čtvrtek 25. dubna, 10:04 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: veverka1
Status: nováček

Kopretina na kmínku

Datum: 12.04.2012 07:16
 

Ahoj děvčata,včera jsem si koupila kopretinku na kmínku.Chtěla bych se zeptat,jak často stříhat-upravovat korunku-A také protože není roubovaná,jestli vyroste. confused smiley .Moc děkuji za vaše rady a odpovědi.Hezký den všem

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 07:17
     

    Není to spíš chrizantéma? Přiznám se, že se mi nikdy nepodařilo ji přezimovat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Kopretina na kmínku

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 12:37
     

    Majko, chryzantéma to nebude, ta kvete až koncem léta. Už jsem taky viděla prodávat stromkové kopretiny.

    Zvláštní péči snad nepotřebuje. Můžeš ji ze začátku trochu zaštípnout, aby byla korunka hustší, kompaktní. Pak hnojit, zalévat a přes zimu uchovat ve světlé místnosti o teplotě 5 - 10 °C, nechat skoro vyschnout, pak zalít. Na jaře přesadit.......atd.

    Se mi to radí a samotný se mi ta moje přezimovat nepovedla. Jeden rok jo a druhej ani prd. eye rolling smiley

     

    Veverko, uka please smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 12:39
     
    kopretiny_krasky_mnoha_tvari_4.jpg

    flower smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 12:50
     
    38371.jpg

    A tohle byla ta moje, která mě mrzí dodnes... spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 13:17
     

    Jak to vidím, zas mám cukání si ji pořídit. mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 13:20
     

    A proč myslíš, že sem ty fotky dávám? grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:01
     

    Gabčo, tady ty s jakoby plným středem jsou šííílený citlivky, poklepávám ti po rameni flower smiley , že se ti podařilo přezimovat aspoň jednou, jsi dobrá thumbs down .

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:08
     

    Já bych hrozně ráda něco na kmínku please smiley please smiley please smiley please smiley

    Ale co by mi vydrželo kvést nejraději až do podzimu drinking smiley drinking smiley drinking smiley drinking smiley

    Je pravda, že nestojí pár kaček, takže jsem zatím vždy odolala, protože vím , že přes zimu neuchovám thumbs up sad smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:23
     



    babkaela napsal(a):

    Gabčo, tady ty s jakoby plným středem jsou šííílený citlivky, poklepávám ti po rameni flower smiley , že se ti podařilo přezimovat aspoň jednou, jsi dobrá thumbs down .

    ale prdlajs, tuhle plnou krásku jsem nepřezimovala ani jednou. To jsem měla tu obyč. Takže si klidně ten palec nahoru můžeš zase smazat. grinning smiley Zas tááák dobrá nejsem. winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:25
     

    daga, ale kopretina kvete až do zámrazu. flower smiley

    Teď v dubnu ji mívali vždycky v Lidlu. Ale jsou to taky hamouni, předloni ji měli za 199,-, vloni už za 299,-, tak jsem zvědavá, s čím se vytasej letos. eye rolling smiley

    Ale ségra už ji druhým rokem přezimuje a snad ok. Tak to zkus.

     
  • Autor: daga
    Status:

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:43
     
    gabca napsal(a):

    daga, ale kopretina kvete až do zámrazu. flower smiley

    Teď v dubnu ji mívali vždycky v Lidlu. Ale jsou to taky hamouni, předloni ji měli za 199,-, vloni už za 299,-, tak jsem zvědavá, s čím se vytasej letos. eye rolling smiley

    Ale ségra už ji druhým rokem přezimuje a snad ok. Tak to zkus.

     

    Gabčo, letos si jí teda asi koupím, já když si kupuju nějakou květinku v květináči, tak si říkám, že když vydrží kvést měsíc , dva - což je třeba brambořík, begonie , tak že mi udělá každodenní radost a větší, než kdybych si za stovku koupila do vázy tulipány a za týden jsou fuč ... eye rolling smiley A když se mi pak kvítko podaří uchovat i po odkvětu, o to mám větší radost . drinking smiley drinking smiley drinking smiley

     

    Takže i tak pojmu nákup kopretiny a co myslíš , kam s ní raději , protože směrem do zahrady na terase máme teda fakt palermo ... slunko od rána do večera, do ulice - kam bych ji raději , zase tolik nesvítí , jen z rána a pak až na večer trošku .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:48
     

    Kopretina Percussion Fire - Zahradnictví Jaroslav Kratochvíl Ty jsou moc pěkný, jen je umět zapěstovat.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (12.04.2012 14:50)
     
  • Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 14:50
     
    p7020017m.jpg

    [fficial&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=Qs-GT4e7L4nGtAabnsnCBg&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CBIQ_AUoAQ&biw=1429&bih=987">www.google.cz]

     

    Myslíte tyhle? Loni jsem měla žluté, ale jako keřík stromkové se mi nelíbí.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (12.04.2012 15:07)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Kopretina na kmínku

    Datum: 12.04.2012 15:59
     



    daga napsal(a):

     

    Takže i tak pojmu nákup kopretiny a co myslíš , kam s ní raději , protože směrem do zahrady na terase máme teda fakt palermo ... slunko od rána do večera, do ulice - kam bych ji raději , zase tolik nesvítí , jen z rána a pak až na večer trošku .

    Já nevím, u spusta kytek píšou, že jsou to květiny plné slunce, ale z mých zkušeností, čeho je moc, toho je příliš.

    Já mám odzkoušený, že nejvíc se daří kytkám na východní straně. Tj, slunko jen dopoledne.

    Ale co popisuješ ty, bude asi strana severní, tam bych zase kopretinu nedávala. Přeci jenom sluníčko může.

    No,a teď si vyber, co? grinning smiley

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.