čtvrtek 28. března, 19:59 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jehličnany

Datum: 22.06.2007 11:05
 
jehl.jpg
Další fotografie:

1. nějaký polehavý cypřišek

2. polehavý stříbrný jalovec

A moje líheň ze semen (loňských):

3. cypřiše

4. nějaké borovice...asi blatka nebo kleč

5. to nevím, nějaké jedle..semena sebrána na návsi pod stromem.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 14
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 20.10.2013 18:34
     
    pa200021.jpg
    Další fotografie:

    ,,,,,, pro Budul 1, 3 , 4 třeba

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (20.10.2013 20:53)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jehličnany

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 20.10.2013 21:12
     
    pa200008.jpg
    Další fotografie:

    č.1, 2 jsou už moc velké

    č. 3, tam by se něco dalo vybrat

    č. 4 ten uprostřed tupolistý a tady je chudák

    č.5 školka a pár, tak 60 cm

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 18.02.2014 11:18
     

    ..... jasně že může, ale zalévat a dej foto převislý smrk je nádhera love smiley flower smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 24.02.2014 17:35
     
    p2240005.jpg
    Další fotografie:

    .....SOS, pro Hanu K,......Hani, nezdá se Ti, že začíná růst do výšky, confused smiley

    ... a moje chlouba - cedr, ještě je celý pomačkaný od zimního kabátku winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (24.02.2014 18:04)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 24.02.2014 20:24
     

    Kordulko, nejsem si jistá, co to máš za krasavečka, jestli to je nějaký poléhavý jalovec nebo snad cypřišek? Takže nevím, jaký je jeho přirozený vzrůst... Můžeš ho zkusit mírně přistřihovat (nejlépe jenom letošní dřevo) nebo větvičky vyvazovat do kýžené polohy.

    Ale všechno záleží na přirozené výšce rostliny, malé úpravy jdou snadno, udržet vzrostlou rostlinu v malé velikosti se pracností a rizikem podobá močení proti větru. winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 24.02.2014 21:30
     



    HanaK napsal(a):

    Kordulko, nejsem si jistá, co to máš za krasavečka, jestli to je nějaký poléhavý jalovec nebo snad cypřišek? Takže nevím, jaký je jeho přirozený vzrůst... Můžeš ho zkusit mírně přistřihovat (nejlépe jenom letošní dřevo) nebo větvičky vyvazovat do kýžené polohy.

    Ale všechno záleží na přirozené výšce rostliny, malé úpravy jdou snadno, udržet vzrostlou rostlinu v malé velikosti se pracností a rizikem podobá močení proti větru. winking smiley

    .......Hani, je to cipřisek, určitě by to neměl být nějaký placatec, mám ho tak 4 roky a až teď se nějak zvedá, nám někde cedulu,měl by mít asi 5 m , ale kdy????,.... koupila jsem ho na Floře, ale věř tomu, ......cypřišek "Sundgold" ,...nebo kašmírský,...potom je ještě . pohřební, ale ten to nebude, není citlivý na mráz,..... pokud by měl růst, musím ho přesadit eye rolling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 24.02.2014 22:28
     

    já špatně pochopila smajlíka ( confused smiley ) jakože je erekce nežádoucínono smiley - jestli se zvedat má, pak je vše ok. Stromky po přesazení často "sedí", kořeny se pomalu rozrůstají a pak se rozjedou ke slunci.

    Přesazení navrhuju podle tvého záměru, pokud ti vyhovuje, že roste pomalu, nech ho být, pokud bys potřebovala velikána, možná by prospělo přesazení nebo hnojení.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 07:39
     

    .... Hani, jestli si to rozmyslí a poroste, tak musí jinam, ...... tenhle nitkový je asi stromek, viď.?... stříhat ho je škoda

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (25.02.2014 07:58)
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 07:59
     

    zahradníci si dali práci vypěstovat stovky, tisíce odrůd, každá jiná. Neodhadnu, jestli máš vzrostlý stromek v batolecím věku nebo zakrslíka, který už o moc větší nebude

     

    tvůj vypadá podobně jako [havlis.cz], ale taky to může být velký s podobnými větvičkami (podobný je tady[havlis.cz], existuje i zelenolistý)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 08:05
     



    HanaK napsal(a):

    zahradníci si dali práci vypěstovat stovky, tisíce odrůd, každá jiná. Neodhadnu, jestli máš vzrostlý stromek v batolecím věku nebo zakrslíka, který už o moc větší nebude

     

    tvůj vypadá podobně jako [havlis.cz], ale taky to může být velký s podobnými větvičkami (podobný je tady[havlis.cz], existuje i zelenolistý)

    .......Děkuji,tak ho ještě nechám, uvidím co udělá letos flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 16:34
     
    dsca02630.jpg

    Děvčátka, jdu na radu. please smiley

    Koupila jsem si tenhle smrček před Vánocema v OBI s tím, že je pěstovaný pouze na zimní výzdobu a na další pěstování se nehodí neb má zkrácený kořeny, atd.

    No, vzala jsem ho, za 260,- to nekup. V zimě mi zdobil i se světýlkama.

    Jsem ho hned po koupi přesadila do většího a do rašeliny a zdá se, že se mu tam zalíbilo. Teď chci poradit. Myslíte, že by stálo za zkoušku ho vsadit ven nebo to nemám ani zkoušet? Tím pádem bych ho nechala asi v květináči a i s ním zapustila do země. Bych ho mohla třeba v zimě ještě použít na zimní dekoraci. Co? flower smiley

    Nebo jak byste to udělaly vy?

     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 18:43
     

    Pokud by se mu mělo dařit, tak v zemi mu bude určitě líp. A teď je myslím vhodná doba k zasazení winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 21:33
     

    já bych ho asi taky zasázela do země, co nejdřív a doporučuju vyvázat ke kolíku, kvůli těm zkráceným kořenům a doporučuju nějak stínit - třeba směrem k jihu nechat ležet nějakou přepravku.... a zalévat, je sucho thumbs up

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 23:01
     

    A myslíte teda vsadit i s tím květináčem? Nebo radši bez a nechat ho tam napořád?

    Bych podle toho zvolila místo, kam ho nasadit.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.02.2014 23:06
     

    já bych sázela bez obalu a podle toho, jak bude za rok vypadat, tak ho můžeš vyzvednout a zabalit nebo kdyby nevypadal ideálně, tak ho nechat růst ve volné půdě

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.