čtvrtek 25. dubna, 13:35 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jedlé květy a části rostlin

Datum: 28.07.2013 11:51
 

Jelikož mě drahuška inspirovala, začala jsem se po tomto tématu pídit a docela mě zaujalo, co vše z našich zahrad, co máme jen na okrasu, bychom mohli také sníst a zpestřit tak svůj jídelníček. winking smiley

Abych nezaplňovala témata věnovaná opravdu pěstování a fotkám, zakládám extra diskuzi.Případné tipy a zkušenosti prosím sem. flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 02.09.2013 21:45
     

    Tak jsem se konečně dopídila toho, jaký druh ibišku se používá na ibiškový čaj, je to hibiscus sabdariffa a nepoužívá se květ, ale květní kalich.

     

    [botany.cz]

     

    [www.velkaepocha.sk]

     

    [www.kotvicnikovafarma.cz]

     

    [es.wikipedia.org]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (27.08.2021 20:11)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jedlé květy a části rostlin

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 13.09.2013 09:05
     

    Eli, děkuji flower smiley - LIKÉR jsem udělala podle tvého receptu (jen s malými změnami). Dělala jsem jen z poloviční dávky, bo jsem nenašla víc bezu. Likéru je z poloviční dávky 2,5 l.

    Včera byla slavnostní ochutnávka. Je to lahodný, ale ožrat bych se po tom nechtěla. Je to fakt jen chuťovka pro zdraví a na dobrou noc. smiling smiley drinking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 13.09.2013 20:45
     

    Helenko, není zač. Já se k němu letos nedokopala, jsem nějaká kůže líná stydlin smiley .

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.09.2013 19:11
     

    Babčo, já od té doby co jsem přešla s kouřením na elektronickou cigaratu, nepiju svůj oblíbený fernet drsoň, protože mi přestal chutnat. Dřív jsem se smála kolegům z práce,když na oslavách pili likéry a teď jim přicházím na chuť (tedy ne kolegům, ale těm čabčurindám). To bych tedy do sebe nikdy neřekla grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.09.2013 21:59
     

    Je to takové dámské pití a ještě si člověk může říct, že dělá něco pro své zdraví winking smiley .

    Můj chlap dělá ořechovku, višňovku, jostovku, teď nakládal na likér z černého jeřábu.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 15.09.2013 07:50
     

    Elo, tak z černého jeřábu jsem chtěla dělat pečený čaj a likér taky. No a šla jsem ho k mladým na zahradu asi před 14 dny očesat .....zbylo po ptáčcích asi 20 kuliček. Očesali celý veliký keř grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 06.03.2014 17:09
     

    Zajímavý seznam jedlých rostlin z přírody:

     

    [slunecnyzivot.cz]

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 06.03.2014 21:40
     

    U bolševníku píší - volná (velice volná) citace - můžete vyzkoušet jednoduchý test, trochu šťávy vetřít na předloktí - kdo tohle napsal musel být věci dost neznalý - zažila jsem u dvou kluků (ne našich), jeden zkusil foukat do stvolu jako do foukačky a druhý bosky přešel přes bolševník - oba skončili ve špitále, puchýře a boláky až doživého jakoby se hooooodně opařily nebo popálili - asi velká citlivost. Ale víme kdo ji máme ?

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 06.03.2014 22:18
     

    Taky jsem si tam toho bolševníku všimla. Nevím, jestli to není jiný druh bolševníku, nějaký tady domácký, protože taky píšou, že se běžně jí. Ale asi bych ho nezkoušela. Ale viděla jsem v nějakém pořadu, kde dívka-bioložka říkala, že zkouší jíst vše, co roste v přírodě. Co nezná, nebo o tom neví, jestli to není jedovaté, tak zkouší jen po trošičkách, co to s ní udělá. Zajímavý přístup winking smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 13.06.2014 14:39
     

    Mám oblíbený způsob likvidace plevelů - bršlice natrhám mladé ještě lesklé listy, přidám kopřivu, nakrájím na cibulku a nechám chvíli podusit. Skvělý špenát, s kopřivou je směs lehce nasládlá,

    Běžně trhám sedmikrásky, květy, někdy i listy, do polévek, nádivky, salátů nebo do rizota. Nasypu do hotového jídla, jen zamíchám

    Popenec přidávám jako koření, do nádivky, brambor...

    Pěstuji si i pýr - miluje ho pes

     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.06.2014 15:29
     

    Tak to já mám před tebou náskok. Všechno mně to roste na zahradě ve velkém angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.06.2014 18:01
     

    jojo psi se ženou po pýru víc než po mase:-)

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.06.2014 22:50
     



    jaja99 napsal(a):

    jojo psi se ženou po pýru víc než po mase:-)

    chůůdinky malý, musí se už pást winking smiley smoking smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 14.06.2014 23:45
     

    A ještě je nechám žrát plevel :-)

     
  • Status: expert

    Re: Jedlé květy a části rostlin

    Datum: 15.06.2014 15:08
     

    Ajax je také křížený s kozou grinning smiley Ovoce, zelenina, tráva na zahradě-chutná mu přinejmenším stejně jako maso love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.