čtvrtek 25. dubna, 22:31 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 06:17
     

    Elo, dobře to děláš, pindani s vnučkou je mnohem důležitější než výsev kytek.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 08:23
     

    Eli, zahrada fakt neuteče. To známe všichni dobře. Na stromu pár let ani pomalu nepoznáš. U dětí letí čas mnohem rychleji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 08:54
     

    Eli, mám to trochu podobně. Dřív jsem byla blázen, aby vše bylo hotovo. Doma, zahrada... pak si člověk uvědomí, jak ten čas letí a taky si radši sednu a povídám s dětmi , přesně s tou myšlenkou Jak dlouho o to asi budou stát?

    Je dobře, že je Tonda jaká je. love smiley

    babkaela napsal(a):

    Aleno, nezoufej, já ještě nemám ani vše poryto stydlin smiley . Rajčata konečně začala klíčit (měsíc téměř zpoždění ve výsevu), jsem neschopná asi, papriky by potřebovaly přepikýrovat, celer jakbysmet - ale kam s nimi, ve skleníku zima a jinde místo není ... zaseto nic. Aaaale - na Velký pátek jsme měli k obědu noky s vajíčkem a náš salát ... skoro bez mého přičinění ... nechala jsem záměrně vysemenit trhací salát ve skleníku a kousek neporyla, přes zimu a začátek jara narostl na ... jak říká Lada "berný".

    Dnes jsem měla našlápnuto, že půjdu udělat výsevy majoránky, anýzu, koliandru a nějakých kytek ... prdlačka ... bylo mi milejší sedět s vnučkou - mám jen jednu - a pindat o úplných nesmyslech ... jak dlouho ještě bude mít chuť s babkou si povídat ... užívám si to, co je teď ... co bude, bude, co nebude, svět se qůli tomu nezboří ... a asi ani nezchudnem ... aaa - včera byla naše Tonda na okresním kole matematické olympiády (možná - jsem asi příliš sebestředná, že si myslím, že mám na tom trošku podíl ... asi ne, včera zrovna řešila, že jen ona a Vráťa měli správně test na shodu podmětu s přísudkem, říkám jí, že je dobrá a ona na to - kdybys mě furt neprudila, nevěděla bych to) - z ušlápnutého, za babkou se schovávajícího "káčátka" (říkala jsem vždycky - "Tondo, to dáš, a když nedáš, o hovno jde, ale máš na to") je najednou seběvědomé, občas trochu drzé, stvoření - asi puberta.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 08:54
     


    love smiley love smiley love smiley

    Kika napsal(a):

    Elo, dobře to děláš, pindani s vnučkou je mnohem důležitější než výsev kytek.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 14:24
     

    Děvčata dobře děláte, práce neuteče a ono to stejně naroste, tejden sem tejden tam.

    Konečně jsem se dokopala přendat rajčata do kelímků, papriky vůbec nevylezly , ale včera jsem narvala na záhony keblubny a květák. Nebylo to v plánu, šla jsem jen pro vajíčka a nakonec jsem tam skejsla dvě hoďky. Nefoukalo, bylo příjemně, půda akorát vlhká. Chtěla jsem jen nadloubat slipkam nějaký zelený, jak jsem měla nářadí v ruce, tak ještě prohrabnout záhony... No znáte to. Dneska od rána camrá ...

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 14.04.2023 22:23
     

    Mé dámy, děkuji ... já si občas připadám jak lenoch líný a že Tonda je jen "zástěrka", že nic nedělám.

    Lado, tohle ... abych v zahradě skejsla na dvě hodky se mi pihodit nemůže, furt mám nějaké další, kde už mám být a nejsem.

    Kedlubny jsem sela teprve před 10ti dny, květák poslední dobou nějak neumím - vždy se vyslepí - buď květilka nebo nedostatek Mo, nevím - letos jsem ani nevysela. Papriky mám pěkné, jen jak dlouho nepřepikýrované vydrží, že. Rajčata konečně lezou ...

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 15.04.2023 21:18
     

    My jsme dnes presdaili pres dva metry vysokou borovici, tak doufam, ze to da!! Uz loni jsme ji obryli po obvodu, pridala jsem ted i mykhorizu, tak fakt verim.. Je krasna, byla by ji skoda.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.04.2023 12:14
     

    Držím pěsti, ty jehličnany jsou na přesazování potvory. A doporučuje se přesazovat spíš na podzim. Ale když jste měli připraveno, tak snad to klapne. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 17.04.2023 15:08
     

    Anavi diky, ale radila jsem se na odbornych forech a radili mi prave jaro. Listnace je pry lepe presazovat na podzim a jehlicnany na jare, ale urcite jeste pred samotnym rasenim. Taky bych to byvala podle sveho nazoru delala uz na podzim, ale kvuli argumentum, kdy rostou jehlicnanum koreny, jsem to presunula na ted (ptala jsem se uz loni na jare).. Opravdu verim, ze to zvladne. Je krasna a moc ji to na novem miste slusi stydlin smiley

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.04.2023 15:57
     

    dnes v poledne se vrátila Zuzka s Markem z výletu na kolech / Uherský Brod a okolí / . hned jak poobědvali, dali se do práce na zahradě.. sušina / a bylo ji dost / ostříhaná . čemeřice zbavená květů se semeny , vykopány pampelišky atd.. akorát není posečeno - u nás se v neděli nesmí . winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.04.2023 21:41
     

    Tak u nás dědek sekal ... důchodci nemaj jindy čas než v neděli eye rolling smiley , ale soused sekal taky. Pampelišek všude mraky, nestíhám. Kluci s Tondou zasázeli brambory, už bez ní pokáceli suchou hrušku, napikýrovala jsem dalších 70 rajčat, doryla na jahody ... ještě mraky práce čeká ...

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.04.2023 21:56
     

    Taky se mi zdá pampelišek letos nějak hodně. ... Brambory se sázely včera, zaseta mrkev, cibule. zasela afrikány a cinie. Dnes jsem vysadila ven pár kedlubů. No, plevelu se letos daří.. grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.04.2023 22:34
     

    Nooo, včera jsme odplevelovali záhony určené na další setí a sázení, Tonytáta projel ještě rotavátorem ... tudíž nakypřeno ... ale naše kočky venkovanky (momentálně 7) a další dvě sousedů chodí dělat svoji potřebu ze zásady tam, kde už je zaseto ... do mrkve, petržele, zasázené cibule ... už je 10 dnů ... stejný počet dnů sázím cibuli znovu ... ostatní nebude v řádcích, ale díky rozhrabávání "naširoko" ... před třemmi dny jsem kooonečně zasázela darovanou lilii ... tam chodí snad taky asi všechny ... dnes si na ní jedna ustlala k odpočinku ... měla bych být už asi v nadávací angry smiley . Dvě hodiny po zasázení brambor (40 kg) už tam byli mně neznámí dva kocouři ... a poctivě nahrobkované rozhrabávali ... co nerozšmatle dědek ( dnes zajel se sekačkou do květin, prý plevel) zvládnou kocouři ... jednak mi vše nějak dlouho trvá a potom tohle .....

    Ale hurá ... nemáme srnky ani divočáky.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 07:51
     
    dscn4695.jpg
    Další fotografie:

    jj- pampelišky letos jak saláty..několik košů jsme darovali sousedce pro slepice a kalifornské žížaly. posekano teda nebude - už jde déšť a Klárka dojede až odpoledne.tu využiju na přenos muškátů. dovnitř . má snad zase v noci mrznout sad smiley

    pro ty žížaly to soused nejdříve suší - prý aby to neměly kyselé winking smiley

    včera jsme se s Markem pokoušeli vyfotit kdoulovec. . letos kvete jako za 35 let nekvetl . ale bohužel fo´ták to nechtěl vzít . nevím jak to . confused smileyoproti tomu magnolie zmrzla do hněda . zajímavé je , že naproti u sousedů všechny krásně kvetou . . jsou chráněny za domy a naše je vysazená od severu thumbs up

    dědek jel na elektro vozítku do K - snad to vyjde a nezmokne. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (24.04.2023 07:53)
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.04.2023 08:04
     

    Já mám všude na záhoncích větve - kvůli slepicím i kočkám. Trochu to pomáhá. Taky kočky nemusí, když je zalito.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.