pátek 29. března, 13:48 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 14
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 13.05.2015 14:37
     

    Radikálně ho ostříhej/ seřež.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Radim (13.05.2015 14:38)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: rituals
    Status: nováček

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 15.05.2015 18:34
     

    Děkuji....

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2016 21:59
     

    Tak jsem se vrátila po víkendu domů a zjistila jsem, že červený javor, který mám zasazený u jezírka, má z větší části omrzlé listy ( pár lístků bylo už opadaných na zemi)-listy ještě nejsou zcela rozvinuté a jsou zatím hodně křehké...vzhledem k tomu, že právě teď je venkovní teplota +1 st., tak to vypadá, že do rána bude opět mrazík a přijdu o všechny listy.

    Proto jsem se chtěla zeptat: Pokud všechny listy zmrznou a opadají, narostou ještě letos nějaké, nebo budu celý rok hledět na holé větve?? Máte s tím někdo zkušenosti?? Díky za odpověď.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2016 22:04
     

    lístky ještě narostou, ale nějak mi pak zakrněl a to už ho mám třetí rok

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2016 22:04
     

    Marjanko, tak to neporadím. Ale většinou listy omrznou a neopadají ( možná jen některé ). Já mám naštěstí javor ještě neolistěný. Máme momentálně již - 1,3 °C sad smiley thumbs up

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2016 22:26
     

    jsem ho hned šla přikrýt netkankou

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 24.04.2016 22:28
     

    No, já netkanku nemám, tak mám smůlu..snad na něm nějaké listy vyrostou... sad smiley

     
  • Autor: lenik33
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 03.05.2016 14:40
     

    Mám 5kousků Javorů,4 už krásně obrazili a ten jeden stále nic...myslíte,že mi nepřezimoval? sad smiley

     
  • Autor: Radim
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 03.05.2016 15:35
     

    Já mám ještě taky bez listí.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.05.2016 00:45
     
    dscn0675.jpg

    nějak živoří, budu mu muset najít jiné místo.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.05.2016 08:51
     

    Javory mají v Tescu ve výprodeji

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.05.2017 10:25
     
    img_7215.jpg
    Další fotografie:

    Holky, co s nim je?? Vsechno je divny... Vubec neobrazil. Ted se neco na koncich dere, ale je to divny, chlupaty... Myslim, ze to nemohlo omrznout, jak byly ted ty posledni mrazy, protoze to jeste byly jen pupeny.. Navic na jednom miste je jakoby kvet? To nechapu uz vubec... Mam ho roky, vzdy stejne zazimovavam, letos to nejak nedal, ale ja nevim, co s nim je... confused smiley confused smiley confused smiley sad smiley

    Omlouvam se za kvalitu fotek, ale nejde mi to lip vyfotit...

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.05.2017 23:09
     

    Betas, to nejhorší, co může javory potkat. Je to nějaká houba, není proti ní žádná ochrana. Ucpe pletiva a rostlina, i když vypadala živá, prostě neobrazí. Pohřbila mi několik už krásných kousků.Citace

    Japonské javory trpí na verticiliové vadnutí. Toto houbové onemocnění je způsobeno rodem hub Verticillium neboli přeslenatka. Mezi její hostitelské rostliny patří například brambory, rajčata, jahodníky, růže či chryzantémy. Tato houba napadá cévní svazky rostlin a znemožňuje přísun živin a vody, v důsledku toho rostlině odumírají napadené části. Při zjištění nemoci můžeme napadené části odstranit řezem. Nářadí, kterým řez provádíme, musí být vždy vydezinfikováno, abychom zabránili další infekci. Prevence je základ. Rostlina dostatečně vyživovaná a v dobré zdravotní kondici je celkově odolnější vůči nepříznivým vlivům

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (04.05.2017 23:12)
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.05.2017 23:29
     

    Betas, dle mého to verticiliové vadnutí není. To vypadá jinak, najednou rychle uschne větev, zhnědne a pokud ji odstřihneš, na průřezu větve je hnědý střed. Já teda ty fotky moc nevidím, ale květy tam vidím - ten javor se mohl jen opozdit, spíš koukni zda nemá sucho / mokro či není v průvanu winking smiley .

    Tady jsou nemoci javorů - [books.google.cz

     

    - hlavně nezapomeň na důkladnou desinfekci nůžek (kleští)!!

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 05.05.2017 00:21
     

    Missi, na větvích já to charakteristické nevidím. Může to být i na kminku. Tam nevidím vůbec. Mám jich několik po květináčích a nějaké v zemi. V květináčích přežily zcela nezabalené tuhle zimu. Dost často se je bojím skoro přesadit do země. Přijde mi, že v květináčích na tohle tolik netrpí. Ale už i z květináčů jsem pohřbila několik.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.