čtvrtek 18. dubna, 12:52 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 21.03.2023 21:12
     

    Lado, s obdivem čtu. Mám pocit, že hotová nebudu ani do podzimu. Dneska jsem byla doma, dala jsem se do stříhání růží, okopávání a odplevelování. Plevel bují neuvěřitelně.Ani sucho, které tu už zase je, mu v růstu nevadí. Našla jsem pár zapomenutých tulipánových cibulí, tak jsem je zasadila. Uvidím, jestli z toho něco bude.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 21.03.2023 21:14
     

    Já jsem dohrabala zahradu, tak nějak. Sem tam ustřihla nějakou větev, ještě musím s pilkou. Navezla na kompost, přeryla a někdy zas můžu pokračovat. Pak vyplet kytky a přihodit pod ně kompost. A pak záhonky, velké květináče na rajčata u domu naplnit...

    Krásně se to čte Lado, za deset let už to chci mít taky takhle zmáklé.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 21.03.2023 22:07
     

    Já musím jít do brečící...Vy tu jste všichni tak pracovití a mě chytla opět krční páteř,mám límec,všechno mě bolí. A práce jak na kostele.🤪👎

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 22.03.2023 08:01
     


    mě fascinuje, jak vždycky nahodíš ty turbomotory grinning smiley thumbs down

    My ještě máme práce nad hlavu na všech třech zahradách... to zase bude nekonečné winking smiley.

    LadaB napsal(a):

    Tak já mám téměř hotovo.. průběžně jsem nachytala záhony, rozvezla hlínu z kompostu, koňskej jsem navezla na záhon, kam přijdou brambory. Kompostiště přeházené a nachystané na sezónu. Stromy, keře ostříhané, pohnojené. Sudy nějaké napumpované, slípky odzimované. O víkendu jsem zasela, zasadila cibulku. Foliák nachystanej, něco už roste,zbytek asi o víkendu. a tím jarní práce budou hotové. Ještě poklidit v zahradním domku a postříkat ty ostružiny a jabloň. Kávička na zahradě už se v pohodě dá. Tak ať vam to jde pěkně od ruky

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 22.03.2023 08:04
     


    V klidu, my skoro nehrábli a zase mě moří migrena... takže už to neřeším. Co stihnu, to stihnu. Jinak bychom se z toho zbláznili.

    gabca napsal(a):

    Já musím jít do brečící...Vy tu jste všichni tak pracovití a mě chytla opět krční páteř,mám límec,všechno mě bolí. A práce jak na kostele.🤪👎

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 23.03.2023 23:06
     
    337258219_3145161349118139_8588937543340930290_n.jpg
    Další fotografie:

    Včera jsem zasadila brmabory, snad z nich něco bude.

    A taky jsem smontovali pařeniště, ale byl to boj. Přišla krabice s nepopsanými kusy plechu, které se lišily jen v detailech, ovšem dohledat jsme to museli za pomoci intuice sami. Hlavně že je to hotové. Hned jsme si zajeli pro koňský hnůj (už pěkně proležený), teď už jsou tam semínka ředkviček. Sadbu kedluben a salátu mám v zimní zahradě, až to vyroste, dám to do pařeniště.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 08:03
     

    To už máš brambory rovnou už zahrobkované?

    Tak ať to všechno roste!

    Chystala jsem se něco udělat zase o víkendu, ale má pršet, tak to bude ze všeho zase bláto. stydlin smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 08:25
     

    Spike, jedeš v termínech. thumbs down Tady se říkalo, že brambory mají být na Josefa v zemi.

    Anavi, já brambory taky vždycky hned hrobkovala. I když možná logicky se mají přihrnout až začnou vykukovat. Ale to mi nějak nešlo, něco jsem poničila, tak byly hned hrobečky. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 10:06
     

    Dáváme taky brambory odjakživa na Josefa, jsme v Polabí a tady se to dá. Někde v diskuzích na to koukají jak blázni, že až na Marka.

    A hrobkovali jsme právě až když vylezly.

    Já teď dávám brambory do listí a trávy, takže to je jiný způsob. Navozím na hromadu listí s trávou kopečky kompostu, posadím do toho bramboru, lopatou kompostu to překryju, nasypu na to zase listí nebo posekanou trávu, případně nadrcená stébla okrasných trav a nazdar smiling smiley.

    A pak to vždycky po sekání trávy zase dosypu.

    Úroda byla loni slušná, ještě jsem nekoupila brambory. winking smiley thumbs down A ještě mi vznikne pěkná listovka a udusila jsem pýr. Takže hned několik bonusů.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:04
     

    Anavi, tak to je super, at´ to roste i letos thumbs down

    No já začínám velmi pozvolna , čekám, co záda, zatím dobrý. Střihám teprve to, co už mělo být na podzim. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:10
     

    Hrobkují se, když vylezou, aby pouštěly výhonky s brambory. Kdo pěstuje v pytli, pohřbí je i opakovaně. Pod zemí ve tmě dělá dlouhý výhonek který se tolik nevětví.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 11:13
     

    My je pěstujeme pod tou trávou a vždycky zasypu i to, co vyleze, proleze to zase přes tu zaschlou trávu ven. winking smiley Je to zajímavý proces vidět, jak ta brambora "bojuje o život" winking smiley grinning smiley. Je to nezmar.Nesmí se ale samo té trávy dát moc, aby stihla zaschnout a nehnila. Lidi to dělají nesprávně a pak se diví, že úroda minimální. My jsme teda byli loni spokojení a to jsem tam dala jen různé naklíčené přebytky. Letos jsem dokonce po tom loňském úspěchu koupila brambory sadbové, tak snad nebudu zklamaná. Někdy mi připadá, že čím menší snaha, tím lepší výsledek. grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 13:36
     

    vždyť jsou i pořekadla o sedláku a bramboře,grinning smiley u nás dáváme do země až v dubnu... můj táta říkal, že je studená zem a nerostou, že to brambory doženou....

    Anavi, nikdy jsme nezkoušeli bramborty do listí a trávy, nahlodáváš mně s testem. grinning smiley Ani ještě nemáme vyklíčené, byla dlouho sadba. Zahrádka pro zeleninu ještě není připravená, nebylo to oschlé, pár dní to počká, musí. winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 24.03.2023 13:53
     



    Anavi napsal(a):

    To už máš brambory rovnou už zahrobkované?

    Tak ať to všechno roste!

    Chystala jsem se něco udělat zase o víkendu, ale má pršet, tak to bude ze všeho zase bláto. stydlin smiley

     

    Ne, brambory jsou v té brázdě. Hrůbky kolem jsou zásobárno zeminy, kterou na ně časem nahrnu.

    Jo a jsem sedlák-čuně, nekupovala jsem žádnou sadbu, ale vybrala naklíčené brambory ze sklípku. grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (24.03.2023 14:28)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.