středa 24. dubna, 17:29 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 13 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 08:19
     

    růže je ještě stříhat čas- i když zlat . déšť už kvete. ale asi ještě bude mrznout .. Silva včera vzkázala , aby jsme počkali - že je ostříhá později . asi má pravdu . winking smiley ..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Kamu78
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 08:52
     

    Já jsem včera trochu plela. Ale co mě naštvalo, byla skoro celá sežraná bílá ostrožka, čerstvě vyrašená, samozřejmě od slimáků. sad smiley Tak jsem ji dala plastový kryt z petky, snad to pomůže. Takový malinký pidi slimáci a co jsem jich našla. nono smiley Ale radost mi udělala žlutá pivoňka, mám ji od loňska, je krásně narašená. smiling smiley I když možná letos nepokvete, tak hlavně, že přežila thumbs down

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 11:31
     

    Jo a jak jsem psala, že budou u narcisů ztráty, tak to nebude tak zlé. Tulipány byly o dost dřív, jinde narcisy ukazují barvu, no a tyhle (geranium) teprve lezou. Nechám se překvapit. Ale objednala jsem si baptisii a teď teprve googlím, vypadá dost majestátně a jako doplněk k růžím to asi nebude úplně ono. Mám zas nad čím přemýšlet.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 20:12
     

    Manco, baptisii mám modrou. Už několik let, kupovala jsem, že je na sucho. No je to o místě. Velmi pěkné jsou listy do kytic na vazbu. Po odkvětu se dělají lusky. Mám ji zastrčenou za růžemi, takovou obryni nemám, je v nepéči. Foto ani nemám.

    Práce je hodně, ale ten vítr mě vyhání ze zahrady. Dnes jsem trochu posypala pivoně hnojíkem. Ty rostou i přes zimu a vítr. Obzvlášť dřevité, tam jsou vidět dobře poupata, nesmím zakřiknout.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 21:11
     
    20240310_131859516_ios (2).jpg
    Další fotografie:

    Já se místo čištění záhonů hrabala v blbostech, jak to nazval dědek. Provizorně jsem umístila čemeřice, které Klára dovezla ze Ctěnic a o kterých zatím vůbec nevím, kam je dám.Můžu je aspoň pozorovat z okna.A jak jsem likvidovala zimní truhlíky s vřesy, tak jsem zjistila, že jsou vřesy zelené, poporostly a místo,abych je vyhodila, protože mi tu stejně nejdou, tak mi jich bylo líto a vyčistila jsem jim kousek a zasadila je tam.Abych je nejspíš za měsíc vyhodila. eye rolling smiley Ostříhala jsem pár růží a vítr mě zahnal domů.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil ''.phorum_html_encode('regina.mocova@gmail.com').'' (10.03.2024 21:20)
     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 21:23
     

    No to jsou barvičky. thumbs down Takové teploučké, nádhera. To umístíš, musíš. smiling smiley Koukám na foto a říkám si, že vůbec nemá u nich listy, jenom stvoly s květy, zajímavé. Vítr je nepříjemný. Potřebuju taky stříhat růže a nevydržím tam. Něco jsem sice udělala, ale bylo by dobré to mít před deštěm hotové a pohnojené, bohužel to nestihnu. Alespoň musím pohnojit v týdnu borůvky, ty napučely hodně. Jo a byla jsem za ničitelku, vřesy jsem vyhodila, stejně by časem odešly, dopadá to tak... grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 22:48
     

    Aleno, vždycky je má takhle obrané. Někde už píchá nový list. Budu se muset zamyslet kam a co s nimi. Vypadají jako úplný nic ale z květníků koukají kořeny. Přitom jsou to docela velké a vysoké nádoby. A jeden, dva květy.U těch dovozových pěstovaných na parádu jsou květníky menší a květů mnohem víc.Mají na to prostě nějaký fígl.

    Nahnojit bych taky ráda stihla do dešťů. Ale to se zkrátka nesmím zabývat blbostma. eye rolling smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 10.03.2024 23:11
     

    Regi, to jsou nádherné kousky. love smiley thumbs down

    Ale ceny jsou asi taky někde jinde co? Vím, že třeba 700,- - 800,- možná i víc za ty novinky...

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 06:59
     

    Taky mám živý vřes. Nikdy se mi nestalo, ale já ho taky nekupuju. Má se nějak stříhat?

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 08:50
     

    Gabco, tak nějak. Některý má i 1 100. Cení si to sám Fous, každou podle toho, jak se mu šlechtitelsky jeví barevně atd.Pěstuje to ze semen buď svých nebo to mění.A není to zrovna láce třeba v porovnání s jinými školkami venku. Podobně postupuje třeba i tahle hodně známá školka [www.ashwoodnurseries.com] Upozorňjí a chválí se ale zkušenost nemám, že jejich semenáče jsou barevně poměrně stále,z čehož vyvozuju, že i třeba nemusí být a barva se změní. Ale dcera je střelená, já sama bych to nekupovala.Při tomhle pohledu vypadají líp než při pohledu dolů do záhonu. Nakvetou méně barevné až později jsou až takhle probarvené.Asi ani sníh a zima nebudou úplně jejich přítelem. Nejlepší umístění by pro ně bylo z hlediska pohledu, kdyby měl člověk nějaký dost vyvýšený záhon,jako je tady parapet okna.Pak by si i víc užil pohledu na květy.Tyhle nekoukají moc vzhůru. Takže pěkně narostlej keř těch standardních udělá asi i víc parády. Zajímavý pro použití je to v případě, že už je těch standardních hodně, jsou sice každá jiná ale ne zase barevně tak výrazně, takže při zasázení mezi dělají celkový pohled barevnější.Ale pokud jich někdo chce pár, tak třeba taková pěkně narostlá Annas Red anebo White,je daleko lepší volba a udělá víc radosti.

    Manco,já jsem vřesy skoro nepolíbená, protože mi nejdou. Ale vím, že se stříhají. Myslím si, že už měly být ostříhané po odkvětu. Ale to v truhlících nikdo nedělá. Tak jsem je zkrátila. Tak zhruba o tu kvetoucí část.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 08:53
     

    Regino, tak čemeřice na druhé fotce je neuvěřitelná, jsem na ni zvědavá, jak ti půjde.

     

    Já doma sice vyčištěno, ale nějak se teď nemůžeme pohnout "stavebně", potřebuju vykopat stávající kytky, srovnat terén, vykopat milion šutrů a překatrovat stávající zem, tu smíchat s kompostem, vytyčit záhony a udělat okraje (chceme kovové), vystavět jednu zídku, udělat pergolu a to vše manuálně, neb mechanizace se k nám nedostane a jsme na to jen my s mužem. Se obávám, že letos se toho moc nezmění.

     

    Už jsem taky prvně byla na chalupě, udělali jsme dost práce, ale málo na to, kolik toho tam je potřeba udělat. Nějak už vnímám, že síly ubývají a bohužel děti moc nepomůžou, furt mají dost učení a zahrada je nebere.

     
  • Autor: Zamina
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 09:46
     

    Mančo - určitě vřesy ostříhat a čím dřív tím lépe. Zkrátit dle mých zkušeností na 1/3 zelené plochy a přisypu rašeliny. Ony po zimě nevypadají nijak zázračně ale vždycky mi obrostly a koncem léta začaly kvést.

    Lada

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 09:54
     

    Kiko, však to nemusí být letos. Já takhle dělám terénní úpravy s těhotenskými přestávkami kolik let a po třetím dítěti jsem se k tomu ještě nedostala. A štve mě to a chci to mít hotové, ale prostě to nejde. Úspěch je jenom udržovat to stávající. A i tam.. potřebovala bych rozhodit cererit aspoň, když už nemám čas vozit kompost.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 12:40
     

    včera dojela vnučka s přítelem a zlikvidovali hromadu větví ostříhaných z jabloní ..práce tu je ještě fůru , vyhrabat listí od plotů a mezi růžemi . taky je v plánu otevření kompostu po 7 letech .. a dědek má zase těsto na koláčky---- UF---

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 11.03.2024 13:48
     



    kaaj napsal(a):

    včera dojela vnučka s přítelem a zlikvidovali hromadu větví ostříhaných z jabloní ..práce tu je ještě fůru , vyhrabat listí od plotů a mezi růžemi . taky je v plánu otevření kompostu po 7 letech .. a dědek má zase těsto na koláčky---- UF---

    Za kafe a kolačky ,bych Ti uhrabala🥰

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.