pátek 29. března, 10:59 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jehličnany

Datum: 22.06.2007 11:05
 
jehl.jpg
Další fotografie:

1. nějaký polehavý cypřišek

2. polehavý stříbrný jalovec

A moje líheň ze semen (loňských):

3. cypřiše

4. nějaké borovice...asi blatka nebo kleč

5. to nevím, nějaké jedle..semena sebrána na návsi pod stromem.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: ji6006
    Status: nováček

    Re: Jehličnany

    Datum: 06.08.2017 20:09
     
    img_20170806_195215.jpg
    Další fotografie:

    Dobrý den, máme zakrslou jedlicku. Do minulého týdne byla v pořádku, ale byli jsme týden na dovolené a sousedka nám zalévala květny a po příjezdu jsme jedličku našli takhle. viz foto. Nevíte co ji je?? Děkuji za odpověd

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jehličnany

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 06.08.2017 20:14
     

    já ji měla takhle spálenou od sluníčka. Ale pomohla si sama a už je OK

     
  • Autor: ji6006
    Status: nováček

    Re: Jehličnany

    Datum: 06.08.2017 20:38
     

    Děkuji, vytrváme. :-)

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 07.05.2018 09:18
     

    Holky prosim o radu. Chystam se zastipovat borovice. Muzu zastipnout i terminal? Chci, aby mela klasicky rovny kmen, jen aby byla hustsi. Zatim mam zkusenost jen se zastipovanim kleci, tam je to v pohode. Ale nevim, jestli kdyz ustipnu terminal borovice, tak jestli vzniknou nove pupeny, z kterych jeden bude prirozene hlavni terminal pro pristi rok, nebo jestli vznikne koste a ja budu muset nejak vyvazovat... spinning smiley sticking its tongue out To bych nerada... nono smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 07.05.2018 11:27
     

    ji 6006, ono jí asi nebude za tím sklem nejlíp, tam je jako na grilu, na jakou světovou stranu to je?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 15.05.2020 20:43
     
    img_20200515_183453.jpg
    Další fotografie:

    Děvčata, jdu na radu.

    Mám od předloňska pajehličník. Ještě letos neudělal přírustky. Je možný, že ještě obroste nebo co se s ním děje?

    Jsem si zase koupila choulostivku asi...

    Nemá úplně zdravou barvu řekla bych. Některé jehličky jsou takové do šeda...

     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.05.2020 07:49
     

    Gabco, choulostivka to je. [www.zahradnictvi-flos.cz]

    Hlavně úplně nevím, letos byla zima příznivá ale jsi v oblasti, kde mrazy a vítr bývají.

     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.05.2020 13:17
     

    Já ho měla v době, kdy ještě v Brně bylo tepleji. Vydržel mně asi 3-4 roky, ale byl nic moc, pak odešel. Znovu už jsem nezkoušela

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.05.2020 21:13
     

    A to přitom nebyla žádná zima. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.05.2020 21:40
     

    Právě, pořád napůl vegetační doba a prásk pozdní mrazy.

    Na horách mráz sežehl narašené buky, v posledních dnech.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 22.05.2020 20:32
     
    20200522_202904.jpg
    Další fotografie:

    Prosím o radu,

    v říjnu 2018 jse koupila v zahradnictví zakrslou stříbrnou jedličku ( Abies lasiocarpa Compacta) . Když mi ji prodávali, byla čerstvě vykopaná z pěstebního pole, čili byla prostokořená, nebyla zapěstovaná v kontejneru. Prodavač mi tenkrát říkal, že se může zakořeňovat i 2 roky a po celou dobu nemusí mít žádné přírůstky. Byla na sázení nejvhodnější doba, tak jsme jí nastlali jak královně, dobrou zeminu. Jinak je u nás půda spíše propustná, písčitá. Slunce na ni svítí asi do 13 hod., pak už je ve stínu.

    V roce 2019 ale udělala velmi krátké přírůstky ( asi jen 2 cm) a koncem podzimu jsem pozorovala, že na některých větvičkách jehličí změnilo barvu, a něco málo opadalo. Další zimu přečkala a letos jsem tedy čekala nějaké přírůstky.

    Jedličce letos natostlo až na vrcholu spoustu krásných šišek a nové přírůstky se objevily až teď, ale pouze na vrcholu. Uprostřed ani dole přírůstky žádné nejsou. Tak nevím, jestli živoří, nebo jestli se pořád ještě zakořeňuje. .. tak nevím, co se děje a jestli je vlastně v pořádku... a zase mě matou ty šišky..:-). Děkuji za názor...bohužel nevím, jak mám obrázky otočit..:-(

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Marjanka (22.05.2020 20:44)
     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 13:30
     

    Ty šišky bych hádala na volání o pomoc, to dělají když se chtějí zachránit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 16:22
     

    Na tom něco je, mě takhle odešla Korejka, jeden rok šišky a potom zašla.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 17:48
     

    Potvrzuji, ty šišky bohužel asi budou tzv. premortální fertilita, zaplození před úhynem. To rostliny dělávají, z posledních sil se postarají o potomstvo. Viz závěje pylu z jehličnanů.

    Vyrytí stromku s balem je u jehličnanů riziko, odstraní se část kořenů a nadzemní část zůstane stejná, vznikne nepoměr a dlouho se to dorovnává.

    Jedličku doporučuju zalévat, nemusí to být často, ale musí se prolít celý kořenový bal. Bez ohledu na déšť, nenaprší dost. Hlídat škůdce. Bude to chtít vystřihnout jeden z terminálů a možná i ty dvě větvičky, co se dole zvedají.

     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 18:16
     



    jaja99 napsal(a):

    Ty šišky bych hádala na volání o pomoc, to dělají když se chtějí zachránit.

    Toto udělal jehličnan u sousedů. Před 2 roky zasazený, pořád se tvářil jako že neví, jestli růst nebo to zabalit. Letos má spoustu šišek a dokonce začal rašit. Stejně jako tady na fotce, odshora. A celkově je takový jakoby svěžejší. Zahradník jim vysvětloval, že velký počet šišek tvoří, pokud si vzpomínám dobře, v čtyřletých cyklech. Třeba je to i tento případ. Zdá se mně, že nevypadá na to, že by to chtěl zabalit smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.