čtvrtek 28. března, 23:52 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Majka
Status: moderátor
www.majkaj.webg..

Jaké reproduktory?

Datum: 26.10.2010 19:42
 

Snad se tu najde nějaký větší odborník, než jsme já a poradí mi.

Mám starý gramec, zbytek hifi věže aiwa, tudíž je bez zesilovače. Jsem hrdým vlastníkemm slušné sbírky LP ve vinylu (píše se to tak vůbec?)

A tak potřebuju připojit nějaké repro, abych z toho dostala zvuk. Nechci se zruinovat a našla jsem tohle

Genius SP-HF 1800A

Myslíte, že to bude fungovat??? Chlapi, poraďte please smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 20:36
     

    Majko, můj mužskej se na ten tvůj dotaz koukal. Desky byly taky jeho dost velký koníček a vlastníme jich taky neúrekom. Pokud ten zbytek sestavy nemá zesilovač, tak ti ty repráky budou pendrek platný. My jsme kdysi provozovali gramec přes nějaký tuner, který měl zesilovač a když odešel, tak jsme kupovali zesilovač zvlášť. Ale je to dost drahá záležitost. Dala jsem za něj okolo 5ooo,-Kč (Dostal ho jako dárek k 60,tinámgrinning smiley )

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaké reproduktory?

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 20:59
     

    No právě, že gramec zesík nemá, ale ján myslela že tohle to zasupluje sad smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:02
     

    Novej gramec i se zabudovaným zesilovačem pořídíš levněji než samotný zesilovač.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:23
     

    Hmm, ale já jinej nechci. To nejde prostě připojit k nějakým aktivním reprobednám? Jsem v tomhle fakt nepolíbená stydlin smiley

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:25
     

    Zkus se poptat v nějaké spec.prodejně. Občas se tam někdo najde, kdo tomu rozumí.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:27
     

    Už jsem poslala dotaz. Každopádně zkusit je můžu a pokud by to nefachalo, tak je vrátím.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:30
     

    žes to neřekla na jaře, to jsem ještě HiFi tuner i se zesilovačem měl, skončil v ekodvoře eye rolling smiley , samotný zesilovač už opravdu levněji než Vladky psala neseženeš. Ale nic není ztraceno, zkus bazary nebo zastavárny, tam jisto jistě ještě něco ve stylu Aiwy najdeš a cekem za dobrý peníz. Ale kup jen to co má vstup pro externí zařízení (ve tvém případě gramo). Přípojku gramošasi asi budeš muset upravit podle vstupu do audiozaříení. Není to zas takový problém. Jacka seženeš v kdejakém kvelbu s radiosoučástkami, a pak jen pájku a trochu času......

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:36
     

    No je fakt, že gramec i s reprákama koupím taky za přijatelný peníz, je otázka, jaký to bude mít lepší efekt. Jo, to kdyby byl i s CD přehrávačem, tak jdu do toho. Ale to se asi vůbec nedělá.

    [www.audioplaneta.cz]

     
  • Status:

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 21:59
     

    Majčí, mrkni na Aukro, ale s nějakým odborným poradcem, mají tam všechno. Já osobně jsem připojený i s počítadlem přes stařičký gramofon Tesla NZC 431 a zvuk je nesrovnatelný s bakelitovými repráky k počítači. Dřevo je dřevo a Tesla prý vyráběla reprobedny dobře. Ale vím o tom hovno, tak ti doporučuju nějakého mladíka zažraného do hi-fi techniky.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 22:14
     

    Honzo, jsme na tom asi stejně, Taky máme prehistorickou Teslu NC 420, ale pořád spolehlivě maká. Bohužel je bez zesilovače a když odešel tuner, tak jsme ho museli dokoupit

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 26.10.2010 22:37
     

    No tyhle repráky jsou dřevěný, tak proto jsem šla po nich.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 09:46
     

    Promiňte, že se vnucuji, ale obávám se, že většina rad je vedle jak ta jedle.

    Nejsem ani mladík zažraný do hifi, ale vím, že gramofony se liší přenoskou. Ta je buď s pevnou nebo pohyblivou cívkou. MM nebo MC a podle toho je třeba mít zesilovač nebo třeba i starý tuner se zesilovačem, který patřičným vstupem disponuje. Napojovat něco takového do aktivních beden, navíc nevalné kvality, je hloupost. Signál z přenosky je velmi slabý. Dá se rovněž koupit samotný gramofonový předzesilovač, který pak umožňuje zapojit to do normálního zesilovače, rádia nebo čehokoli, co zesilovač v sobě má, ale tento není vybaven vstupem MM/MC. Ale ten většinou stojí dost peněz. Je to spíš pro hifi fajnšmekry. Ale dá se sehnat třebas starší a levněji.

    Vstupy MM/MC jsou u totiž přístrojů stále vzácnější (asi jako vinylové desky) Dost starších přístrojů a třeba i hifi věží je mělo. Stačí se jen podívat po bazarech a podobných kvelbech.

    Pokud bych měl podobnou situaci řešit já a nechtěl za ní utrácet moc peněz, podíval bych se po nějakém starém tuneru od Tesly. HIFI 814 A se tuším jeden z nich jmenoval, ten oba vstupy měl a uvnitř docela kvalitní zesilovač. Nebo třeba zesilovači, který patřičný vstup má. Bazary a všelijaké vetešárny jsou jich plné. Mně ho přinesl jednou kamarád ze sběrného dvora zadarmo. (Možná to byl ten Carlosův)

    Ty bedýnky na který byl odkaz jsou dobrý tak akorát k počítači a ne na poslouchání muziky, ale to už je na jinou diskusi.smiling smiley

     

    PS Pokud chceš skutečně poradit tak nesmíš začínat: mám starý gramec, ale třeba: mám gramofon Tesla typ NC 420 a Hifi věž AIWA typ....

     
    Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Ram (27.10.2010 11:02)
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 12:49
     

    Já napsala zbytek po věži AIWA... víc nevím, takže ani blíž specifikovat nelze. Prostě gramec aiwa bez zesilovače, no. Doma můžu ještě kouknout, jestli to má někde nějakou ceduli.

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jaké reproduktory?

    Datum: 27.10.2010 13:20
     

    Pardon, já z toho, cos napsala, nepochopil ani, jestli to takhle někdy hrálo, nebo se něco hrajícího pokoušíš teprve sestavit.

    Rozhodně vím, že ti nebude normálně hrát gramofon bez zesilovače (třeba typicky staré dobré české NC 420, 430, 440) a nějaký aktivní bedýnky. Na to by byl potřeba nějaký předzesilovač, jak jsem psal. Anebo koupit starší zesilovač, věž, rádio prostě cokoliv co hraje a má MM nebo MC vstup. To je všechno co takhle mohu poradit.

    (Blb je na tom lépe, vlastní gramo, v kterém je vestavěn zesilovač, tedy NZC. A za to stačí napojit jakékoliv bedýnky s odpovídající impedancí aby si nevypálil koncové tranzistory a hraje to.)

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.