnojeno chlévskou mrvou,uvolňuje dusík do vzduchu.

    JABRAKA

     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 20:41
     
    Taky sypeme popel ze dřeva do kompostu. Když se topí suchým dřevem, tak je ho poměrně málo.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 21:35
     

    A já se domnívala, že popel je pro půdu naopak škodlivý confused smiley , nevím, kde jsem tu informaci nabrala...

     

    Mončo, my vybíráme popel z krbu už studený, dávám ho do igelitky a potom do plastové popelnice.

    Popelnice nám vymývají asi 2 x do roka, na jaře a ke konci léta, tuším, v chladných měsících ne. V těch teplých je to potřeba, někdy je to opravdu množárna červů angry smiley thumbs up .

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Kam s popelem?

    Datum: 24.01.2008 21:47
     

    Anavi, škodlivý je pro půdu popel z uhlí. Obsahuje poměrně velké množství těžkých kovů.

    Popel ze dřeva je opravdu přínosem.

    Samozřejmě nesmí se jednat o natřené ( lakem, barvou ) nebo něčím napuštěné dříví.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.