čtvrtek 28. března, 19:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Jaké reproduktory?

Datum: 26.10.2010 19:42
 

Snad se tu najde nějaký větší odborník, než jsme já a poradí mi.

Mám starý gramec, zbytek hifi věže aiwa, tudíž je bez zesilovače. Jsem hrdým vlastníkemm slušné sbírky LP ve vinylu (píše se to tak vůbec?)

A tak potřebuju připojit nějaké repro, abych z toho dostala zvuk. Nechci se zruinovat a našla jsem tohle

Genius SP-HF 1800A

Myslíte, že to bude fungovat??? Chlapi, poraďte please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí123 | další
    Aktuální stránka: 2 z 3
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 17:02
     

    Tak je to přesně tento [elektro.bazos.sk]

    Já nevím, jestli je těžké pochopit, že dřív jsem ho měla připojený k věži, ale protože na ní už potřetí odešel přehrávač cd, šla z baráku. Aby mi tu strašil ten krám kvulivá zesilovači, to radši vyhodím i gramec, i když jediný nikdy nezkalmal. Za ty šílený prachy fakt zbytek akorát k vzteku. Proto přemýšlím, jestli ho zprovoznit pro příležitostné přehrání starých fláků, nebo se na to vyprdnout.

     

     

    JInak vzadu je napsáno Aiwa stereo full automatic turntable system PX - E850E

    Power consumption 3 W

    Replacement stylus AN-11

     

    O přenosce ani slovo grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Majka (27.10.2010 17:10)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké reproduktory?

     
     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 19:21
     

    Tak to už jsem doma.

    Stačilo napsat AIWA PX - E850E.

    Tak teď musím konstatovat, že máš víc štěstí než rozumu. Tohle by mohlo fungovat dokonce i tak, jak si představuješ. Ten gramofon (stejně jako některé další nové levnější přístroje) má totiž potřebný předzesilovač vestavěný, akorát musí být zapnutý. To zjistíš tak, že opatrmě zvedneš tu gumu nebo co to ten verk má na talíři co se pokládá deska a pod ní bude u okraje obdélníková díra. Když budeš otáčet tím talířem tak vzadu se pod ním objeví přepínač, co se jmenuje EQUALIZER AMP. tak ho dáš na ON pokud by tak už nebyl. No a když to pak připojíš třeba do těch tvých vyhlídnutých aktivních bedýnek, tak by to mělo hrát. Ale žádnou kvalitu od toho nečekej. Zapojení přes jakoukoliv levnou hudební věžičku třeba z bazaru bude zvukově nejspíš o dost kvalitnější. Ale to je jen má další rada o kterou ses mě neprosila. Tak ať to splní tvé představy.smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 20:16
     

    Rame, vidím že se vyznáš. Chystám se, že bych si elpíčka pomocí mého gramofonu přepsal do PC, použil bych výstup pro sluchátka na gramci - taková podivná pětikolíkovka s jedním kolíkem uprostřed a vstup do PC přes mikrofonní vstup - malý Jack. Myslíš že by to fungovalo?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Blb (27.10.2010 22:11)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 20:55
     

    Tsss, prý víc štěstí jak rozumu... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 22:05
     

    Honzíku, omyl nevyznám se naprosto v ničem... Například jsem vůbec nepochopil tvou větu cože se chystáš, že by sis elpíčka pomocí gramofonu... Nějak mi tam chybí ve větě přísudek, který by tomu všemu dával smysl. Jinak jsi tam velmi pěkně popsal archaický pětikolíkový stereofonní DIN konektor. Víc jsem bohužel nepochopil. Na nás pomalejší v chápání musíš pozvolna. To víš co nevygooglujem to nemáme. winking smiley

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 22:15
     

    Rame, jsem Blb mdlého rozumu, už jsem to editoval. Jedná se mi o přepis gramodesek do PC.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 22:18
     

    Honzo, zkus si přečíst třeba tuto diskuzi

    [pc.poradna.net]

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 22:33
     

    Prdelko, díky, jsou tam reakce stejné jako má můj syn - všechno se dá stáhnout z netu v MP3. Taky mám spousty věcí stažených, ale jednu jedinou písničku J.Suchého "Já vím", nemůžu nikde sehnat, tak i blbej přepis by mi vyhovoval.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 23:31
     

    Jo tak teď už mi to dává smysl, leč odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Fungovat by to mohlo (ale nemusí) Pokud seženeš redukci DIN na malý Jack tak to můžeš zkusit. Nejsem si jist, zda by se to impedančně nehádalo a zda by do toho nelezly brumy z PC. To je totiž značný zdroj rušení. Takže i když by to mohlo jít, tak je to potenciálně velké laborování se stíněním, zemněním a podobnýma hovadinama aby výsledek byl jakž takž. Radši si na takovouhle věc kup přístrojek. Dá se sehnat gramo co to umí nacpat do MP3. K tomu bych se přiklonil pokud bys toho chtěl vyrábět víc. smiling smiley

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 28.10.2010 02:54
     

    Díky, ajťáku. Vyzkouším to. Máme tady takový malý krámek, kde se prodává lecos, i kablíky všeho druhu. Já jsem tam kupoval telefonní kabel abych mohl propojit modem a Stb k televizi O2 a také HDMI kabel. Ten telefonní byl delší než jsem potřeboval a pán, který mě obsluhoval mi nabízel, že mi ho udělá dlouhý jak si řeknu. Tak jsme se dali do řeči a on říkal že vzadu v dílně je schopen vyrobit jakoukoli redukci či nový propojovací kabel. Tak ho vyzkouším. Ještě se ho zeptám, jestli by nesehnal na ten můj gramec poťáky, Už jsou špatný.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 28.10.2010 12:19
     

    Tak jsou objednaný, bohužel se k nim dostanu bůhví kdy.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 01.11.2010 19:06
     


    Blb napsal(a):

    Díky, ajťáku. Vyzkouším to. Máme tady takový malý krámek, kde se prodává lecos, i kablíky všeho druhu. Já jsem tam kupoval telefonní kabel abych mohl propojit modem a Stb k televizi O2 a také HDMI kabel. Ten telefonní byl delší než jsem potřeboval a pán, který mě obsluhoval mi nabízel, že mi ho udělá dlouhý jak si řeknu. Tak jsme se dali do řeči a on říkal že vzadu v dílně je schopen vyrobit jakoukoli redukci či nový propojovací kabel. Tak ho vyzkouším. Ještě se ho zeptám, jestli by nesehnal na ten můj gramec poťáky, Už jsou špatný.

    Není za co. Pokud mluvíš o potenciometrech, tak ty co se používaly v tom tvém gramu, se dají docela dobře "opravit" pouhým namazáním a vyčištěním. Stačí je trochu prostříknout nejdřív něčím odmašťovacím a pak naopak něčím namašťovacím. (Izopropylalkohol, pegomin, konkor) Většinou se tgo povede i bez jakékoliv demontáže. Jen tam fouknout trubičkou dírkou podle kontaktů...

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 01.11.2010 19:41
     

    Rame, to kupodivu vím, ale kdysi mi to rozmlouval náš zvukař, říkal že těmi kontaktoly a pod. se poťáky jen ničejí. On je prý rozebere a čistí éterem. Tedy čistil, už je po smrti. Ale ona je to věc názoru, když jsem se zaučoval jako asák kamery, tak mi také vedoucí kamerového odd. říkal že na objektiv se dá použít jen ofukovací balonek, nebo vatička namočená v éteru. V praxi to vypadalo tak, že se používal čistý kapesník a na objetiv se dýchlo jako na brýle.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 01.11.2010 19:58
     

    grinning smiley grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 01.11.2010 22:48
     

    Máš pravdu Honzíku, ale než na ně jdu s pájkou, tak na ně zkusím ještě tuhle ozdravovací kůru. (Jen u cizích přístrojů) Nic co mi doma hraje muziku, žádný potenciometr mít nesmí, jednak se nikdy nedá docílit souběh kanálů a jednak tyhle hejblata jsou první co se pomrví. Tak ať se to mrví jinejm, já žádný točítka u zesilovače nemám a jsem spokojenej člověk.winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.