sobota 20. dubna, 10:50 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 18.02.2024 09:49
     

    Tak je vždy připraven.😁👍❤️

    Předpokládám, že umělou inteligenci či photoshp nepoužívá.😁

    Dnes bude krásný den. A nám včera kiksla po 8 letech lednice. Nějak brzo ne? A nebyla nejlevnější. Tak mám místo jarních práci na zahradě práce doma. Jídlo mám venku, něco na půdě, něco jsem musela zpracovat ( mražené ovoce), něco i vyhodit. No je to pech....A zrovna o víkendu.🤔

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.02.2024 09:34
     


    jé, tak ten materiál bych brala!! U nás najde využití vše. love smiley flower smiley Toho ekomateriálu mám pořád málo pro své tvůrčí nápady. winking smiley

    tak63 napsal(a):



    gabca napsal(a):



    Anavi napsal(a):

    Holky, vy jste mě úplně rozhodily! Já totiž určitě neklekám! Protože kolena mám vždy čistá. Tak jsem tady pořád přemýšlela, jak to teda dělám.. asi sedím na bobku? Nebo se prostě předkláním.. dneska oběhnu záhonky a vyzkouším winking smiley grinning smiley.

    Teď si to vůbec nemohu uvědomit. eye rolling smiley tongue sticking out smiley grinning smiley

    Ivčo, já taky většinou z bobku, a když mě bolely nohy, byla jsem schopná si k tomu pletí i sednout. Teda v případě, že bylo sucho. To bylo pro mě nejpříjemnější. grinning smiley

    Tak děvčata, zaujaly mě vaše polohy ... při práci na zahradě. Já klekám na klekátko pod které si dám je-li mokro karton, nebo hodně roztáhnu nohy winking smiley a pracuji v předklonu.

    Dnes krásné počasí, tak jsem vyrobil nové schody do lesa u nového plotu a hrabal a hrabal a hrabal a pak nahrabané vozil do lesa. Bylo toho 26 koleček → jehličí a větve z modřínů (vracím do lesa) a to z 3000 m2. eye rolling smiley Trochu mě bolí ramena ...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.02.2024 09:36
     

    prej.. .protože.. nevím grinning smiley grinning smiley grinning smiley winking smiley

    Takhle já to mám u tchyně... furt doma, a za barákem má ještě vánoční stromek, který vyhodila přímo z okna.. ona ho ani neodtáhne k tomu kompostu nebo ke kontejneru, aby ho odvezli... prostě tam bude pod těmi okny. A jako každý rok mému muži rupnou nervy a zařídí to on... protože ona nezabere. grinning smiley eye rolling smiley

    tak63 napsal(a):

    Kordulko, pozemek od rodičů (*83) manželky v Pyšelích. Mají tam malou chatu a dcera si tam postavila, ale nestíhají nic dělat venku, protože ... nevim eye rolling smiley a tchýča s tchánem už to nezvládnou což je vzhledem k věku normální, ale jezdí tam a užívají si klidu a přírody.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 20.02.2024 09:37
     

    grinning smiley thumbs down

    gabca napsal(a):

    Taku, paráda. 💪

    Bez brýlí na to koukám a vypadá to skoro jako čekání na manželku na Valentýna se srdcem v ruce .😁

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 22.02.2024 17:12
     

    Nasela jsem si petržel do truhlíku a doma řeřichu. Další setí tak nejdřív za měsíc, nemám chladné světlé místo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.02.2024 08:39
     

    já na řeřichu letos úplně zapomněla.. nebo spíš nemám čas.. ještě jsem nevysela ani papriky, a to je asi nejvyšší čas

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 25.02.2024 17:54
     

    Hnojik jsem měla předloni a objednám si ho zase.

    A , to jsem si fakt udělala radost, jsem si koupila v Kaufu velký černý květináč, sice plast, ale pěkný ,za 70,-

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 29.02.2024 21:06
     
    20240229_160231.jpg
    Další fotografie:

    Přišel jsem z práce a začal drtit větve na mulčování. Měl jsem i červený mulč z mirobalánu. Co nešlo rozdrtit, to shořelo. Popel půjde do kompostu.A je uklizeno.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 03:22
     

    Taky průběžně štěpkujeme. To je ta zábavná část, kdy bordel mizí. Už se těším, až se k tomu dostanu (jestli mě manžel nepředběhne), jsou tu zas dvě hromady.

    Dnes mi spalo dítě v kočárku, tak jsem čistila trvalkový záhon. Listí tam ještě nechávám, ale suché klacky jsou pryč, levandule ostříhaná. Pomalu to postupuje.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 07:59
     

    Taky oblíbená činnost. A třeba u stříhání a řezání růží si štěpkovač přiblížím tam, kde právě jsem a drtím hned. Nemusím několikrát manipulovat pichlavými větvemi. Drtič nebo štěpkovač jsou skutečně výborní pomocníci.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 09:57
     

    A mate prosim tip na dobry drtic spis na tenke vetve? Meli jsme z pujcovny Bosch a ten ty tenke ani neprezvejkal.. sad smiley

    Zahlizela jsem po nejakem z lidlu, ale nevim prave..

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 10:06
     

    Taku, pěkně ti jde práce od ruky!

    My jsme předloni potřebovali zmladit živý plot z pámelníku. Byla to obrovská hromada větviček. Je příjemné, když to postupně mizí mění se v drť. Po roce v kompostu nebylo ani památky po dřevě, vznikla kyprá zemina.

     

    Betas, kouknu, co mám za štěpkovač (koupila jsem před lety na radu Drahušky a je super). Drtič větví, co jsem měla před tím, stál za prd. Bral jen slaboučké rovné větvičky. Tady se dá nastavit dle síly větví a rozdrtí všechno parádně.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 10:39
     

    Ten drtič už delší dobu taky řeším, ale mám problém , že by mi vypadával jistič. Musela bych to nechat navýšit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 12:46
     
    img_20231116_112028.jpg

    Já mám drtič a zásuvku na 220 a dobrý.

    Co myslíte, můžu ostříhat trávu, je suchá a lítá všude.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2024 14:58
     

    Už můžeš winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.