sobota 20. dubna, 10:19 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 09:19
     

    Nevidím skoro nic ani na displeji mobilu, prostě na těchhle vymoženostech vidím jen šedivé čmouhy. Doma vidím, ale na světle ne. Musím mít hledáček abych si ho dala k oku:-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 09:51
     

    na slunku nefotím - a ve stínu je to vidět skvěle . thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 11:10
     

    Jajo, mám to stejně. Naštěstí jsem se s tím nemusela nikdy potýkat. Nemám na foťáku ani zabudovaný blesk. Zvykla jsem si a fotky jsou hezčí, jinak holt musím použít externí. Naštěstí jsem se ještě zmohla na stará kolena na světelné objektivy, tak blesk není většinou potřeba, ale když fotím na mobil nebo na manželův kompaktní Nikon, jsem vedle, jak ta jedle a občas bez přemýšlení dám takový přístroj k oku a jsem za debila stydlin smiley grinning smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 12:32
     

    Elo určitě dobrá volba..už ho máš?

    Já také musím mít hledáček...,ale je jasné, že 90% vyhovuje displej....Drahu a ten blesk už běžně není ani potřeba viď?..(pokud ho nepoužíváš třeba venku do protisvětla a podobně), ty dnešní foťáky dělaj na vysoké iso luxusní fotky..Také ho téměř nemusím použít, spíš ho využívám za denního světla, když potřebuju odstranit stíny a podobně..

    Kaaj máš naprostou pravdu, že vy se ti to určitě nevyplatilo vzhledem k ceně foťáku..ale v běžných fotkách (né u delailů) se to ztratí či případně při focení už se s tím dá počítat a fotka se pak ořízne, myslím, že se ještě využije...

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 12:54
     

    jo - jsem na něj zvyklá --nový jsem dostala na kulatiny - ale radost moc nemám . je to tam zase jinak a abych zase znovu koumala co kde jak . a blesk používám taky málokdy - snad večer , když náhodou fotím uvnitř .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 12:58
     

    Lado, nemám ještě žádný ... dobrá volba myslíš který ?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 13:17
     

    Lado ano, je fajn moci bez následků využít i vysoké ISO, ale většinou ani moc nemusím. A hluboké stíny v protisvětle prostě řším menším zásahem v RAW, protože ven si blesk neberu. Ona je to i tak váha velká, co tahám na krku. Jde to. Když bych fotila něco, na čem by mi opravdu hodně záleželo, blesk si vezmu.

    --

    Elo, také jsem zvědavá, pro jaký ses rozhodla winking smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 14:18
     



    jaja99 napsal(a):

    Nevidím skoro nic ani na displeji mobilu, prostě na těchhle vymoženostech vidím jen šedivé čmouhy. Doma vidím, ale na světle ne. Musím mít hledáček abych si ho dala k oku:-)

    Jáji, jde o to jak máš nastavený jas na dislpeji. Za výrazných světelných podmínek určitě zvýšit jas a kontrast, při normálním zase stáhnout. Já sice jinak než přes hledáček nefunguju, ale mám kolikrát problém si zkotrolovat ostrost nebo kompozici, když řezavě svítí slunce. A to nepočítám ztmavení brýlových skel. Když je sundám, zjistím že kompo i expozice dobrý, ale nevím jestli jsem fotku nerozmázl. A když je mám na nose tak vidím úplný, ale opravdu úplný h.... Takže zas moc focení přes displej nezatracuj winking smiley

     
  • Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 14:19
     

    Od vánoc mám stejný jak Kája, černý Coolpix S7000 -16 MEGAPIXEL , 20X ZOOM. .. Já - co se týká PC, mobilů, fořáků,.. vůbec nerozumím. Takže já " Antoš " je s tímhle typem spokojen winking smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 14:20
     



    kaaj napsal(a):

    jak to , že na obrazovce nic nevidíš ...... vyjádřuju se odborně - že Carlosi ..

    Jasně stabilizátor o brazu při focení "z ruky" grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 14:23
     

    Drahuš, s tím RAWem to myslíš jako postsynchron, nebo přímo ve foťáku ?

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 14:34
     

    Ne, ne, v PC. Nerada to používám, ale při focení černých psů se tomu někdy nevyhnu. Jsem odpůrce velkých úprav a i toto vyrovnávání mi vadí. Canon má na to spešl funkci (program od canonu) a i PS, který má přímo zpracování RAW pro konkrétmí typ canonu eos 5d mark II, takže ušitý na míru, má toto srovnání stínů. Trošíčku mi to připomíná HDR, proto ho nepoužívám ráda, ale někdy není zbytí, když nechci "slepou" černou, či bílou nebo jinou barvu, ale jsem velmi opatrná. Všeho moc škodí smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (01.06.2016 14:34)
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 15:11
     

    Drahuško, nerozhodla stydlin smiley ... nebo spíš rozhodla tak, že výlet sobotní si dostatečně užiju bez foťáku, nebudu furt myslet na to, zda tohle blejsknou a z jaké strany, dálky, jestli tenhle kvítek nebo tuhle věžičku nebo babičku. Budu se jen kochat a kochat a ukládat si do hlavy .... a užívat si, odpočívat .... A ono se to časem nějak vyvrbí.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 16:47
     



    drahus napsal(a):

    Ne, ne, v PC. Nerada to používám, ale při focení černých psů se tomu někdy nevyhnu. Jsem odpůrce velkých úprav a i toto vyrovnávání mi vadí. Canon má na to spešl funkci (program od canonu) a i PS, který má přímo zpracování RAW pro konkrétmí typ canonu eos 5d mark II, takže ušitý na míru, má toto srovnání stínů. Trošíčku mi to připomíná HDR, proto ho nepoužívám ráda, ale někdy není zbytí, když nechci "slepou" černou, či bílou nebo jinou barvu, ale jsem velmi opatrná. Všeho moc škodí smiling smiley

    HDR mám přímo v NIKONU (D7100), při použití v režimu "N" (normál), pěkně prokreslí i to co je ve stínu, aniž by ho výrazně zesvětlil, a vypadá to přirozeně. Tahle funkce se mi už mnohokrát osvědčila. Nas RAW formát nemám v PC grafiku eye rolling smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 01.06.2016 16:48
     

    Eli, že ty se chceš vyhnout "učení" novému grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.