pátek 26. dubna, 01:52 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.03.2023 11:03
     

    Tak včera jsem konečně rozsadila rajské a papriky do kelímků. Ještě je mám doma na oknech , ale až nebudou v noci mrazíky, hodím je do skleníku

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.04.2023 17:01
     

    Jdu omotat meruňku netkankou. Kvete jak o závod, tak snad něco zachránim sad smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.04.2023 18:43
     

    Hotovo.....uf......venku +3 a zima jak na Sibiři

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.04.2023 18:52
     

    Irisko, dělala jsem dnes celer a rajčata, papriky zítra. Bojím do skleníku, taky čekám a doma to vybíhá. Meruňky kvetou, ale jsou trochu větší, tak to necháme osudu. Když byla jedna mladší, tak jsem balila a zase spoustu olámala, moc to nešlo. Má to být horší na úterý. Jinak u nás tak studeně fouká, horší jak v zimě. thumbs up

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.04.2023 19:39
     

    Papriky a rajský jsem rozsadila a mám je doma na oknech. Taky se je ještě bojím dát do skleníku

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 02.04.2023 21:18
     

    Anavi, ty tvoje experimenty se dobře čtou. Já kdysi někde četla o banánech. Že se pěstují venku, na podzim osekají listy, vyryjí, přezimují ve skleníku a pak zas do země. No nestojí to za to. A kdosi udělal ohrádku jak na kompost, zasypal listím a měřil teplotu venku, pod povrchem a úplně ve středu no a nepromrzlo to a už pod povrchem to bylo snad dobré. O banány mi nejde, říkala jsem si na fíky třeba by to šlo použít no a na ty brambory určitě thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 08:29
     

    Mančo, fíkovník dostala kdysi tchyně. Jelikož se už nikam nevešel, zakopali ho na zahradě ke zdi ve stylu "děj se vůle boží" a tak nějak nepředpokládali, že by venku přežil. Má naprosto nevhodné místo, plete se na všechny strany, a co myslíte? Roste jako blázen, nestačíme ho krotit, abychom kolem něj vůbec prošli. Ale na úrodu trochu na houby, jelikož jak ho krotíme, tak těch plodů moc nemá. Spíš plní okrasnou funkci. Jeden rok jsme ho chtěli trochu umořit, ostříhali ho až nad zemí a trochu doufali, že bude po něm. Tak není, jede jak divej. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 11:30
     

    A nejde z něj udělat strom? Vyholit pár větví dole, aby se dalo chodit, a nahoře nechat korunu. Mě mrzí, že jsem si ho nesadila k domu místo drmku. Ten je takový vzdušný, mohl být na druhé straně a k sousedům fíkovník, to bývá neprůhledné křoví. No nic, bude to naopak. Angličanka Charlie ho někde sázela s nádobou, že když má moc živin, rostou listy a moc neplodí, že potřebuje omezit. V té naší jalové hlíně snad přemíru živin mít nebude.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 11:53
     

    Musela bych na to mrknout, ale větví nejvíc právě od země, těžko se bude hledat nějaký silnější hlavní kmen. Jak jsme to vzali právě skoro nad zemí, tak se úplně zbláznil smiling smiley.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 13:19
     

    Rajčata a papriky stále v sadbovačích do kelímků půjdou asi o víkendu. Mám je v chladné komoře Ve foliaku už rostou květáky a kedlubny. Salát je už i venku. Co půjde do záhonů nám v platech ve foliaku, neprikrejvam, neřeším je to otužé. Zahrada tak nějak hotová, co šlo, zasázené, zaseté.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 16:28
     

    Tak já nemám hotové na zahradě skoro nic , ani ostříháno ani vypleto. V tý zimě nic dělat nebudu nono smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 04.04.2023 17:13
     



    iriska napsal(a):

    Tak já nemám hotové na zahradě skoro nic , ani ostříháno ani vypleto. V tý zimě nic dělat nebudu nono smiley

    Já taky ne. Dneska jsem byla venku půl hodiny , že budu plít a začly mi tak zábnout ruce, že jsem se na to vykašlala. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 05.04.2023 08:47
     

    No tak s pletím taky nepospíchám, mám jen v trvalkách, ale nijak to nehrotim .

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 05.04.2023 12:38
     

    Já mám zaplevelený jahody i kytky. Ale jsem doma tak to potom zvládnu až se udělá hezky

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 05.04.2023 14:12
     

    Já dávala jahody na podzim všechny nové, tak jsou čisté.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.