sobota 20. dubna, 08:43 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 14:11
     

    já na něj koukala v Datartu a původně prý stál něco okolo 3800,-. No ale dnes ty ceny si určují obchody jak chtějí. Byli jsme toho svědky právě teď při slevách. angry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 14:58
     

    mám taky Nikon Colpix S9400 ,ale už není v prodeji - jsou další řady .. ten můj má ale velmi dobré barvy - fotím růže a musím říct , že je velmi věrná barevnost .. dost lidí se mně třeba na fb ptalo , čím fotím - no levným Nikonem - tenkrát za 3500 kč. a poradil mi ho tenkrát Carlos thumbs down

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (29.12.2015 16:02)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 15:14
     



    iriska napsal(a):

    já na něj koukala v Datartu a původně prý stál něco okolo 3800,-. No ale dnes ty ceny si určují obchody jak chtějí. Byli jsme toho svědky právě teď při slevách. angry smiley

    Irisko, foť s ním venku, třeba barvy oblečení a pak uvidíš, jak budou vypadat v reálu, ale chtělo by to porovnávat zase za denního světla. Srovnávat barvy při použití blesku, je nanic. Ale pokud je v povánoční slevě, tak snad špatný nebude. Jak píše Kaaj - nikony umí barvy. Manžel má také reálné barvy, když tím svým fotí (nevím, co má za označení, ale má ho asi 2-3 roky, tak už stejně nebude k mání)

    Synovi jsem kdysi, když jel do Brazílie, pořídila takový levný nikonek, páč je na focení míň než začátečník, spíš naprostý analfabet thumbs up a barvy teda nic moc, ale asi to byl i podle ceny šunt. Stejně tam nefotil, takže jsem udělala dobře, že jsem zbytečně neutrácela winking smiley On je takový divný živočich... grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 15:28
     

    Drahuško ještě ho nemám, ale už pokukuji, páč potřebuji nový. A tenhle mi padl do oka. Tak proto se ptám.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 15:58
     

    hlavně nekupuj takový ten malinký - lehký .. mám dva - i Olympus . jenže když zmáčknu , tak chtě nechtě pohnu rukou . protože je moc lehký .. my zas včera byli na slevě dědkovi koupit nový notebook - těch lidí , no děs . eye popping smiley na tomNikonu jde nastavit barvy i sytost barev . dobře seostří - ukazuje zelené nebo když je špatně zaostřeno červeníé obdélníčky .. no já jsem moc spokojená aakorát mám obavu , že na jaře k narozeninám dostanu nějaký lepší a nebudu si s ním vědět rady . spinning smiley sticking its tongue out ty další řady Nikonu byly asi o tisícovku více , ale asi taky dobré- možná ještě trošku těžší . což je lepší .

    tak asi tenhle [www.megapixel.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kaaj (29.12.2015 16:05)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 16:28
     

    Hmmm, tak ten se mi líbí už jen proto, že má časosběrné video. thumbs down Sice nevím, kdy bych ho použila, ale já bych něco vymyslela grinning smiley

    Má pěkně velký zoom a docela důležitá funkce u kompaktu - výběr ostřícího bodu. To nemá každý kompakt

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (29.12.2015 16:29)
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 22:07
     



    drahus napsal(a):

    Hmmm, tak ten se mi líbí už jen proto, že má časosběrné video. thumbs down Sice nevím, kdy bych ho použila, ale já bych něco vymyslela grinning smiley

    Má pěkně velký zoom a docela důležitá funkce u kompaktu - výběr ostřícího bodu. To nemá každý kompakt

    Tyto kompaktní ultrazoomy jsou už nadupaný. Já bych i využil wi-fi. Dávám foťák s wi-fi na stativ, nebo připevním na větev ke krmítku a přes chytrý telefon fotím z obýváku. Zatím se učím a je to pokus/omyl smiling smiley . Na mobilu odpálím a foťák má asi 1/2 vteřiny zpoždění. Jako hračka dobrý smiling smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 22:19
     

    Bezva thumbs down

    Já mám u zrcadlovky dálkáč, ale kompakty ho nemají, tak to je fajn thumbs down

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 11:50
     



    kaaj napsal(a):

    hlavně nekupuj takový ten malinký - lehký .. mám dva - i Olympus . jenže když zmáčknu , tak chtě nechtě pohnu rukou . protože je moc lehký

    zkus krátkou samospoušť, já mám 2 sekundy, to je na to, aby si jeden "nestrhl ránu"

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 11:54
     

    Hani, jenže samospoušť se často nedá použít, právě, kvůli okamžiku. Je to i u venkovních kytiček, kdy čekáš na pauzu mezi poryvy větru. 2s je hrozně dlouhá prodleva. U pohybovek ani nemluvím thumbs up

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 12:25
     
    dscn2715.jpg

    - foťáky ,mám malé dva - Nikonek i Olympus . a nedá se to srovnat s tím Nikonem , co mám ted´ .ještě jsem měla jeden těžší Nikon předtím , ale s tím si mi pohrála vnučka a totálně ho zrušila. byl taky dobrý .ještě starší typ . takže už jsem měla foťáků hafo , a fakt bych vybrala ten co je na odkazu . samo třeba mimo zrcadlovky . taky mi děcka koupily stativ . jelikož fakt fotím ty kytky , hmyz , ptáky atd - tak než bych ho postavila - uteče mi záběr . takže leží u věšáku . .

     
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 16:26
     

    Me úplně dosloužil Olyppus, mám ještě zděděný Finepix 8000. Jenže to se nedá porovnávat, Olympus měl fotky nádherné jasné a barevné. Ten finepix je na prd. Chtěla už bych taky jen maličký, když ta kvalita není v tom aby to byl velký aparát. Jenže já mám ještě jiný problém, přes obrazovku já fotit nemůžu, nic na na ní nevidím ani ve stínu. Pro mě chytré mobily ani foťáky s velkou obrazovkou nejsou na nic, nevidím na tom nic. To bych fotila jen tak do luftu, potřebuju hledáček a to bude asi problém, zřejmě jsem dofotila:-(

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 17:52
     

    jájo nebuj, ještě existují i s hledáčkem. Mám taky Olympus a Canon za 1700,- fotí líp jak celý Olympus za 3000,-. Už tu značku nechci. Dneska jsem se opět přesvědčila, že můj foťák nestojí za nic. Tak půjdu do Nikonu.

     
  • Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 18:07
     

    Mě děsí vzít jen do ruky ten Fujifilm FinePix a to byl nový ve své době kolem desítky, fotí šíleně, byl maminky a ta kvůli němu přestala fotit, vzal jí chuť a mě taky. Já pláču po Olympusu :-(

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 30.12.2015 18:24
     

    Jajo, do Olympusu bych nešla, ale to je tvoje věc. S hledáčkem jsou foťáky dražší a musíš hodně hledat. Zeptej se Stano, ta kupovala s hledáčkem a cenově byl myslím docela obstojný, pokud se nemýlím, ale Stano samozřejmě chtěla i s manuálním nastavováním, což ty asi nepotřebuješ. Je dobré vyhledávat recenze od lidiček, co ty přístroje už mají nebo odborníků, kteří je testují. Testy bývají na [www.photoextract.com]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.