čtvrtek 28. března, 13:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Klikni pro filtrování

Jehličnany

Datum: 22.06.2007 11:05
 
jehl.jpg
Další fotografie:

1. nějaký polehavý cypřišek

2. polehavý stříbrný jalovec

A moje líheň ze semen (loňských):

3. cypřiše

4. nějaké borovice...asi blatka nebo kleč

5. to nevím, nějaké jedle..semena sebrána na návsi pod stromem.grinning smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 14
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 20:08
     

    Taky si myslím, že na smrt nevypadá. Pokud se z toho dostane, tak nebude asi už tak souměrná. Je to jak píše Hana. A čím větší stromek, tím problémů víc. Voda samozřejmě nemůže uškodit.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jehličnany

     
     
  • Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 21:44
     
    img_20200516_104807_4.jpg
    Další fotografie:

    Můj největší jehličnan, cedr winking smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 23.05.2020 23:20
     

    Děkuji za názory..zkusím ji tedy častěji zalévat a uvidím, jestli vydrží...chtěla jsem ji i pohnojit, ale mám strach..a co organické hnojivo na podporu růstu kořenů? ( Vitality komplex)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.05.2020 15:29
     

    Já jsem dneska viděla letos koupenou borovici. Má asi 2,5 m plná šišek, rezaté jehličí. Jen na vršku pár přírůstků. Budoucnost nejistá?

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.05.2020 21:21
     

    Já měla u té jedličky na mysli nepoměr mezi kořeny a korunou, korunka být nesouměrná nemusí, ale bude nutno ji hlídat, stříhat dvojáky atd.

     

    Letos mírně pohnojit ano, ale až zakoření, tak raději moc nehnojit, ostatní JD mají ve zvyku pár let "sedět" a pak vystřelit dlouhatánský terminál, tak raději opatrně.

     

    Kordulko, nevím, záleží na tom kolik zůstalo zeleného a zda bude mít majitel trpělivost několik let koukat na proschlo BO

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 27.05.2020 08:17
     



    HanaK napsal(a):

    Já měla u té jedličky na mysli nepoměr mezi kořeny a korunou, korunka být nesouměrná nemusí, ale bude nutno ji hlídat, stříhat dvojáky atd.

     

    Letos mírně pohnojit ano, ale až zakoření, tak raději moc nehnojit, ostatní JD mají ve zvyku pár let "sedět" a pak vystřelit dlouhatánský terminál, tak raději opatrně.

     

     

    Dobrý den, mám právě strach hnojit, i když byla sázená na podzim 2018. Koncem zimy letos opadalo nějaké jehličí, některé větve trochu změnily barvu, ale ne moc, a teď už se barva srovnala. Právě je mi divné, že pořád tak nějak žije...kdyby nebyla zakořeněná, tak už by dávno asi uschla. No nic, nezbyde, než vydržet, čekat a sledovat, co to udělá letos a hlavně další zimu

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 25.06.2021 18:00
     
    204169233_393053928855121_3145417833803770789_n.jpg

    pro Taka,.... jemi líto ale začíná žloutnout

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jehličnany

    Datum: 10.07.2022 15:49
     
    c5d40b03-a590-4cc2-9418-d61239ba77ab.jpeg
    Další fotografie:

    Holky mam prosbu, loni mi neco napadlo pupen terminalu borovice (zhnednul a vydrolil se), takze misto neho se letos vytrcily rovnou dva puvodne bocni puky... Mam ten jeden ustrihnout, aby si zachovala jen jeden kmen? Tato jedina borovice je dostupna, ale stalo se mi to i u dalsich dvou vysokych, kam uz nedosahnu, takze tam si to kazdopadne musi poradit samo... Doufam jen, ze tam pak nebude nejaky zahusteny kokrhel...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jehličnany

    Datum: 11.07.2022 11:17
     

    Alčo, nám letos tyto taky žloutnou a dívali jsme se po okolí a kde je mají, tak též žluté cáry. Tak to bude asi celorepublikový problém - nějaké nevhodné klima pro ně?

    kordula napsal(a):

    pro Taka,.... jemi líto ale začíná žloutnout

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.