středa 24. dubna, 13:48 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 21
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 18.02.2015 21:08
     



    LadaB napsal(a):

    Taku já bych z těch tří volila ten poslední s třístovkou. Ten první je zajímavej..ale 140 je dost málo, bejt to alespoň 200..

    Lado, mockrát děkuji. Taky si říkám když už, tak už 300.

    Jdu zpracovávat spoluinvestora. Chudák manželka ještě ani neví, že potřebuje nutně novej foťák smiling smiley . Začal jsem s tím, že nechávám na ploše PC otevřené stránky s kladnými recenzemi (už asi 14 dní) smiling smiley . Teď se zapojím do plánování rekonstrukce koupelny, abych získal kladné body a pak se uvidí. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 18.02.2015 22:15
     

    Tak ať ti to vyjde... winking smiley beztak musíš mít kladnejch bodů plnej pytel.., tak nějakej přidej a máš to v kapse.. grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 18.02.2015 22:28
     



    LadaB napsal(a):

    Tak ať ti to vyjde... winking smiley beztak musíš mít kladnejch bodů plnej pytel.., tak nějakej přidej a máš to v kapse.. grinning smiley

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley .... ano, mám plnej pytel ... kladnejch bodů - dobrej nápad Lado ! TO, by taky mohlo pomoct winking smiley winking smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 19.02.2015 17:38
     

    [www.megapixel.cz]

    ... na Megapixelu jsem našel výše uvedené za 18 190,-Kč vč.DPH .... ??? eye popping smiley

    Samotný objektiv za 3690,- a našel jsem na něj velmi slušné recenze. Jediné co mu vytýkali je hlučnost.

    [www.megapixel.cz] eye popping smiley

    [www.megapixel.cz] eye popping smiley vč.filtrů a pouzdra

    ... tak jsem našel i negativní recenze - nemá stabilizaci a projevuje se chromatická aberace ...

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil tak63 (19.02.2015 18:42)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 19.02.2015 19:50
     

    [www.megapixel.cz]

    Já koukala na tuto sadu..psal jsi objektiv 55/300 ten tamron je 70/300 také na mne vyskočil, koukala jsem na něj, ale ono nemá cenu zase šetřit za každou cenu..ten bych nebrala. Třeba stabilizace není zas tak vždy úplně prioritní (podle toho co teda nejvíc fotíš). Mám ji vypnutou..protože fotím převážně v pohybu, tak se to pak hádá s ostřením..Když pak fotím něco na dlouhej čas, jak jsem zvyklá z ruky udržet třicítku, tak si ani nevzpomenu to zapnout.. grinning smiley

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 19.02.2015 20:47
     

    JJ koukal jsem na tu samou sadu 55-300, ale na Megapixelu vyběhla ta s tamronem 70-300. Začal jsem hledat a recenze na Heurece mě utvrdily, že to asi nebude ono.

    Díky za rady thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.05.2015 22:16
     

    [www.aaron.cz]

    [www.aaron.cz]

    [www.aaron.cz]

    Kterej z nich? máte někdo ? Já bych volila canon, jako druhý nikon, sony bych vyřadila. Mám pomoct ségře vybrat kterej...sama moc nevím, s těmito foťáky nemám zkušenost..určitě taky někdo máte..díkes za poradu

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.05.2015 22:49
     

    Prošel jsem recenze a opravdu si v nich nejlépe stojí Canon vč. macra od 1cm. Kritika byla na absenci USB pro připojení k TV, popř. pro přenos fotek a velmi stručný návod. Ten se určitě najde na netu a většina noťasů má čtečku SD karet.

    Dobré světlo thumbs down

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.05.2015 23:29
     

    díky, já právě taky prolítla jen parametry a tento se mi zdál z těch tří co si vybrala nejlepší. winking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 23.05.2015 07:45
     

    Jsem líná jít po recenzích, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že ty malé kompakty mají obrazově nejlepší Nikoňáci. Manžovi jsem už kupovala druhý a vždy je barevně korektní, speciálně proti malému canonu (a to jsem zapřísáhlý canoňák) ale v této cenové relaci a typu, bývají nikony nejlepší. Nevím konkrétně, jak na tom bude tento stroj, ale obecně vzato a zkušenost s předchozími verzemi

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 11:14
     

    tak a mám vybráno. Drahuško co ty na něj?

    [www.datart.cz]

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 11:23
     
    pc290770.jpg



    iriska napsal(a):

    tak a mám vybráno. Drahuško co ty na něj?

    [www.datart.cz]

    Irisko, pokud s ním budeš spokojená, tak dej vědět..... , dala jsem pro Tebe sušit jádra z té ozdobné dýně

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 12:05
     

    Kordul jsi hodná,je krásná thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 12:09
     

    Mám asi rok Coolpic P310 a k mému starému Canovnu se nemůže rovnat. Dělá tedy luxusní videa, ale fotky nic moc, což je u foťáku docela vopruz. Nastavování ISO jsem si musel an programovat na ten spešl knoflík, jinak se do něj dostanu jen komplikovaně. A neukazuje, jaký bude při daném nastavení výsledný snímek, což mě neskutečně sere.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 29.12.2015 13:45
     

    Irisko, musela bych vyzkoušet. Nikony kompakty jsou dobré, ale ne všechny. Ty levnější mívají dost zkreslené barvy. Nevím, v současnosti, jak se jejich ceny pohybují, ale co jsem se prozatím přesvědčila, tak co jsem kupovala manželovi, tak vždy kolem čtyř tisíc a ty byly (a poslední je), co se týká barev i ovládání velmi slušné. Nejsem odborník, ale speciálně u Nikon/kompakt jsem zatím vypozorovala přímou úměru cena - kvalita

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.