čtvrtek 28. března, 23:27 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: silvia
Status: začátečník
Klikni pro filtrování

Javor Acer palmatum

Datum: 21.04.2008 08:06
 
picture 253.jpg

Mám doma zasadený javor acer palmatum Dissectum, je v tieni, sadila som ho na jeseň a teraz mu pekne rastú lístočky. V o štvrok mi prišiel objednaný ďalší javor acer palmatum Ornatum - červené lístočky. Myslíte si, že keby som ho posadila na miesto, kde svieti slnko od 10.00 - do 17.00 spravila by som zle? je krásny a nechcem o neho prísť.Prosím poradte aké máte skúsenosti s Vy?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 00:30
     

    Purpuea má plnější listy, toto by mohl být acer palmatum dissectum garnet thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Javor Acer palmatum

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 07:58
     

    Marjánko - krásný javůrek sis koupila. Atropurpureum to skoro určitě není a taky mi to přijde spíš jako garnet - má jemnější tvar listů. To upálení - nemůže to být od mrazu? Já mám u obou červených upálené listy - ze čtvrtka na pátek byl u nás mrazík. On se vzpamatuje, neboj.

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 09:02
     



    555 napsal(a):

    Marjánko - krásný javůrek sis koupila. Atropurpureum to skoro určitě není a taky mi to přijde spíš jako garnet - má jemnější tvar listů. To upálení - nemůže to být od mrazu? Já mám u obou červených upálené listy - ze čtvrtka na pátek byl u nás mrazík. On se vzpamatuje, neboj.

    Kdepak mráz, koupila jsem ho v minulý týden v pátek, v sobotu ho postavila k bazénu a v neděli večer jsem si všimla toho popálení...Mráz u nás nebyl, přes noc bylo tak kolem 10 st. a přes den peklo slunko, tak že si myslím, že je to od sluníčka. Pro jistotu jsem ho šoupla kousek za bazén, pod borovic itak, aby na něho šlo sluníčko, ale trochu to stíní borovice. Za pár dní ho popostrčím blíž ke sluníčku...ať si zvyká.. smiling smiley . Těch popálených listů je mi líto. Mám ho hodně zalévat????

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 10:44
     

    Jo, ještě jsem chtěla dodat, že když si ho vygůglím jako Atropurpureum, tak někde má listy úplně jiné...Tak že jsem z toho jelen....

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 14:39
     



    Marjanka napsal(a):

    Jo, ještě jsem chtěla dodat, že když si ho vygůglím jako Atropurpureum, tak někde má listy úplně jiné...Tak že jsem z toho jelen....

    ještě přidávám odkaz na google, asi v tom mají binec, mají ho tam s různýma listama..tak potom který je který???

    [www.google.cz]

     

    Taky tady je mají se dvěma druhy listů, ale to je asi ztažané z googlu, tak že všichni kopírují a mají to blbě....asi...

    [www.garten.cz]

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 14:40
     



    Missi napsal(a):

    Purpuea má plnější listy, toto by mohl být acer palmatum dissectum garnet thumbs down

    no ,máš pravdu, chtěla jsem Garnet, prodali mi purpureum a mám Garnet grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 15:46
     

    Marjanko, pomyslela jsem si totéž, když jsem tě četla grinning smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 21.05.2012 20:40
     

    grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 22.05.2012 08:43
     



    Marjanka napsal(a):



    555 napsal(a):

    Marjánko - krásný javůrek sis koupila. Atropurpureum to skoro určitě není a taky mi to přijde spíš jako garnet - má jemnější tvar listů. To upálení - nemůže to být od mrazu? Já mám u obou červených upálené listy - ze čtvrtka na pátek byl u nás mrazík. On se vzpamatuje, neboj.

    Kdepak mráz, koupila jsem ho v minulý týden v pátek, v sobotu ho postavila k bazénu a v neděli večer jsem si všimla toho popálení...Mráz u nás nebyl, přes noc bylo tak kolem 10 st. a přes den peklo slunko, tak že si myslím, že je to od sluníčka. Pro jistotu jsem ho šoupla kousek za bazén, pod borovic itak, aby na něho šlo sluníčko, ale trochu to stíní borovice. Za pár dní ho popostrčím blíž ke sluníčku...ať si zvyká.. smiling smiley . Těch popálených listů je mi líto. Mám ho hodně zalévat????

    Děvčata, tak jsem dostala rady ze serveru zahrada.cz, kde mi napsali ohledně odrůdy javoru toto:

     

    Určení odrůdy červeného javoru


    host - xxx.xxx.220.182 (?), 21.5.2012 23:29
    Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

    Atropurpureum má listy jako marihuana, dissectum Atropurpureum je má navíc stříhané. Stříhanolistých (=dissectum) červených jap.javorů je víc, může to být i některý jiný (Nigrum, Crimson Queen, Tamukeyana, Red Dragon, Inaba Shidare. Ale psala jste, je prodavačka mluvila o Atropurpureu...

    Jinak co se týká odrůd čehokoliv, rozhodně je důvěryhodnější Google než třeba Starkl nebo podobní prodejci - ti udělají např. z muchovníku borůvku (Starkl) nebo hrušeň (Sieberz)...

     

     

    Tak že asi fakt mám Atropurpureum a prodavačka nekecala... winking smiley

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 03.06.2012 23:51
     

    Děvčeta, na červenolistém javoru přirůstají listy vždy jen na jaře, nebo průběžně celý rok????

    Promiňte, že se tak blbě ptám... stydlin smiley stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 09:58
     

    U mě rostou i v létě, ale na jaře je to nejvíc vidět smiling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 10:08
     

    U mě jako u Ivik

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 10:47
     



    Marjanka napsal(a):

    Děvčeta, na červenolistém javoru přirůstají listy vždy jen na jaře, nebo průběžně celý rok????

    Promiňte, že se tak blbě ptám... stydlin smiley stydlin smiley

    Záleží jak to myslíš winking smiley . Tak jak stromek roste, protahují se větvičky a přirůstají listy. Pokud ale stromek přijde částečně o listy třeba vinou popálení od slunce, plísní či mrazem (prostě jsou odstraněny listy), tak ty již většinou v dané sezoně nedorůstají a nové listy se ukáží až opět na počátku nové sezony (jaro).

     
  • Autor: Marjanka
    Status:

    Re: Javor Acer palmatum

    Datum: 04.06.2012 13:29
     

    Díky za odpovědi.

    Já jsem si ho koupila nedávno a hned první víkend mi asi mrazík popálil některé listy, vypadá to flekatě...( Původně jsem si myslela, že je to popálené od slunka, ale asi to byl slabší mrazík, i když jsem žádný v tu osudnou noc nezaznamenala, tak že čert ví, od čeho to bylo).

    Je mi jasné, že nové listy místo těch omrzlých nenarostou, myslela jsem, jestli vlastně přirostou ještě letos nějaké vové větvičky i s listy ( pane bože, to je blbá otázka stydlin smiley )...Zatím ho mám ještě pořád v květináči, ve kterém jsem ho koupila. Chci ho zasadit vedle jezírka, ale ještě není hotové...včera jsme teprve položili geotextilii a folii a napustili vodu...Ještě to musíme obložit kameny a udělat malý " vodopádek"- snad to doděláme do konce tohoto týdne, a pak už budu sázet...Mám ovšem zatím jen ten javor, jinak nic...jediné, co vím, že do jezírka patří, je leknín...jinak moc vodní rostlinky neznám, tak že to bude asi stylem pokus-omyl...

    Budu muset skočit někde do Hornbachu, kde se prodávají vodní kytky, jezírko je malé, tak to nemůžu přeplácat...já potom vznesu dotazy třebav jiné diskusi, třeba mi některá z Vás dobře poradí, ostatně tak, jako vždy.. thumbs down smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.