sobota 20. dubna, 11:27 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Povídání o vaření
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

Datum: 08.01.2007 20:16
 
Pište co se sní i s hrncem? thumbs down
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 13.01.2007 13:46
     
    Nikdo nic? U nás tedy vede řízek jakýkoliv, ale to asi všude. Taky máme rádi jídla takzvaně z jednoho hrnce Mexický hrnec, Bami, Lasagne i obyčejné šunkafleky co máte rádi Vy?
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 13.01.2007 22:16
     

    Já mám velmi rada balkánskú kuchyňu,žial som u nás jediná,ktorá ju tak oblubuje.

    Jedlo ktorému nikdy neodolám je kurča na paprike,ako príloha musia byť nočky.No a pečená kachnička-to je klasika!

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 14.01.2007 00:29
     

    Jé, tak u nás klasika, srnčí na smetaně, vůbec veškerá zvěřina thumbs down . Tak stále hledám nějakého myslivcewinking smiley .

    Candát jen na kmíně s citronem,  brokolicový koláč - mňam thumbs down .

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 14.01.2007 08:14
     
    Anny...tak u nás taky balkán. thumbs down  A jinak třeba kuře na víně, kuřecí na hermelínu a ,,indické jídlo´´ (takový zapečený mišmaš). grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 15.01.2007 15:54
     

    Slíbila jsem Jáje recept na kuře na víně:

     

    Kuře na víně

    Kuře opláchneme a naporcujeme na kusy. Osolíme, opepříme (a vůbec nějak okořeníme) a osmahneme na oleji. Podlijeme celou lahví (krabicí) bílého vína (stačí úplně obyčejné, nejlevnější). Dusíme do měkka. Porce vyndáme, omajdu zahustíme (já dělám normální mouku s vodou) a dochutíme (sůl, pepř, sl.paprika...). Vrátíme porce kuřete a prohřejeme. Podávám s hranolkama nebo americkýma bramborama.

     
  • Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 15.01.2007 19:11
     
    Moni dík snad to najdu až to budu potřebovat. Dnes jsem přivezla 12 kuřat hiiii, nevešly se do mrazáku tak jsem rozprodávala....bohužel...
     
  • Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 15.01.2007 19:13
     
    Anni udělej diskusi a nějaké zaručeně dobré balkánské jídlo sem hoď jo? Já miluju plněné zelné listy.
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 15.01.2007 20:22
     
    Jájo,už druhý deň hľadám jeden recept na bulharskú banicu,vylepšenú mojím vlastným inovačným prístupom,ale neviem,kam som ho založila.Hneď ako ho nájdem,tak ho sem hodím.
     
  • Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 15.01.2007 22:23
     
    Jasně nemůžu se dočkat, náš jídelníček je jaksi jednotvárný a když jsem teď doma můžu si dovolit si s vařením hrát a zkoušet nová jídla
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 17.01.2007 17:14
     

    Tak banicu som nenašla ,ale hodím sem aspoň toto:

    Bulharská sarma

    kysané zelí       500g              ryža  350g

    hovězí,mleté    700g              cibule 1-2 ks

    mletá paprika,olej soĺ,pepř alebo ak máme čubrica (buharské korenie,dostať u nás) bobkový list

     

    Cibulku osmahneme a pridáme mleté  mäsko ochutené čubricou,opekáme,než sa zatiahne.Na druhej pánvičke necháme zosklovatieť ryžu.Do pekáča dáme kyselé zelí,mäsko,ryžu,zamiešáme,pridáme papriku(pre farbu)bobkový list,zalejeme vodou(tak aby hladina bola cca na prst nad vloženými prísadami.Dáme piecť do trúby,cca50 min.,než sa voda vyvarí.Podávame,pre tých čo nie sú na diete vylepšíme lyžičkou kysanej smotany.

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 26.01.2007 12:02
     
    musaka 006.jpg
    Další fotografie:

    MUSAKA

    Musaka je grécké národné jedlo a ako také má mnoho variant.Já nebudem uvádzať množstvá jednotlivých ingrediencií,pripravujem ju vždy tak od oka winking smiley

     

    musaka 006.jpgPrvá vrstva- Zemiaky       uvarím v šupke,ošúpem a nakrájam na kolečka.Na pekáč vymazaný a vysypaný stúhankou položím vrstvu zemiačkov

     

     

     Druhá vrstva- Mleté hovadie maso    Na oleji spením na kostičky nakrájanú musaka 008.jpgcibulu a cesnak.Maso osolím a okorením (moja oblúbená čubrica alebo pepř,korenie na mletá masa) a pridám na panvičku osmahnúť.Keď sa masko zatiahne,pridám rajčatový pretlak (na 750 g tak dve malé konzervy),premiešam a podlejem sklenkou červeného vína.Nechám trošku prebublať a vypariť. takto upravené maso navrstvím na zemiaky

    Tretia vrstva-Lilek   Nakrájam na kolečka,osolím a nechám cca 30 min odpočívať,pustia vodu.Kolečka osuším a narýchlo opečiem na oleji.Olej by mal byť rozpálený,majú tendeniu nasiaknúť ho.Po opečení položím na papierové obrúsky a odsajem prebytočný tuk. Z liliku vytvorím tretiu vrstvu.

     

    musaka 005.jpg Na záver si pripravím bešamel: Maslo+hl.múka,urobím zápražku,zalejem mliekom a varím do zhustnutia.Okorením strúhaným muškátovým orieškom.Do uvareného bešamelu vrazím ešte jedno vajíčko, jeden biely jogurt  a strúhaný syr.Obvykle používam rozne druhy syrov (čo práve mám) a ako podotkla Mona,dá sa použiť aj balkánský syr. Musaku zalejeme bešamelom.

    Dáme zapiecť na cca 50 minút .

    musaka 010.jpg 

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 26.01.2007 15:22
     

    Indické jídlo (už jsem ho kdysi dávala na liv.). Je to vyloženě pro ty, co se nudí...je s tím hrozná patlačka, ale u nás zmizne rychlostí blesku.grinning smiley

     

    1) osmaříme bramborovou ,,slámu´´ (velice tenké hranolky)

    2) uvaříme kuřecí drůbky (nebo krůtí směs, to je jedno) a umeleme

    3) na másle podusíme mraženou zeleninu

    4) do pekáče nasypeme slámu, maso i zeleninu, polijeme kečupem (přiměřeně) a promícháme.

    5) připravíme si nálev: do půllitru od oka cukr, ocet, olej, pepř, sladkou papriku, kari, koriandr, worcester, dolít vodou a promíchat.

    6) nálev nalít na směs v pekáči, promíchat

    7) směs uhladíme v pekáči a dáme zapékat

    8) když je směs propečená, uděláme nahoře lžicí důlky (kolik strávníků, tolik důlků) a rozklepneme do nich vejce, vrátíme do trouby zapéct

     

     

    O soli se nezmiňuji, je jasné, že se osolí jak drůbky při vaření, tak zelenina při dušení. Podle chuti ještě dosolíme.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 26.01.2007 17:06
     

    Rarášky

    Těstíčko: světlé pivo,vajíčko,hladká mouka,lžice hořčice,sójová omáčka ,

                     trochu worčestru,sůl pepř

    Uděláme těstíčko a do něj naložíme na malé medajlónky nakrájená kuřecí prsíčka.

    Necháme odležet nejméně hodinu,do druhého dne jsou lepší.Pak už jen osmažíme.

    Ideální,když je u nás někdo na návštěvě,večer nachystám a pak se nemusím motat v kuchyni a oběd je hned.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Jídla která jsou u Vás doma zaručeně TOP

    Datum: 29.01.2007 07:22
     
    Ladiny rarášky u nás slavily velký úspěchthumbs down
     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Povídání o vaření (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.