čtvrtek 25. dubna, 05:38 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 4 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 05.04.2023 19:19
     

    V té zimě mi to nejde, počkám na oteplení, jestli nějaké přijde..... winking smiley Přikoupila jsem aronii, tak potřebuju zasadit, ale nejdřív vyřezat tavolu grinning smiley likéry mají úspěch. Kupodivu je u nás mokro, jiné roky byla cibulka, jarní česnek, apod v zemi, letos bude až po velikonocích. Oteplením se to dožene, doufám.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 06.04.2023 07:50
     

    Taky jsem ve velikém skluzu.Počasí si dělá co chce. eye rolling smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 06.04.2023 07:58
     

    O skluzu mi ani nemluvte, rajčata stále nelezou ... angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 07.04.2023 19:11
     

    Tak jsem dneska vyplela 3 záhony jahod a hned pořádně pohnojila. Pokračování je ve hvězdách. Ale aspoň něco hotovo.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 08.04.2023 21:51
     

    Myslela jsem, že dnes něco podělám. Kupodivu máme dost namoklo, tak jen takové "šmrdlání", moc to nešlo. winking smiley Přikoupila jsem ještě aronii, tak tu jsem zasadila. Jo ještě konečně zasazenékoupené lilie v Lidlu, no už byly takové seschlé....uvidíme...

    Ještě bych se prosím chtěla zeptat. Kdo jste vloni kupoval Hnojík - pomohlo to v odhánění škudců? Vloni jsem měla zanešené borůvky larvama chroustů, dost mi ožraly kořeny, určitě i lalokáči, Teď jsem četla, jak to pomáhá.....reklama vždy chválí... díky

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 08:31
     

    Aleno, s Hnojíkem neporadím.Zakoupila jsem a pozapomněla. V plném proudu sezony mi příšlo, že už nemá cenu moc zkoušet,Že bude lepší začít od jara.

    Ale lilie jsem koupila taky a možná nějaká předtucha jak bude a zkušenost, že když jsem zjara nesázela lilie rychle, o dost jsem přišla, mě vedla k experimentu. Zakoupené lilie jsem zasadila do květináčů, nechala v teple vystrčit špičky a pak jsem je vynesla na chráněné místo ven. Zasadím až víc poporostou do země. Vylezly všechny z Lidlu i když to nebyly žádné obryně.

    Na práci to venku příliš není. Maximálně něco dostříhat.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 08:50
     



    alenak napsal(a):

    Myslela jsem, že dnes něco podělám. Kupodivu máme dost namoklo, tak jen takové "šmrdlání", moc to nešlo. winking smiley Přikoupila jsem ještě aronii, tak tu jsem zasadila. Jo ještě konečně zasazenékoupené lilie v Lidlu, no už byly takové seschlé....uvidíme...

    Ještě bych se prosím chtěla zeptat. Kdo jste vloni kupoval Hnojík - pomohlo to v odhánění škudců? Vloni jsem měla zanešené borůvky larvama chroustů, dost mi ožraly kořeny, určitě i lalokáči, Teď jsem četla, jak to pomáhá.....reklama vždy chválí... díky

    Aleno, já hnojík kupovala loni. Vyzkoušela jsem na fuchsiích. Vždy byly samá molice, loni ani jedna.

    Sousedce jsem dala trošku a vyhnalo jí to mravence ze skleníku. Lalokáče v begoniích také nemám,

    ale nevím zda je to hnojíkem.

     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 09:03
     

    To bych ten Hnojík mohla na fuchsiích taky zkusit.Mravence míváme ve skleníku taky.

    berda napsal(a):



    alenak napsal(a):

    Myslela jsem, že dnes něco podělám. Kupodivu máme dost namoklo, tak jen takové "šmrdlání", moc to nešlo. winking smiley Přikoupila jsem ještě aronii, tak tu jsem zasadila. Jo ještě konečně zasazenékoupené lilie v Lidlu, no už byly takové seschlé....uvidíme...

    Ještě bych se prosím chtěla zeptat. Kdo jste vloni kupoval Hnojík - pomohlo to v odhánění škudců? Vloni jsem měla zanešené borůvky larvama chroustů, dost mi ožraly kořeny, určitě i lalokáči, Teď jsem četla, jak to pomáhá.....reklama vždy chválí... díky

    Aleno, já hnojík kupovala loni. Vyzkoušela jsem na fuchsiích. Vždy byly samá molice, loni ani jedna.

    Sousedce jsem dala trošku a vyhnalo jí to mravence ze skleníku. Lalokáče v begoniích také nemám,

    ale nevím zda je to hnojíkem.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 16:40
     

    Bylo trochu sluníčko po obědě, tak jsme dali venku kafe a něco málo udělali. Ale už se zatahlo a škrejpá

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 20:42
     

    Berdo, a hnojik jso louhovala, nebo jen posypala a zapravila? Ja tez loni zkousela a vysledky nijake..

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 20:49
     

    Betas, měla jsi i ty svlečky, nebo jen hnojík, mám to chuť zkusit, hnojit nepotřebuju, ale ta havěť....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 20:56
     

    Nejdriv jen hnojik a pak i svlecky. A pres zimu se mi v tom vylihli ti cervy a musim je ted prosivat 😬

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 09.04.2023 21:09
     



    Betas napsal(a):

    Berdo, a hnojik jso louhovala, nebo jen posypala a zapravila? Ja tez loni zkousela a vysledky nijake..

    Betas jen jsem posypala substrát v květináči a trošku zahrnula. Dělala jsem to asi třikrát za léto.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.04.2023 20:02
     

    Hnojík jsem dneska přisypala k fuchsiim, neb jsme granule slepičáků zapomněla doma. Zasadila jsem převislé muškaty. To je operace , musím si dát na půdě na zem igelit a zasadit to tam. Ještě jsem měla polopřevislé červeno-bilé z Polska, ale ty mě ten zmetek Čenda okousal až na hlínu. angry smiley 

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.04.2023 08:26
     

    iris, upřímně závidím. U nás pořád leje, a když bylo včera jeden den hezky, tak zase sem tam nějaká návštěva, potom jsme se šli na hodinu projít, když bylo tak krásně a skutek na zahradě utek... já letos snad nezačnu. confused smiley sad smiley

    iriska napsal(a):

    Tak jsem dneska vyplela 3 záhony jahod a hned pořádně pohnojila. Pokračování je ve hvězdách. Ale aspoň něco hotovo.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.