středa 24. dubna, 17:20 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 5 z 21
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 27.05.2012 21:46
     

    Teď zase manža řeší, že je lepší na tužkové baterie než na lionky. Mne z něj mrskne sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 28.05.2012 06:44
     

    Já ho chápu, taky jsem měla nedůvěru. Proto je dobré si pořídit ty baterie dvě.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 28.05.2012 07:07
     

    To je fakt. Mám na zrcadlovce lionku a hned po koupi foťáku jsem si koupila na Aukru náhradní. S lionkou není foťák tak těžký, ale tužkové seženeš všude. Mně to problém nedělá, ale hodně lidí upřednostňuje tužkové. Pro mne je důležité ušetřit každý gram winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 17:37
     

    Kočičky moje, nakonec to vypadá tak, že ve výběru mám volnou ruku, takže můžu objednávat grinning smiley

    Protože jsem opravdu fotografováním moc nepolíbená, tak si nechám poradit.

    Jak jsi psala Drahuško něco menšího aby to nebyla krabice...... winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 17:39
     

    Jdu ještě kouknout, co by mohlo být

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 17:45
     

    Maco, a jak se ti to povedlo? winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 18:04
     

    Marci koukni se na tyto a pak už si vyber sama:

    [www.digimanie.cz]

    [www.digimanie.cz]

    [www.digimanie.cz]

    [digiprofi.cz] trochu horší světelnost, velký zoom

    [www.tivis.cz]

    Prosím tě, nekoukala jsem ale, jestli mají i manuální režim nebo režim s předvolbou clony nebo času. Trochu si pohledej sama winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 18:49
     

    Vlaďko ani ti nevím, ale tuším. On tomu taky moc nerozumí, ale mluvila jsem s ním o tom, že tady hodně fotíte a dobře a co na foťáky, které vybíral říkáte. grinning smiley

    No a ukázala jsem mu fotky s Drahuščina webu. Kouklal jako puk a opravdu uznal, že tomu tady rozumíte.

    No takže jdu vybírat z nabídky. winking smiley winking smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 21:06
     

    Tak jsem začala uvažovat o tom Niconu P300, ale dost často už není v nabídce a neprodává se.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 22:32
     

    Maco, koukni tady, maj k tomu ještě jako bonus nějakou knížku winking smiley :

     

    [www.megapixel.cz]

     

    P.S. já tam nakupoval, jsou spolehliví thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 22:36
     

    Já se vrátím k bateriím. První foťák jsem měla na baterie AAA, Panasonic na akumulátor. Pokud bych si kupovala další foťák, už jen na akumulátory. Taky jsem si dokoupila ještě jeden na střídání. Podle mne jsou lionky (akumulátory) mnohem pohotovější a výkonější.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (02.06.2012 00:15)
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 22:50
     

    Což o to, nevím jak by Marcelka z kraje hned využila fotoknihu, ale je u toho 16G karta, a pouzdro na foťák. To si myslím je dost výhodný. A foťák má i manuální režimy. Mě osobně by se líbil. Jinak firma spolehlivá, mám od nich ten svůj. thumbs down

    carlos napsal(a):

    Maco, koukni tady, maj k tomu ještě jako bonus nějakou knížku winking smiley :

     

    [www.megapixel.cz]

     

     

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2012 22:50
     

    Heli, abys nakonec nemíchala jabka s hruškama grinning smiley; proto radeji uvádět přesné označení, neb je rozdíl baterie (dobíjecí tužková AAA, nebo AA) a akumulátor. Rozhodně bych dal přednost foťáku s akumulátorem, protože má věrtší výdrž i výkon. Pravda, náhradní akumulátor není zrovna levná láce, ale na dlouhých "túrách" k nezaplacení. Mám zkušenost, že je nutné baterie na delších výletech vyměňovat, zatím co akumulátor fakt drží !!! thumbs down

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.06.2012 00:16
     

    Carlosi winking smiley , abych tedy nemátla komjdoucí, je to opravené. flower smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.06.2012 08:27
     

    Taky jsem pro speciální baterii oproti tužkovým. Na Aukru jsem si koupila náhradní a každá z nich vydrží i měsíce a i kdyby ta alternativní, dokoupená tolik nevydržela, vydrží alespoň den, dva, než si nabiješ tu originální. A na mojeho canona ani nebyla drahá (přes dvě stovky) a skutečně vydrží hodně dlouho, jako originální thumbs down thumbs down thumbs down

    Marci, u tohoto nikona máš i předpoklad, že bude dobrý, když s ním už má zkušenost Majka a chválí ho a nikony jsou i držáci. Manža má už druhého (Ježíšek mu nadělil), ale jen proto, že ten původní je opravdu morálně hodně zastaralý, ale učí se na něm holčičky winking smiley Je stále plně funkční winking smiley thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.