pátek 19. dubna, 21:02 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 00:53
     

    Regino též mi jich pár zařvalo sad smiley . Pěstovat v květináči jsem nezkoušela. Letošní zimu mi odešel acer palmatum atropurpureum na kmínku angry smiley .

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 07:48
     

    Missi, květináče jsou skoro bezpečnější. Nevím proč. Zima jim zřejmě nevadí. Jak doprší, udělám nějaké fotky, Dissectum mám v zemi jediné. Nevím, jestlis někdy koukala v zahradnictvích na ty obrovské kultivary za velké peníze. Nevím, jak to s nimi dělají, že to nemají. U tebe možná bude problém vysoká podzemní voda. Chtějí vlhký vzduch ale přemáčené být zespoda nemusí. Už jsem zkoušela i zalévat zem Previcurem. Zázračné to není.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 07:56
     

    Dekuju moc holky. Ani podle prilozeneho odkazu porad nevim, co mu je. Co s nim ted? Nic cerneho nevidim a ty jakoby divne rasici pupeny se zvetsuji, takze zije a neco se tam deje... Je to ten purpurovy javor, ale ty rasici listky (jsou asi jen tak tri na celem keri) jsou nejake do seda. Ale neprasi se z nich, jako pisou u te plisne sede...

    A vy desinfikujete nuzky lihem, nebo cim?

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 08:17
     

    Betas, podle mě toho s tím moc nejde dělat. Pravděpodobně tam dochází k tomu ucpávání, není úplné, takže částečně raší. Já bych počkala, moc nemáčela, co to udělá. Pak případně stříhala. Nůžky lihem. Nemusí být čistý, je drahý. Denaturovaný.Pokud to začíná na kmínku, někdy mívají tmavší kůru a není to tak vidět.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 08:42
     

    My museli u rybníčka jednoho japonce porazit. Měl oranžový list a kmínek v průměru už 7 cm, jenže moc bujně rostl. Druhý, stejně starý, čevený, je takové pápěří, že být může

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 06.05.2017 22:53
     
    img_1499.jpg
    Další fotografie:

    Slíbené javory. Na dvojce jsou ořezané větve, vloni ho dost zdecimovala houba. Nerada bych o něj přišla. Je z Holandska, od Esveldů. Má ještě jemnější lístečky mež Dissecta.

    A u jednoho se mi stalo totéž, co Betas. Vloni jsem dostala Encana. Houbu na něm nevidím ale neobráží. Že by zmrzl je dost nepravděpodobné., když vydrželo asi dalších pět v květináčích.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (06.05.2017 22:54)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 02:19
     

    Regino, kde je máš přes zimu? Ten jemnolistý mám též, letos mi ho sežehnul ten mrazík co nyní byl. sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 08:19
     

    Missi, budeš se divit. Naprosto normálně venku v nezabalených květináčích.Dokonce jsem ani nezhrabávala do hlíny, aby neměly mokro.Už kolik let. Zimou nikdy nezašly, jen houbou.

    Napadlo mě to kdysi, nevím jestli to zahradnictví znáš. Dělají hodně javory a magnolie. Dike. U dálnice za Mladou Boleslaví, směr Liberec. Měli tak sedm, osm let zpátky obrovské javory v obřích maltovnících. Ceny třeba i padesát tisíc. To nemohli stěhovat nikam a kdyby to rostlinám vadilo, tak zas za tyhle peníze nebudou nechávat venku.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (07.05.2017 09:14)
     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 09:29
     
    img_20170506_184748_hdr.jpg

    Regi, máš moc krásné javory, řekla bych přímo výstavní. Já mám z loňska tenhle. Hned po zasazení mi ho spálilo sluníčko, po dvou měsících kdy už se pěkně zakořeňoval jsem ho musela asi o půl metru přesadit. Bylo září a měla jsem strach aby vůbec přežil zimu. Ale přežil smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 09:48
     

    Lusito, sluničko není největší nepřítel. Koupilas ho vloni, to znamená, že je měli pod zastíněním. Když si od časného jara na slunce zvyknou, není většinou problém. A i když je, tak se spraví. Ale ta houba je svinstvo. Zatím máš jeden. Pokud bys pořídila víc, je skutečně třeba nůžky desinfikovat. A kup si Previcur, není to jistota ale přece jen. A občas ho tím zalej. A půdu kolem něj.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 11:21
     

    Lusito, tak tento se mi přesně líbí. thumbs down Pokukuju po něm už docela dlouho. To je nějaký Orange Dream?

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 11:22
     

    Regi, je to přesně jak píšeš. Je to "podpultový javor" smiling smiley Ty co měli v zahradnictví vystavené se mi moc nelíbily a tak paní odněkud vytáhla tenhle. Přece jen nebyla to zrovna levná investice, tak mi nebylo jedno jak vypadá....Byl zeleňoučký, pak ho šlehlo sluníčko a bylo vymalováno smiling smiley Jinak díky za radu, určitě si ten Previcur koupím. Vůbec jsem netušila, že je na něco náchylný.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 14:00
     
    dscn2391.jpg

    už konečně jede...

     
  • Autor: Lusita3
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 07.05.2017 19:06
     

    Gabčo ano je to Orange dream. Vidím, že máme podobný vkus winking smiley Irisko, krásný Javůrek smiling smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 03.04.2018 19:10
     
    002.jpg

    Koupila jsem si 2 javůrky love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.