čtvrtek 25. dubna, 14:00 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 14:09
     

    Já mám fakt nejlepší zkušenost se Canonem. Tenhle je sice už dva roky starý model, ale právě ho hodně chválí za fotky při málo světle. Můj starší měl vyšší zrnitost už při 400 ISO, tenhle by měl být výrazně lepší v tomto ohledu. Ale co já nejvíc oceňuju při manuálu, že hned vidím, jak bude fotka vypadat, než zmáčknu. Navíc je tam supr ovládání, nemusím složitě do menu, abych něco nastavila, takže tohle bych od nového taky chtěla, což sony nesplňuje ani omylem. Mám jeden doma a fakt hrůza. Tam se vůbec nepočítá s tím, že budu fotit na manuál.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 14:29
     

    Jo přesně..to ovládání "do ruky" podle toho jak a co hodláš fotit...podle toho vybírej...

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 16:43
     

    Mě jen děsí, že už je to dva roky starý model. Ale na druhou stranu ty nové foťáky jsou úplně o ničem. Nějak ten vývoj v těch cenově dostupných ustal. Každý fotí mobilem.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 16:58
     

    Osobně se mi daleko víc líbí ten Canon. Má delší sklo, světlejší objektiv, OPTICKÝ HLEDÁČEK a je to Canon stydlin smiley grinning smiley

    Ne, je skutečně daleko líp vybavený, než Sony

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 16:59
     



    LadaB napsal(a):

    nevím...nedokážu poradit...sony má lepší světelnost, ale menší zoom a nemá hledáček...koukni někde jak vypadaj fotky focené na vysoké iso, kterej bude dělat lepší..

    No, v konečném součtu je světlejší Canon, co si budem povídat. Má maximálně 2,8, ale Sony na stovku už skoro 5

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 17:11
     



    Majka napsal(a):

    Mě jen děsí, že už je to dva roky starý model. Ale na druhou stranu ty nové foťáky jsou úplně o ničem. Nějak ten vývoj v těch cenově dostupných ustal. Každý fotí mobilem.

    Majko, mám zrcadlovku, která je už asi šest let stará, ne-li víc a je dodnes bomba a nemít ji, šla bych do ní znova. Já vím, u zrcadlovek je to trošku jiné, ale mně se ten tebou vybrany canon líbí moc. Nebo se koukni na recenze na foťáky na Photoextractu. Tam si myslím vybrala i Stano, jestli se nemýlím a vybrala sakra dobře

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 02.03.2016 18:08
     

    Ještě kouknu, ale je to fak zodpovědnost utratit cizí peníze eye rolling smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 09:34
     

    Tak objednáno. Přihodila jsem náhradní baterii a tuto kartu. Nikde jsme se nedočetla, jestli tam nějaká je v základu, ale asi by byla stejně malá

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 10:29
     

    Dobře, že jsi vzala class 10, aby byla dost rychlá na video nebo sekvenční snímání. A co jsi vzala? Canona?

    Kdyby u něj karta byla, to by se tím chlubili. Když se nechlubí, žádná u něj není

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 10:55
     

    JJ, toho Canona 16G. Jsme na něj fakt zvědavá, škoda, že jsem to odkládala, o víkendu by se mi hodil.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 11:26
     

    Budeš spokojená, Při tvých aktivitách nebude trvat dlouho, kdy ho zapracuješ winking smiley

    Moje zrcadlovka je spíš krajinářská, portrétní, než dokumentární, či na sport, ale zvládá i to. Zase má měkčí barvy než canon na sport, což je, když nefotiš vyloženě sport, lepší, příjemnější. Prostě canon je canon. love smiley

    Když se koukneš v TV na různé akce a vidíš haldy fotografů s bílými objektivy, tak ti všichni vlastní těla canonů. Můžou mít i černé, ale bílé jsou nezaměnitelné, protože jen pro canon se dělají bílá dlouhá skla. To si můžou nikonáci říkat co chtějí. Canon se líp osvědčuje

    Teď mě ti, co mají zrcadlovky nikon ukamenují grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 15:18
     



    drahus napsal(a):love smiley....

    ............Teď mě ti, co mají zrcadlovky nikon ukamenují grinning smiley

    grinning smiley šutry po nikom neházím. Sám jsem jako dítě snad 2x, nebo 3x kamenem do hlavy dostal, no a teď mám nikona love smiley (že by proto??)

    Mě to někdy připadá Canon/Nikon love smiley , jako Sparta/Slávie love smiley grinning smiley

    Drahuš, počkej až si to přečte Carlos ! smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 15:44
     

    Taku, máš pravdu, i když je Canon aspoň v té nejvyšší třídě, lepší grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 17:43
     

    Tak vzhledem k tomu, že domam mám Nikon a sere mě, ať do kvality fotek, tak z důvodu naprosto přiblblého ovládání pro manuální nastavení, tak dávám Drahušce za pravdu.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 04.03.2016 18:21
     



    Majka napsal(a):

    Tak vzhledem k tomu, že domam mám Nikon a sere mě, ať do kvality fotek, tak z důvodu naprosto přiblblého ovládání pro manuální nastavení, tak dávám Drahušce za pravdu.

    Tak vzhledem k tomu, že doma mám Nikon a nesere mě, tak si dovoluji s Drahuškou polemizovat o kvalitách zmíněných fotoaparátů.

    grinning smiley tongue sticking out smiley grinning smiley

    Argumentama vás neumlátím, protože se považuji za fotografické ucho. Rád se koukám na fotky Drahuš, Carlose a dalších, protože mě inspirují a mají hlavu a patu. Fotím asi od 10-ti let, měl jsem doma i temnou komoru. Nejvíc mě to v ní bavilo, když jsem chodil s manželkou love smiley , ale to už jsem asi kdysi psal. O focení takové, aby fotka za něco stála se snažím sotva 3 roky a baví mě to. Rozhlížím se, pozoruji, učím se a není to jednoduché udělat fotku, aby zaujala (nemám na mysli stažené gatě smiling smiley ).

    Tak všem přeji dobré světlo! I canoňákům spinning smiley sticking its tongue out .

    Nikóóón je nejlepšííí !

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.