čtvrtek 28. března, 12:27 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jehličnany

Datum: 22.06.2007 11:05
 
jehl.jpg
Další fotografie:

1. nějaký polehavý cypřišek

2. polehavý stříbrný jalovec

A moje líheň ze semen (loňských):

3. cypřiše

4. nějaké borovice...asi blatka nebo kleč

5. to nevím, nějaké jedle..semena sebrána na návsi pod stromem.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 14
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 18.04.2015 20:25
     

    Previsly modrin ti opadanyma jehlickama vzdy pekne prikyseli vresoviste thumbs down smiling smiley Mne se na nem moc libi, kdyz rasi a ze se v prubehu roku meni, to ten smrk bude porad stejnej..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jehličnany

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 18.04.2015 20:39
     

    .. ty převislý smrčky jsou parádní thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.04.2015 08:14
     

    Holky, myslite, ze ma lehce nazloutly smrk jeste sanci zezelenat...?

    Sazela jsem mini sazenicky na podzim, snih tam byl jeste tak pred 3,4 tydny. Niceho jsem si nevsimla, az ted. Po slezeni snehu snad neprselo a bylo totalne sucho. Vcera jsem je prolila, dnes dest. Ale nevim, jestli maji jeste sanci, kdyz uz jsou nazloutle... please smiley

    Jeden vetsi sazeny uz v lete je opadany sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.04.2015 08:20
     



    Betas napsal(a):

    Holky, myslite, ze ma lehce nazloutly smrk jeste sanci zezelenat...?

    Sazela jsem mini sazenicky na podzim, snih tam byl jeste tak pred 3,4 tydny. Niceho jsem si nevsimla, az ted. Po slezeni snehu snad neprselo a bylo totalne sucho. Vcera jsem je prolila, dnes dest. Ale nevim, jestli maji jeste sanci, kdyz uz jsou nazloutle... please smiley

    Jeden vetsi sazeny uz v lete je opadany sad smiley

    .......zkus Hořkou sůl a zalívat !!!!!!!!!!, možná i ten opadaný obrazí sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.04.2015 09:22
     

    Betas, jde hlavně o to, jestli má přírůstky... zkus odlomit koneček větvičky, jestli je uvnitř vůbec zelený a nepraská. confused smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.04.2015 09:39
     

    opadaný asi neobrazí, ale hnoj, mulčuj, zalívej a modli se a uvidíš :-)

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.06.2015 22:04
     
    dsc_0007.jpg
    Další fotografie:

    Zdravím Vás děvčata..tak jsem nějaká bezradná...letos mi na malých smrčcích, které mám vysazené asi 4 roky, začalo hnědnout jehličí (obrázek1,2,3). Jsou hnědé i uvnitř, ale na povrchu se to rychle rozšiřuje..Myslela jsem, že je to spálené od slunce... vláhy ale mají dostatek, sousedovým psem to asi nebude a tak jsem si myslela, že to budou svilušky. I když jsem stromečky důkladně prohlédla, nic jsem nenašla, ani drobné pavučinky. O 2 metry dále mám zasazenu zakrslou borovici. Té sice jehličí zatím nehnědne, ale na konci výhonků to vypadá, jako "posypané moukou" (obrázek 4). Prosím, nevíte, co by to v obou případech mohlo být? Co by pomohlo? Nerada bych o stromky přišla ...

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 16.06.2015 22:41
     

    Letos vyžírají stříbrné smrky mšice, ale ty nelezou na zelené. Podívej se ke kmenům, protože ty mšice ožírají u kmene a tím odumírají větve a podle té borovice to bude ono. Na té borovíci máš mšice. Zkus zajít do zahradnictví s fotkou, ale myslím, že to bude to co měl soused od kolegyňky z práce.

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Radim (16.06.2015 22:46)
     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.06.2015 20:34
     

    Tu borovici máš ožranou od housenek, také se mně to jeden rok stalo(housenky byly menší a byly špatně vidět, barvou se tam dost ztrácely). A borovice ronila smůlu. Prohlídni, jestli tam ještě nejsou, ale mozná už jsou vylíhlé. Stejně bych doporučila postříkat čímkoliv na žravé škůdce. Borovice by to měla zvládnout. Ty suché fleky se mně objevily také, vystříhala jsem to na zdravé dřevo a už to nepokračuje a zarůstá to. Nic jsem na tom nenaška grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.06.2015 21:54
     
    p6280236.jpg
    Další fotografie:

    a jitra jsou zde tichá coffe smiley......a mokrá , smekla jsem se po šutru, zahučela mezi smrčky a ne a ne se vydrápat eye rolling smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (29.06.2015 09:52)
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 02.07.2015 22:45
     

    Kordulko ale nemůžu tě tam najít winking smiley Doufám že jsi te přežila bez úrazu. thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 28.09.2015 18:36
     
    p9280463.jpg
    Další fotografie:

    .... winking smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 18.02.2016 12:57
     

    pokud máte v plánu sázet či přesazovat, začíná být vhodný čas, při těch špatných jarech v posledních letech už není na co čekat

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 19.02.2016 17:38
     



    HanaK napsal(a):

    pokud máte v plánu sázet či přesazovat, začíná být vhodný čas, při těch špatných jarech v posledních letech už není na co čekat

    Zítra mě čeká velká akce - vykopávání thují s balem a likvidace živého plotu 25 m. Thuje si rozeberou sousedé, tak snad se jim ujmou.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 14.04.2016 09:10
     
    p4130171.jpg

    SOS... takhle mě žloutne a opadává jedlička sad smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.