úterý 23. dubna, 23:15 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 21
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 19:39
     

    jojo, Drahuška je na Canony zatížená. winking smiley thumbs down Taky by se mi líbil ten Canon, je takový skladný a hlavně, já osobně bych nikdy foťák jen s automatem nechtěla. nono smiley Taky jsem (a někdy ještě teď) na automat fotila, ale chybělo by mi, kdybych si nemohla s foťákem hrát. flower smiley grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 19:45
     

    Ptala jsi se, tak jsem odpověděla winking smiley

    Samsung má výborné televize, ale do kamery jsem šla kdysi a byla to velká chyba. do foťáku bych taky nešla, (obojí objektiv schneider) ale pokud jsi s ním spokojená, tak je jen dobře. thumbs down smiling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 19:47
     



    hespa napsal(a):

    jojo, Drahuška je na Canony zatížená. winking smiley thumbs down Taky by se mi líbil ten Canon, je takový skladný a hlavně, já osobně bych nikdy foťák jen s automatem nechtěla. nono smiley Taky jsem (a někdy ještě teď) na automat fotila, ale chybělo by mi, kdybych si nemohla s foťákem hrát. flower smiley grinning smiley

    ...... na pohled vypadá ten náš stejně, malý, skladný , zatím dobrý // Conon je dělo thumbs down .

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 21:01
     
    Další fotografie:

    Tady je malá ukázka fotek ze mnou inzerovaného fotoaparátu Fuji FenPix HS30 EXR

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 21:15
     

    Carlos, paráda, ale u Maci byl cenový limit, víš

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 21:50
     



    drahus napsal(a):

    Carlos, paráda, ale u Maci byl cenový limit, víš

    ....... to je u mě také

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 10.06.2012 21:50
     



    drahus napsal(a):

    Carlos, paráda, ale u Maci byl cenový limit, víš

    Já vím Drahuško, ale chtěl jsem jen uvést příklad z toho foťáku, aby nezůstalo jen u konstatování. Ten objektiv je skutečně vynikající, má dobrou kresbu v každé ohniskové vzdálenosti, a navíc je mnohěm lepší v malých než můj NIKKOR 18-55 mm !!!

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 07:17
     

    Mně se vždycky Fuji Finepix líbil a věřím, že je takový, jak píšeš.

    Navíc, co si budem povídat, ty setové objektivy, ať u nikona nebo canona nejsou žádný zázrak. Je to prostě "jen" setový objektiv. Tam se předpokládá, že vyplázneš další desetitisíve za kvalitní sklo. Jenže je spoustu takových, včetně mně, že jsou tyhle skvosty už za hranicí možností... Tak to řeším i tak, že když občas narazím na skvělé sklo ze starých zrcadlovek, na které dnešní digitální skla (ty levné) nemají ani náhodou, tak si ho za směšný peníz koupím a přes redukci použiju. Většinou jsem až překvapená, jak úžasně kreslí. Žádný bakelit, ale poctivé, kovové a patřičně těžké grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 10:13
     

    Drahuško, ale netuším, jak starý objektiv propojit s tělem digitálu. Mluvíš o redukci, ale stejně mě uniká způsob ostření, kde mě na seťáku ostří ultrazvuk, kdežto se starým to bude asi trochu o něčem jiném, nemluvě o měření expozice a zaclonění v okamžiku exponování. Manuální ostření mám ještě v malíčku z dob analogové fotografie ........ winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 10:29
     

    Kupuju si závitové a mám takovou redukci. (bajonet na foťák, závit na objektiv)

    Na redukci je už elektronický spoj, který při ručním ostření a doostření pošle do foťáku impuls a ten ti pípne. Clonu a čas musíš ručně. Kupuji si objektivy se závitem M42

    Redukce musí být přímo na tvůj fotoaparát, tzn. na nikona a možná, že i typovou řadu to bude chtít, aby byl kompaktibilní. Já mám redukci na canon Eos. to mi stačí... Redukční kroužek jsem kdysi nakoupila na Aukru. Prostě nastavuješ tak, jako dřív. Jen si to oživíš.. winking smiley

    Věřím, že nepotřebuješ expozimetr na určení clony a času. Vždyť to hned vidíš na displeji a můžeš opravit

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (11.06.2012 10:31)
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 10:43
     

    Díky Drahuško, jak zbude čas i finance, tak se poohlídnu smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 12:32
     

    Hele, teď jsem ve frcu koupila pevné sklo Pentacon, 29mm, ale světelnost si nepamatuju a už mám sbaleno stydlin smiley i se starou Exou, za stovku. Exa šla do konťasu a objektiv chci na dovče vyzkoušet. winking smiley smoking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 11.06.2012 20:52
     

    Carlosi fotky jsou opravdu pěkný. thumbs down

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.12.2012 17:46
     

    Drahuško , prosím o radu . Ježíšek se ptá jaký mi má koupit foťák . mám Olympus C-25, 8 megapixelů a nějak špatně fotí na dálku . i když detaily celkem jdou . naprosto foťákům nerozumím - aby byl digitální ,šel dobře ostřit a cena byla kolem 4-5 tisíc pokud budeš tak hodná a poradíš -- dík K.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 05.12.2012 19:43
     

    Kaajko, my koupili dceři k Vánocům foťák (viz niže odkaz na cenu a specifikaci), který má velice slušné parametry na kompakt. Je malý, skladný, lehký, a navíc má už akumulátor, což je oproti tužkovkám veliká výhoda. I cena je je ve tvých požadovaných mezích. Lze si dokonce vybrat z mnoha barev pláště, ale to asi pro tebe nebude až tak důležité, aby ti šel ke kabelce, nebo k pleti winking smiley

     

    [www.megapixel.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.