pátek 19. dubna, 16:38 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 17:31
     

    Carlosi, už vidím, jak fotíš HDR psa v běhu nebo skoku winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Fotit pohlednice mě nebaví. Mám raději sport, pohyb, street a makro. Co člověk, to názor. Jestli můj foťák HDR umí ani nevím, nepídila jsem se v návodu, protože se mi to opravdu nelíbí. Snad to uměl ten předchozí canon, ale také si nejsem zcela jistá, protože fakt, to ne-e. Ale, proti gustu žádný dišputát winking smiley Každý dává přednost něčemu jinému a vo tom to je. Jinak by bylo všechno na jedno brdo smiling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 19:02
     

    Tak s tím pohybem máš recht, to by na HDR fakt nešlo grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 19:10
     

    winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley Mám doma sošku, ta by mohla v HDRku vyjít grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 21:08
     

    Ale tu sošku musíš vyvenčit, a fotit nejlépe proti světlu winking smiley.

     

    No jak píšeš proti gustu žádný dišputát. Já s tím HDR občas počítám, a právě v protisvětle, i když se mu snažím vehementně vyhýbat. Ale někdy to prostě nejde odejít jen tak a říct si "... to by stálo za prd, to fotiti nebudu, škoda námahy... ". Jenže to jsou vyjímečné okamžiky. Ty už se nikdy nevrátí i kdyby tam člověk zašel tisíckrát. Někomu se to opravdu nemusí líbit. Ale při troše soudnosti, citu pro barevnou realitu se dá docílit celkem slušný výsledek (viz obrázek).

     

    Omlouvám se za kvalitu, narychlo jsem to v "dávkovači" zmenšoval z 23 MB na 62 kb

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil carlos (01.06.2016 21:09)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 21:14
     

    To mluvíte maďarsky, či co?

     
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 21:23
     

    Majko mluvěj spíš finsky:-)

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 21:37
     
    dsc_4757.jpg
    Další fotografie:



    Majka napsal(a):

    To mluvíte maďarsky, či co?

    HDR - technika vysokého dynamického rozahu fotografie. Běžně se nepoužívá, pouze u fotek pořízených za snížených světelných podmínek, zejména šero, nebo celoplošně zatažená obloha. Barvy, kotnury (obrysy), vypadají jako šedá vyblitá plochá deska. HDR umožňuje právě tyto kontury, barvy a především kontrast ztmavením tmavých částí a zesvětlením jejich světlejších ploch, čímž dojde ke zvýšení kontrastu a fotka má pak především hloubku. Jenže v rukou laika dokáže nadělat více škody než užitku, protože to většinou přepísknou a výsledkem je nerealistická fotka. Jenže, jak z diskuze plyne, ne všichni technice HDR fandí. Techniku HDR mají některé vyšší třídy zdrcadlovek přímo ve foťáku (ale pro praxi celkem nepoužitelné, mám ji taky v NIKONU, a vypadá to fakt potom strašně), nebo jako samostatný editor, kde je přece jen rozsah dynamiky přece jen mnohem korigovatelnější. Už jsem tady myslím tak nějak tento princip popisoval, nechce se mi hledat, tak to sem dávám ještě jednou. Tedy viz obrázky :

    první fotka je originál - foceno při plně zatažené obloze

    druhá fotka je zpracovaná procesem HDR - nabrala přeci jen na plastičnosti

    (editor se jmenuje Nik Collection)

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 21:57
     

    Tak dík, už to zní spíš jak polština grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 22:00
     



    Majka napsal(a):

    Tak dík, už to zní spíš jak polština grinning smiley

    Tak vidíš, je to slovanský jazyk, takže dalšího vysvětlování netřeba grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 22:08
     

    Já se tu můžu "odborně" zapojit do diskuze jen poznámkou, že fotím přes hledáček, vyhovuje mi to víc, když mě neruší pohled do okolí. smoking smiley

    Ostatní tady jsem pozorně přečetla a červenám se - buď proto, že moc nevím, o čem je řeč (ač bych asi vědět měla), nebo jsou to sprostá slova a pak je červenání na místě. stydlin smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 23:18
     

    Věrko, nic si z toho nedělej. Pokud si sama se sebou spokojena, není co řešit winking smiley. A když nevíš, tak se přece zeptáš smoking smiley.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.06.2016 22:19
     



    carlos napsal(a):

    Eli, že ty se chceš vyhnout "učení" novému grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Carlosi, zatím s učením se novému zase tak problém nemám grinning smiley , jen jaksi chybí kapacity časové, fyzické ... ale opravdu pro mne nejtežší je se rozhodnout, protože vždycky nakonec vyberu špatně (nebo si to aspoň dodatečně myslím).

    Stejně se sobotní focení jaksi vyřešilo samo - mám půjčenou novicku foťáček ... nejsem přítelem zdrobnělin, ale tady se o foťáku opravdu psát nedá ... Sony DSC W830, prý aby mi nebyl težký do kabelky a nemusela jsem řešit ptákoviny, iAUTO vyřeší za mne. Zatím jsem ho ani neodzkoušela neboť včera jsem byla "geroina" a zatloukla palicí 55 170 cm dlouhých kovových tyček bez zašpičatělého konce (zem po 15 cm jako z betonu) na rajčata a asi jsem probudila moji opakující se bursitidu v pravém rameni. No, dnes jsem konečně 66 rajských zasázela, nějaké dýně a okurky, jsem pašanda, ale nemusela jsem při tom zvedat ruku. Takže shrnu ... problém naskládat pravou rukou nádobí do hornějších skříněk, natáhnout ruku pro něco, učesat se, sundat si triko, nakrmit ve vyšších kotcích králíky ... a fotit bych mohla leda tak od pasu grinning smiley .

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 27.07.2017 21:55
     

    Tak máme doma nového kamaráda, ale jestli se s ním ještě naučím nevím.

    Je to Olympus OM - D E - M10 Mark II aby byla možnost výměny objektivů. Dali jsme si ho s manžou místo dovolené winking smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.07.2022 22:50
     

    Tak jsem se rozhodla, že si koupím foťák sama a nebudu čekat. grinning smiley

    Bych teda potřebovala poradit jaký. Nepotřebuju žádný profi, ale aby dělal hezké fotky. grinning smiley

    Tudíž tomu rozumím jako doposud. Fotila jsem většinou na automat. Občas makro a to tak všechno.

    Tento mi poslal manžel. Co vy na něj?

    Panasonic DMC-FZ2000 | panastore.cz

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.07.2022 07:03
     

    já jsem objednala tento on-coolpix-b500-cerny?gclid=EAIaIQobChMI9LTw6uif-QIVCS_gCh0rvgEeEAEYASABEgIG-vD_BwE

    nevím , jak půjde odkaz , ale je to Nikon Colpix500 černý - na barvě mi nezáleží .

    Nikon jsem měla i před tím - tento ale má tužkové baterky a na straně úchyt ,o kterém jsem myslela , že je na cívku . tak prý ne- je to na držení . taky mi šlo o cenu- nechci nic drahého . ten byl nejlevnější , co jsem našla- 6700 kč . nebudu ve vsvém věku kupovat něco za 22 tisíc a více. minulý byl taky levný - stál tuším 3,5 tisíce a sloužil mi roky dobře. winking smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kaaj (30.07.2022 07:22)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.