středa 17. dubna, 01:52 Svátek má Rudolf
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Jaka banka?

Datum: 17.12.2010 11:08
 

Muzete mi prosim napsat, s jakou bankou jste v Cechach spokojeni(nespokojeni) popr. proc? chtela bych si v Cechach zalozit konto, ale posl. dobou jsem cetla docela kritiku napr. na Sporitelnu, Raiffeisenbank, atd.Tak opravdu nevim.

 

Diky

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 12:22
     

    Didi, když dodržíš určitý měíční obrat, neplatíš za vedení účtu. Za transakce jo, ale nic za vedení. Naopak ti sice směšnou částku, ale maličko vrátí. Bankomaty svoje máš zadarmo a cizí za deset korun - jakýkoli

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaka banka?

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 12:23
     

    Tak vam dekuji za tipy,flower smiley tak kdyz to v patek s tou Oberbank nevyjde, on se jeste musi zeptat sefky, tak to pujde asi do te Reiffeisen.Internetovy bankovnictvi je pro nas dulezity, tak to je dobre, ze to tam dobre jde.

     

    Drahus, s temi rusaky mas asi pravdu, taky me to napadlo, ze to nebylo nahodne.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 13:14
     

    Mám postupnou zkušenost snad s deseti bankovními ústavy v ČR.. Pokud ti nevadí placení nějakých poplatků, za nejmenší zlo mám eKonto u Raiffesenbank, z hlediska internetového bankovnictví rozhodně špička.

    Pokud to ostatní bankovní ústavy nepropracovaly, jejich internetová bankovnictví ve srovnání s eKontem působila jako noťas versus školní písanka..

    Pro Poštovní spořitelnu hovoří "pobočka na každé poště", takže to je dobré pro lidi, co bydlí na vsi, kde nic jiného není, ale celková úroveň banky jako takové není žádná sláva. Nevím, zda se něco nezměnilo, ale ještě loni např. kasírovali poplatek za zrušení účtu!! Nehorázné.

    Pro Českou spořitelnu hovoří něco podobného, tj. rozsáhlá síť poboček a bankomatů, ale průměrná úroveň obsluhy na pobočkách je prachbídná. Jsem toho názoru, že "Bankou roku" jsou zejména pro silnou klientskou základnu, která jim zbyla ještě z předrevolučních časů, kdy sporožiro bylo jediným běžným osobním účtem, takže ZE SETRVAČNOSTI.

    To, o čem píše Majčí, tak to je mbank, nízkonákladová internetová banka, která nedisponuje klasickými kamennými pobočkami v tom ortodoxním slova smyslu. Ani nevím, zda se něco změnilo, ale na začátku nebylo možné vkládat hotovost na účty (stylem na přepážce, neboť nic takového nebylo), jedině prostřednictvím třetí strany, tj. vklad u jiné banky etc. Když začali, fungovali úplně bez poplatků, dnes bez poplatků jen za splnění určitých podmínek, ale pořád je to slušné. Internetové bankovnictví ovšem mají o třídu horší jak RB u eKonta. Ve službách už trochu polepšili. Hodně sejde na tom, jak náročný klient je, co si představuje, jak moc využívá např. placení kartou v cizině (sledování kurzů) a tak dál.

    Z bezpoplatkových bank je tu ještě Fiobanka, původně družstevní záložna Fio, tak tu se ozkoušet teprve chystám smiling smiley, čili zkušenost žádná, ale uprchnuvší mbankeři si ji chválí..

     

    KB, IPB, ČSOB průměrná klasika.

     

    Podle mého je pro rozhodnutí klíčové, co od toho ústavu chceš, zda spíše pobočky, spíše dostupnost, spíše rozšíření bankomatů, spíše hledíš na výši poplatků nebo spíše kvalitu internetového bankovnictví. To všechno vyhodnotíš a podle toho vylosuješ. Upřímně, průměrně děsné jsou všechny, a takové ty minoritní zase vyjma Prahy málem nikde nejsou smiling smiley.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 13:28
     

    Hanul, diky moc za obsazny elaborat.flower smiley No ja chci prave, aby fungoval dobre Internetbänking, a dostupnost pro me neni tak jako tak moc aktualni, jelikoz nejblizsi jakakoli banka (ceska) je pres 50 km. No a poplatky, vem to cert, hlavne, kdyz nebudou uplne neschopni, jak se mi to bohuzel stalo prave u KB. Tam jsme meli ucet, ale byla to hruza v Tachove maji pobocku snad jen na paradu a porad jsme museli kvuli kazdemu prdu jezdit do Plzne. A kdyz jsem to konto rusili, tak to taky pro ne byla veda. My jsem totiz meli firemni konto pro nemeckou firmu.winking smiley

    Ale ted to bude jednodussi, bude to obycejne devizove, soukrome nebo jak se tomu dnes nadava.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 13:48
     

    Já děkuji svému externímu disku za uvedená na pravou míru winking smiley love smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 15:36
     

    My máme účet u spořky,protože provozuje jedinej bankomat u nás ve městěeye rolling smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 20:08
     

    Tak nevím, já jsem celou dobu u spořky. Využívám hlavně internetové bankovnictví a nikdy jsem neměla v tomto směru žádný problém. Když potřebuji jít na pobočku nebo mám nějaký dotaz, předem se domluvím s paní která je jakousi moji poradkyní na schůzce. Ušetřím si tak čas s čekáním, jdu hned jak příjdu a vysvětlí mi všechno co a jak.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaka banka?

    Datum: 17.12.2010 20:17
     

    Já jsem první zdrhla od spořky a pak z komerčky. A jsem ráda. Převod vnitrobankovní je u RB během pár minut připsán dotyčnému na účet. Zbytečně prachy nezadržují, na což je expert právě spořka. Má tři dny na odeslání a odesílá skutečně až ten třetí den. A jak to vím? Pán přes Aukro mi posílal peníze. Napsal mi maila po čtyřech dnech (byl v tom víkend), že mu přišla SMS, že spořka peníze odeslala a mně za půl hodiny přišla SMS, že mám peníze na účtu winking smiley Ostatní banky čekají minimálně přes půlnoc.... thumbs up

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil drahus (17.12.2010 20:21)
     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.