pátek 19. dubna, 06:31 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: anny
Status:
Klikni pro filtrování

Citronová tráva

Datum: 25.07.2008 20:59
 

Poznáte to? Já som pred časom zakúpila v Tescu balenie exotického korenia-čerstvého,takže tam bol zázvor,chilli papričky a pod,medzi nimi i malý trs citronovej trávy. Keďže som ju do žiadného jedla nevedela upotrebiť a úplne vyhodiť mi to bolo ľúto,nuž pichla som ju do zeminy.Po viac ako mesiaci som zistila,že krásne zakorenila a teraz sa má k svetu. Lenže vobec nič bližšieho o nej neviem,neviem aké má nároky na pestovanie,neviem aké má prípadné použitie.

Laduš,uvažovala som,či to nepatrí skor do varenia,keďže je to korenie,takže to prípadne presuň.

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Citronová tráva

    Datum: 26.07.2008 09:01
     

    Anny o tom jak pestovat ti toho moc neporadim grinning smiley ale do kuchyne je to vyborna vec!hlavne do exoticke kuchyne jako je thajska...s kokosovym mlekem, zazvorem, chili paprickami se da vykouzlit uzasna dobrota,neco ve stylu "ceska cina" ale uplne jine chuti a kdo ma rad trochu ostrejsi kuchyni urcite oceni.....smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Citronová tráva

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Citronová tráva

    Datum: 17.08.2008 19:13
     

    Zrovna dnes jsem zírala u mamky na zahrádce..ona takovou ubohou travičku šoupla do záhonu....je z toho vekej silnej trs..Příležitostně vyfotím..Co s ní na zimu? Asi vyrejpnout do truhlíku a zazimovat doma?

    Já sušenou přidávám do čaje...jinak jsem ji na nic nikdy nepoužila.

    Anny klidně přešoupnu..třeba někdo přihodí recepty...ale kam..?

     
  • Autor: Hanula
    Status: nováček

    Re: Citronová tráva

    Datum: 10.09.2008 15:05
     

    Sháním citonovou trávu... jinak taky voňatku citronovou a v zahradnictví Krulichovi ji mají vyprodanou. Podarujete mne někdo kouskem rostlinky na výměnu za Moud Amboinský - rýmovník nebo angýnovník se mu tady říká...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Citronová tráva

    Datum: 10.09.2008 15:19
     

    .Řešíme právě co s ní na zimu..,ZDA OSTŘÍHAT A USUŠIT A NECHAT PŘEZIMOVAT VENKU...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (23.03.2009 06:01)
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Renáta Poláková

    Re: Citronová tráva

    Datum: 20.03.2009 09:50
     

    Dobrý den prosím Vás já sháním marně už takovou dobu citronovou trávu ale všude kde jsem se obracela mi nabízeli sušenou,jenže já bych chtěla rostlinu nevěděl by někdo kde by se dala sehnat moc děkuji

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Citronová tráva

    Datum: 23.03.2009 06:02
     

    Tak mám pocit, že nepřežila....

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Lenka Jehličková

    Re: Citronová tráva

    Datum: 06.06.2009 20:45
     

    Ahojky, taky začínám schánět citronovou trávu (rostlinu, ne sušenou) ... a nedaří se, tak jestli by někdo z Vás o někom věděl, tak se plosím ozvěte smiling smiley

    Díky

     
  • Autor: adenia
    Status: nováček

    Re: Citronová tráva

    Datum: 08.06.2009 16:21
     

    Je na: [www.laelia.cz]

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Citronová tráva

    Datum: 08.05.2012 11:02
     

    Protože jsem si koupila trs této trávy, přikládám pár odkazů, co s ní. Třeba se někomu budou hodit. winking smiley

     

     

    [cs.wikipedia.org]

    [www.plet.cz]

    [clanky.vareni.cz]

    [www.semena-osiva.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.