čtvrtek 28. března, 23:12 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Výchova a péče
hodnocení: 4.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Výchova a péče
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: maruska
Status: nováček

sprostá slova

Datum: 12.06.2007 20:03
 
dobrý den.chtěla bych se zeptat jestli neznáte někjáké účinné prostředky jak odnaučit dítě mluvit sprostě.chodí do druhé třídy, všechno to nejspíš pochytila ve škole.děkuji
 

Komentáře a názory

 
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: sprostá slova

    Datum: 12.06.2007 20:07
     

    No zkus nejprve ignorovat, nerozvíjet debatu typu...cos to řekl,to se neříká, to je ošklivé...

     
  • Autor: Reklama

    Re: sprostá slova

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: sprostá slova

    Datum: 12.06.2007 20:59
     
    tak to je docela oříšek, já mám pocit, že to snad ani odnaučit nejde confused smiley , v práci se snažíme těm starším počítat sprostá slova (reagujeme už ale většinou jen na ty tvrdší a běžné vole už nás nerozhodí) a pak se s námi ten dotyčný/á na zbytek dne loučí, na výjezdových akcích je poslat domů nemůžu, tak tam aspoň klikují a dřepují, ale jak bych to řešila doma opravdu nevím (když nepomůže ignorace, jak radila Lada, tak by asi měly nastoupit nějaké zákazy činností - ať poradí ten, co má děti grinning smiley )
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: sprostá slova

    Datum: 12.06.2007 22:02
     

    Přiznám se, že jsem si před dětmi servítky nebrala, ale nikdy (alespoň přede mnou a před rodinnými příslušníky) sprostě nemluvily. Prostě jsem jim řekla, že sprostě mluvit nebudou, dokud si nebudou vydělávat grinning smiley a dokud budou bydlet u nás doma, že to můžu jenom já, protože jsem šéf domácnosti. grinning smiley Nějak to vzaly a nemluvily. Jestli to bylo proto, že respektovaly mé rozhodnutí nebo proto, že ta slova znaly, to opravdu nevím, ale u nás to fungovalo smiling smiley

    Je ovšem pravda, že za komančů jsme jezdili do NDR k moři a protože tam byla voda, jako led a já stále marodila s vaječníkama, jezdili jsme na nuda pláž a děti braly nahotu, jako samozřejmost a nebyly z nahých zadků nijak rozhozeny. Možná, že je to stejné?

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: sprostá slova

    Datum: 13.06.2007 07:41
     

    Mozná by pomohla léckba "sokem" Pokud se u vás doma sproste nemluví , tak kdybys najednou pouzila silné slovo, tak by to mozná dcerka nekvitovala s povdekem. Deti to u rodicu nemají rády.

    A pokud by mela výhrady, tak bys jí mohla ríct, ze kdyz ona, tak ty taky. A ze tobe se to taky nelíbí, kdyz ona mluví sproste.

     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: sprostá slova

    Datum: 11.10.2007 21:58
     
    Je to dost problém.Naše vnoučata se snaží říci to co nám omylem uteče.A zrovna chytí jenom to jediné a zrovna sprostá.Pak to opakují zrovna to jedno jediné to se jim trak líbí.Musíte se snažit být v tu chvíla nad věcí a dělat,že mu nerozumíte(prostě to přecházet ,jako by nic) Odezníto samo no a hlavně se nepleťte.Jestli to jde.nono smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: sprostá slova

    Datum: 11.10.2007 22:13
     
    jo, jo, i mě občas něco "uteče" a děti nadšeně zopakují v tu nejméně vhodnou chvíli a většinou mezi lidmi - třeba na nákupu sad smiley. Taky nekomentuji - nereaguji nijak významně, ignoruji. (Ale někdy to tak "sedne", že mám co dělat, abych se nesmála před nimi.)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: sprostá slova

    Datum: 10.11.2007 21:56
     
    Máš svatou pravdu.Minule přišla kámoška na kafe a spadla jí lžička do popelníku,což komentovala kur..drát a malý asi za týden spadla v krámě sušenka a komentovala to naprosto stejně,prodavačky se mohly umlátit smíchy a já nevěděla kudy utéct
     
  • Autor: helen
    Status:

    Re: sprostá slova

    Datum: 10.11.2007 22:49
     

    Zajímavé je , jak oni to mají v tom mozečku uložené a vědí , kdy to říci.

    Můj brácha občas vozí svou vnučku , jednou zůstal stát na křižovatce a zezadu se ozvalo,, ku.va jed ! grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil helen (10.11.2007 23:22)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: sprostá slova

    Datum: 11.11.2007 14:05
     
    To je pravda,větsinou reagují velice trefně.Jinak mě takové výroky mnohem víc pobaví u cizích dětí než u mých,ale je dobré vědět,že v tom nejsme samy
     
  • Autor: balanclady
    Status:

    Re: sprostá slova

    Datum: 12.11.2007 15:00
     
    Jelikožjsem babička opravdu,ale opravdu se snažím,abych tomu děcku něco nařekla.No řekněte,když se někdy dítě zatvrdí a to tak,že nedokáže poslouchat tak pak to vyjede jako blesk.A to jsem chtěl po ní jenom ,aby se vyvslékla a tak to začalo(já to neumím,já zas ,ale neříkej a zkoučšej to,ne já to neumím:prosííím můžeš mi pomoc babi,když se tato scéna opakuje několikrát za sebou ,tak příjde rozčílení a je to tu ,ty parchante zasr...a babičko tohle to zvířátko ,jsme v ZOO neviděli ,ře babi?) A co na tohle říc?
     
  • Autor: dominikat
    Status: nováček

    Re: sprostá slova

    Datum: 21.04.2015 15:32
     

    Jde to, ale chce to trpelivost, vysvětlit dítěti, že se to neříká a proč.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Výchova a péče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.