úterý 19. března, 05:15 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Jarní práce - začínáme

Datum: 13.02.2007 14:45
 
Nechci nic zakřiknout, ale: sundala jsem chvojí ze záhonů, vyhrabala část trávníku, vyplela několik záhonů, vysbírala šutry z pole, kam přijde vysít nový trávník, vysela pár ,,otužilých´´ semen. winking smiley  jen rýt se ještě nedá, což mne mrzí.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.02.2023 20:13
     

    Kordul, jste neskutečné. winking smiley thumbs down

    U nás byl tak studený vítr, že jsem zalezla do tepla. Přesto to pučí fest. Rybízy jsou ale ostříhané, kolem čemeřic je taky čisto. winking smiley

    Na modřence je ještě brzo, nemají náznak květů, jinak to počká. 5 koupených salátú zasazených ve skleníku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jarní práce - začínáme

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 27.02.2023 21:14
     

    Kordulko, jste opravdu víc než dobré thumbs down.

    Hanko, ráda tě tu vidím love smiley. Doufám, že kritická doba už pominula, moc přeju. Objevila jsi pro mne také ameriku thumbs down, ani jsem o tom neslyšela (no, nakonec, co já bych vlastně slyšela, že), teda nečetla ... vypadá to víc než dobře thumbs down. My máme jímku na svod ze střech a odvodnění kolem domu, dost dobře udělané eye rolling smiley, hned vedle sklepa, takže, občas je ze sklepa jeden velký bazén - voda si cestu najde a spojené nádoby, odtud přečerpáváme do kubiterů (máme 3) ... z menších střech různých kúlen a přístřešků chytáme do 200 l sudů. jinak na zahradu prší tak jak má, když prší ... teď se tam nějak nedá pořádně šlápnout, máme ji do kopečka, v horní části tráva, v dolní části záhony.

    Synátor musel, dle stavebního zákona prý, při stavbě domu (spíš domečku) řešit "zásak", navíc do kopce - pod domem, kde je nižší část svahu je hlavní řád vodovodu, plyn, přívod elekriky, tam se nedalo ... zásak tedy je dost do kopce a do kopce voda neteče, díra jak na přehradu (téměř) ... 4 kubíková nádrž a přepad do cca (netuším přesně) 3x5 m, hloubka 2 m navezený štěrk a nad tím jsou další 2 m zeminy. Pěkně se stavba prodražila.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 07:28
     

    Tvůj syn musí dělat skopičiny a z naší školy teče voda přímo do kanálu, přitom pozemek velký svah k jihu. A z mnoha budov. No jo, když je někdo bohatý a chce stavět, tak mu to pěkně osolíme. Nám teče voda ze střechy do nádrže a pak volně na zahradu a vsákne se bez problému sama. Zasakovat by se měla nechat všude, kde to jde, a ne jen u těch chudáků, co dnes staví.

    Cestou do obchodu chodím při dešti lagunou, teče tam voda z vedlejšího domu. Přece ji nenechají téct na zahradu na jih, když ji můžou poslat na obecní cestu...

    Sousedka to má skvěle zmáknuté. Kolem celého domu korýtko, které svádí vodu na zahradu. A bledule jedou jak šílené.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 08:10
     

    Hani, znám. winking smiley Studovala jsem cca dva roky nazpět tuhle problematiku, začaly mě zajímat i svejly. winking smiley Nejradši bych to vše vyzkoušela hned v praxi a pak dělala v tomto směru osvětu. Ale není dost času to vše realizovat. confused smiley

    HanaK napsal(a):

    Dámy, objevila jsem ameriku, tzv. dešťové záhony. Doporučuji k prostudování, Google nabízí několik článků. Hospodaření s vodou v krajině nevyřeší jeden velký počin, ale právě nechat maximum dešťové vody zasáknout v místě, kde spadla.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 08:15
     

    Dávám odkaz na ty dešťové záhony.

    [www.jaksinavrhnoutzahradu.cz]

     

    Říkám si vždycky u takových věcí, jak je to geniálně jednoduché a jednoduše geniální, kdyby člověk té přírodě "naslouchal" a uměl využít vše, co nabízí.

    Všechno mělo nějaký záměr a účel, jen člověk si to přetvořil postupně k obrazu svému - třeba to, že vyváží trávu a listí ze zahrady... a takových nesmyslů se děje spousty a pak jsme tam,kde jsme. thumbs up

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.02.2023 08:17)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 20:54
     

    Tak jsem začla tím, že jsem si dnes v Mountfieldu koupila zahradní substrát do skleníku.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 21:07
     

    Já se dnes chválím, ostříhané ostružiny, začala jsem stříhat růže na slunci. Asi tj. brzy, jsou hodně napučelé, tak riskuju....

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 28.02.2023 21:47
     

    Jo tak přesně takový dešťový záhon mám v plánu už aspoň rok, a to pod trampolínou. Čistě kvůli žábám a jiným živočichům, co tak v zahradě občas potkám. Chci ji trochu zahloubit a pak už jen přivézt okap, je to blízko.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 09:16
     


    irisko, já u nich kupovala různé substráty a byla jsem vždy spokojená, jednou i nějaké hnojivo na trávník. Ale profi zahradníci jim moc kladné recenze nedávají, netuším důvod. Možná jim to připadá předražené. confused smiley

    iriska napsal(a):

    Tak jsem začla tím, že jsem si dnes v Mountfieldu koupila zahradní substrát do skleníku.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 09:25
     

    Anavi, jednou jsem koupila u nich substrát a nedařilo se. Došlo mi, že substrátem, Kupovala jsem už jinde. Pak prý změnili dodavatele a bylo to lepší. Je to o složení substrátu, ne o ceně, proto profíci to od nich neberou.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 10:08
     

    Já zatím moc nezačínám, jen jsem koupila substrát na výsev a pokojovky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 10:38
     

    Taky jsem koupila výsevní... už je načase dát papriky, ale zatím jsem se nedokopala. Ale loni jsem dávala až na konci března snad, zároveň s rajčaty... a jak to pěkně dohnaly!

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 10:49
     

    ty dešťové záhony musím nastudovat.

     

    Aleno, je brzy, ale taky už mám růže hodně napučené a koukala jsem, že i zlatice už má žlutá poupata. Tak já doufám, že už velké mrazy letos nepřijdou.

     

    Já chtěla v Mountfieldu koupit podzimní cererit, ale už jsem nestihla to vyzvednout. Hnojí s ním tady někdo pravidelně. Mám se kvůli němu honit?

    Nedávno jsem rozhodila jarní Cererit, tak uvažuju, že se na ten podzimní vykašlu.

     
  • Status: expert

    Re: Jarní práce - začínáme

    Datum: 01.03.2023 11:03
     
    img_20230301_105356.jpg
    Další fotografie:

    Tak kde že mám začít?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.