úterý 16. dubna, 18:46 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Jiřiny

Datum: 21.06.2007 09:05
 
Další fotografie:

(nevím, jestli už tu taková diskuze není...)

Začíná sezona jiřin. Zatím mi kvetou tyto dvě. Stejně je to ale brzy, že?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 15.08.2017 22:43
     

    Na jiřiny jezdívám sem. Na jiřinkové dny.[www.dahliabrzak.cz] Je tam k vidění sousta kultivarů. Je to kousek od místa, kde máme chalupu.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jiřiny

     
     
  • Autor: emilia
    Status: začátečník

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 07:36
     

    Gabca mne sa zasa páči Tvoja tmavočervená thumbs down Tie strapaté sú Lidlovské.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 09:52
     

    Emilko ta střapatá, je nádherná, thumbs down já jsem je všechny , až na jednu , rozdala

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 10:37
     

    já se pokusila o pěstování jiřiny v květináči, ale je to k neuzalévání, nedoporučuju

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 11:17
     

    Ta moje jediná je také v květimáči. Nebavi mě furt vozit zimovat domů a v květnu nahoru.Pro změnu mám zase ohromné muśkáty, tak že vyhodit, nebo darovat..... thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (16.08.2017 11:20)
     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 13:49
     

    Hanko, taky jsem zkoušela jiřiny v květináči - takové ty menší, měly by být vhodné pro nádoby, ale jsou žíznivý a žravý a chytají padlí nono smiley .

    Letos jsem jich pár postavila jen tak do záhonů, nechávám je prokořenit do toho záhonu a je to o moc lepší. Zalévám normálně vrchem, steče to pod ně a ony si tam pak pro tu vodu sáhnou winking smiley . Nechtěla jsem je sázet, jsou tam všude tulipány a narcisy ( ty nevyndavací), napodzim plánuju jen "odtrhnout" od země a založit do sklepa ( canny nechám v květináčích -to loni šlo pěkně, jiřiny asi vysypu - pro jistotu)

     
  • Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 21:04
     

    Tuhle epizodu mám taky za sebou. Je to jak píšete. Nejdou tam ani ty malé.

    Možná udělám poslední pokus, jak píše Jana. Že bych si ve Slovči okoukla v záhonech.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 21:10
     
    dsc00010 (6).jpg

    Já měla jiřinky v květináči asi 2x a pokaždé dopadly stejně. Časem mi vůbec nekvetly. Prostě to s nima neumím. Tyhle jsou sice pracnější, ale jelikož jsou pokaždé na stejném místě, záhon je pěkně kyprý. Letos jsem pod ně přihodila granulovaný slepičinec a jak se jim to líbilo. Jsou mnohem větší a bohatší než kdy jindy. I když minulý roky bylo sucho, to je fakt.

     
  • Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 21:21
     

    Gabco, já už tolik místa nepohledám.A asi bych ani neuzalívala. Ale ráda bych s nimi zakryla pár míst po cibulích, kde nechci rýpat. I když mě tak napadá, ve Slovči prodávají řízkovance. Podle péče udělají hlízu anebo ne. Tam by se tak nerýpalo. Nakonec za to chtějí 17 Kč. Aspoň bude důvod se tam podívat. Už jsem dlouho nikde neslídila.

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Jiřiny

    Datum: 16.08.2017 22:10
     

    Gabčo, ten jiřinkovej živej plot je prostě úchvatnej love smiley thumbs down

     

    Regino, mě šlo jednak o využití místa po cibulovinách a jednak o to nerýpat v nich- proto jsou ty květináče navrchu. Mám nadělaný hnízdečka tulipánů a narcisek po 3ks, chci sledovat, jak se to rozrůstá / nerozrůstá. Kdž se v tom začnu vrtat, určitě nějaké cibude přeseknu nebo minimálně rozrochám ty hnízdečka eye rolling smiley .

     

    Jen jednu jiřinku mám zasazenou v zemi - v místě, kde zatím váhám, co tam zasadím a nechci si to zaplácnout první věcí, která mě napadne. Tu samou mám v květináči a ta je aktuálně sice stejně vysoká, ale je hubenější a má méně květů. Jenže, tu zasazenou jsem zaštipovala, tak se to taky těžko porovnává eye rolling smiley. Je sice širší, ale zas se rozvaluje do stran eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 06.09.2017 18:41
     
    21392565_10207626594462495_670101990_o.jpg
    Další fotografie:

    Jezdím pracovně k jedné paní. Její skoro 80 letý manžel se stará nejen o ni, ale i o celou domácnost, dům i zahradu.

    Každý rok má v korytech a květináčích vysázený bílý jiřinky. Moc se mi líbí. love smiley

    Tak jsem si je včera s jeho dovolením pro vás vyfotila.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 06.09.2017 19:42
     

    Je to hezký,ale dát Jiřinky do truhlíků by mě nenapadlo.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 06.09.2017 19:46
     
    dsc00108 (5).jpg
    Další fotografie:



    bosk napsal(a):

    Je to hezký,ale dát Jiřinky do truhlíků by mě nenapadlo.

    No, hlavně to musí být hrozně těžký. Si neumím představit, jak to tahá dolů z tý zídky. grinning smiley

    Mně stačí ty moje 4 bedny jiřin a mám dost. Ale když pak kvetou do zámrazu, tak mi to vynahraděj. love smiley

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 06.09.2017 19:51
     

    Máš je krásný.Taky jsem je jeden čas mívala,ale naše zahrada je moc malá a dávat je pořád na stejný místo nejde.Někdy mívám ty nízké letní.

     
  • Status: expert

    Re: Jiřiny

    Datum: 06.09.2017 20:52
     

    Gabco, až zase pojedeš k tomu pánovi, tak mu vyřiď pochvalu. Klobouk dolů, jaký má jiřinky. A zeptej se ho, jak hnojí a zalívá. Paráda.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.