pátek 29. března, 06:17 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: elenwen
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javory ze semen

Datum: 19.03.2008 16:52
 

Ahojte,

Potřebovala bych poradit - vůbec se mi nedaří pěstovat ze semínek javory. Palmatum, ginnala, saccharum a tak. Nevím, co dělám špatně, nebo jestli je na to nějaký recept, aby to semínko vyklíčilo.

O stratifikaci vím a dávala jsem je do vlhka a chladna na 3 měsíce, to jo, ale nepomohlo to a ůspěšnost zatím nulová. Budu ráda, když mi někdo poradí.

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 08:50
     
    Opravdu obdivuji vaši trpělivost thumbs down
     
  • Autor: Reklama

    Re: Javory ze semen

     
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 08:54
     
    Není co obdivovat...většinou mi všechno zajde ve fázi semenáčků stydlin smiley jelikož to zapomenu zalít eye rolling smiley
     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 13:01
     

    Amazonko01...tak to doufám, že ti javůrky vydrží a bude se jim dařit. Taky jsem uvažovala, že zkusím břízu, ale nejvíc se mi asi líbí betula papyrifera, která má nádhernou bílou kůru odlupující se ve velkých kusech. Ale včera jsem šla na jednu louku a vykopala asi 5 normálních břízek a je to taky krásné, když už mají asi metr. No, snad se chytnou. eye rolling smiley

     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 13:05
     
    A krásně mi taky vylezly katalpy... netuším, co s nimi budu dělat, protože bych chtěla tak nejvíc jednu. Nechcete někdo semínka? grinning smiley
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 13:30
     
    Hmmm,náletové břízky...když jsme se sem před 5ti lety přestěhovali,tak to byla holá pláň,a prptože břízy miluju,tak jsem s z lesa donesla tři a sesadila je...taky byly tak metrové...mají přes 4 metry,fakt jim přesazení nevadilo thumbs down
     
  • Autor: elenwen
    Status: začátečník

    Re: Javory ze semen

    Datum: 05.05.2008 13:43
     
    Tak to je bezva, už se taky moc těším, až budou velké.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    ascalina

    Re: Javory ze semen

    Datum: 17.03.2010 00:34
     

    Prosím Vás , mohla by jste mi popsat vaši stratifikaci eukaliptů.

    Všude to hledám a marně.(

    děkuji Předem Mirka please smiley

     
  • Autor: nymphet
    Status: nováček

    Re: Javory ze semen

    Datum: 16.03.2012 15:02
     

    Javory potřebují projít vlhkou a studenou stratifikací... proto je nejlepší semena zasypat vrstvou písku a dát je ven na mráz , nechat na ně klidně nasněžit...ale tajemství úspěchu je hlavně ve sběru semen... a to je ten největší problém. když se semena sbírají zelená nebo až moc hnědá, nemáte šanci na vyklíčení, protože se v nich nacházejí látky které zabraŇují klíčení...je nejlepší sbírat semena zhruba v polovině zrání...když jsou zeleno popř. červeno hnědá, ale u toho také nemáme jistotu grinning smiley... sice mám na to školu a vědomosti ale ač jsem milovník javorů, doted se mi nepodařilo je vypěstovat ze semene...snad se letos zadaří jen počkat až vykouknou.. smiling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Javory ze semen

    Datum: 17.03.2012 08:10
     

    javory často přeléhají, takže neztrácejte naději a čekejte na další sezónu

    (podtržené osivo přeléhá minimálně, ale to chce zkušenost, kdy trhat...)

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.