pátek 19. dubna, 07:51 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.12.2012 19:49
     

    Mně zase přijdou tužkovky pro amatérské focení výhodnější. Mám 2 sady nabíjecích, když se vybijou, abych měla na výměnu. A když se na dovolené vybijou oboje, můžu koupit nouzově obyčejné. To s akumulátorem nemůžu

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.12.2012 19:50
     

    flower smiley Carlosi moc děkuji za radu -- fotíš taky skvěle - tak se v tom určitě vyznáš ..s tou barvou máš pravdu .. je to fuk .. jen aby dobře zaostřoval . ten Olympus co mám má jen3x zoom . ještě mám Nikon, ale taky jen3Xzoom a 10 mega pixelů ..ten je už o málo lepší , ale když se Ježíšek ježí , že jo?? thumbs down ještě jednou díky... Janinko - já už ani nikam nejezdím -a navíc mám akumulátory v těch co mám doma .. - celkem tři a nabíječka pasuje ..

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (05.12.2012 19:56)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.12.2012 20:11
     

    Jani, tužkovky vydrží (myslím tím obě sady dohromady) třetinu toho co akumulátor. Věř, je to vyzkoušený, Na dovči dobíjím tak maximálně dvakrát. A to jen proto že jsem maniak, fotím všechno pětkrát, v různých režimech a expozicích, a pořád prohlížím. Pokud tohle neděláš tak jsi absolutně bez starostí. A navíc mají výhodu, že pokud je akumulátor jen ve vypnutém foťáku, tak neztrácí, na rozdíl od tužkovek, kapacitu winking smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 06.12.2012 00:12
     

    Taky bych už akumulátory neměnila. Když jsem měla foťák na tužkovky, vždycky se vybil v tom nejlepším. Akumulátory mám dva na střídání a ještě se mi nestalo, že bych zůstala na suchu. winking smiley

     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 06.12.2012 07:06
     

    Tak nahlížím do vaší zajímavé diskuze...

    Letos si chceme pod stromek taky "naježit" foťák, dali jsme si limit cca 4tisíce Kč.

    Mám vybraný CASIO EXILIM ZR 100 co vy na něj? winking smiley

    [www.digimanie.cz

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 06.12.2012 20:49
     

    Denny, nejdřív je potřeba si ujasnit "CO" vlastně chceš koupit, a podle toho nakonec postupovat. Jsou samozřejmě lepší foťáky, ale jeden umí tohle líp, jiný zase tamto. Ze zkušeností vím, že ho budeš nejspíše používat na běžné focení, jako rodinné momentky, dovča, výlety ap. ale na frekventovanější, či prezentační focení to asi nebude. Není-liž pravda ? smoking smiley

     

    P.S. jedna přihlouplá otázka, jak jsi došla k závěru, že zrovínka tenhle model a značka ? winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (06.12.2012 20:59)
     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 07.12.2012 06:48
     

    Carlosi,jasně, že jsou lepší foťáky, je to otázka peněz eye rolling smiley .

    Co se týče fotek, tak hlavně příroda, pes.... vím, že s ním mnoho nezmůžu,

    ani nečekám žádné zázraky, prostě chci mít "vzpomínku"

    Chci hlavně menší foťák, prostě vím, že s velkým se tahat nebudu.

    Taky preferuju menu v ČJ.

    A jak jsem došla k závěru že zrovna tento?

    Prostě mi v recenzích vyšel docela dobře poměr cena-výkon.

    Měl bys lepší tip? Jestli jo sem s ním winking smiley please smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 13:52
     

    ............ v Planeu mají , CASIO - 16 Mpx / 24x opt. zoom 2 245,- optická stab. obrazu,25mm čočka, záz.HD videa, LCD 3

    CASIO - 16 Mpx / 12,5 ..................3 995,- mechan. stab. obrazu, CMOS snímač, LCD 3, záz. Full HD vid.

    oba baretie Li - lon a SD / SDHC

    jen se ptám , stačí mě na obyč. snímky ? strom, kytka .....

     
  • Autor: Denny
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 13:54
     

    Podle recenzí mi vyšel docela okej i tento Canon

    [www.digimanie.cz

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 19:19
     

    [digitalni-fotoaparaty.heureka.cz]

    tenhle mám já a jsem s ním spokojená

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 20:34
     

    ... já mám také Olympus - mini digitál, má i kameru, ale to jde mimo mě eye rolling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 21:01
     

    Prosíííím, Casio neee. Nejsou spolehlivé. Nevydrží. Jděte do osvědčených značek a nebudete nemile překvapeni. Canon, Nikon, Panasonic, maximálně jěště Olympus. Pak si zadejte kolik do něj chcete vrazit a jestli ho chcete nějakým způsobem ovládat manuálně nebo vám stačí scénické programy. Za další koukejte na ZOOM. Jestli můžu doporučit - minimálně 5x optický a víc. Pixelů už mají všechny více méně dost. Světelnost objektivů u těchto kompaktů bývá nastejno, to bych pominula. Zda akumulátor nebo tužkovky, to záleží také jen na vás. Já se přikláním k akumulátorům s tím, že si hned přikoupím aletrnativní výrobu, za pár šupů. Dnes už je vyrábí velmi kvalitní. Foťák je lehčí a akumulátor většinou vydrží dýl, než tužkovky. Navíc dobíjecí tužkovky mají nižší voltáž (nemají 1,5 Voltů, ale pouze 1,2 voltu) a u některých nových to může dělat neplechu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (10.12.2012 21:02)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 21:04
     

    Na video bych hleděla, aby již bylo v HD kvalitě, protože ikdyž si myslíte, že kamerku používat nebudete, může se stát, že ano, tak ať není obraz rozplizlý

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.12.2012 21:07
     

    Mně z těch vybraných nejvíc zaujal ten Carlosův Nikonek i přes to, že jsem skalní canoňák, ale zdá se mi líp vybavený za pěknou cenu

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.12.2012 06:52
     

    hmmm - Drahuško díky .. vybrali mi pod stromek teda Nikon , ale musím se optat jaký -- prý dobrý .. . já mám doma Olympus C-25 8megapixelů a Nikon 10 megapixelů .oba 3x zoom . na detail dobré , ale na dálku neostrý obraz . tak jsem zvědava , jestli bude lepší nebo jsem já kopyto .

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.