čtvrtek 28. března, 14:05 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dotazy a rady
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Dotazy a rady
Diskutujte! Pro všeobecné rady, které se většinou týkají všech kategorií a dotazy na rostliny
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

Datum: 07.08.2007 14:09
 
Sousedi si dali do záhonu poléhavou půdokryvnou třezalku. Je stálezelená, žlutě kvete, vypadá pěkně, když je to u někoho za plotem... Jenže... nám prolezla pod plotem až na náš záhon a to je tragédie sad smiley. Koření to snad 40 cm hluboko, spleť kořenů, že tam nejde ani vrazit rýč. Vůbec nevím, jak se toho zbavím. U plotu by mi to ani nevadilo, ale ono se to fofrem rozlejzá, mám strach, že to za chvíli bude v trávníku. Už jednou jsem paní naznačovala, jestli by to u plotu nějak neomezili. Neomezili a teď už toho je u nás tolik, že nevím, co s tím. Asi to budu natírat Roundupem, jenže to zlikviduje maximálně tu současnou "várku". Jenže to, co podleze znova, takbudu páčit půl metru pod zemí opět sad smiley. Budu to muset zřejmě něčím omezit z naší strany... nějakým plechem??? Vůbec nevím, jak s tím zatočit sad smiley. Teď jsme se tam s mamkou půl hodiny nelidsky dřely, a stejně jsme vytahaly asi tak desetinu toho svinstva sad smiley.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 08.08.2007 12:30
     
    Napadlo mě potřít listy Roundupem, ale to asi zničí jen ten současný kořen a zbytek bude bujet dál, co??? Dneska jsem koukala, že teda Roudnup není nic levnýho eye rolling smiley , mám ze sousedky "radost", uf!
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 08.08.2007 12:56
     
    Jestli je to to, co myslím, tak to mám taky. Ale já si tím záměrně nechala zarůst kus záhonu. Jenže ono se to vážně rozbujelo moc, takže vytrhám, co půjde a přesadím na jiný záhon, kde to vadit nebude. Pokud bude prorůstat stále, také použiju Roundup.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 08.08.2007 20:27
     
    Moni, vyfotím to. To je fakt rostlina tak někam do strání, kde si může zarůst třeba hektar. Jinam bych to nedávala!
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 09.08.2007 07:39
     
    Anavi...pokud je to ono....chystám se to dát do záhonu jehličnanů...že by to jako zadusilo plevely. No ale zase aby mi to nezadusilo ty jehličnany, že. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 21.08.2007 14:47
     
    p1070251x.jpg
    moni, foto
     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 21.08.2007 21:05
     

    Ivčo, jak na ni koukám, jsem na vážkách, líbí se mi i nelíbí, ještě tu výsadbu do golfáče zvážím. smoking smiley

    (Hlavně aby se pak potvora rozlejzala k sousedům a ne ke mně, že jo.)

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 10.02.2011 07:19
     

    Tak tohle jsem si nasázela za plot (s podezdívkou, ať tam nemusím sekat plevel, nejspíš to byla dobrá volba.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 10.02.2011 21:43
     

    Hanko, je to téměř nezničitelné, jen ten Roundup na to tenkrát zabral a dobrý.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 10.02.2011 21:49
     

    když se začne s ničením zavčasu, nejlépe před zakořeněním, tak to docela jde angry smiley

    (objevila jsem dnes, že při shrnování sněhu to vzali i s ornicí včetně milé třezalky thumbs up)

    takže na jaře nová výsadba smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 10.02.2011 22:00
     


    HanaK napsal(a):

    když se začne s ničením zavčasu, nejlépe před zakořeněním, tak to docela jde angry smiley

    (objevila jsem dnes, že při shrnování sněhu to vzali i s ornicí včetně milé třezalky thumbs up)

    takže na jaře nová výsadba smiling smiley

    myslím, že to nebude třeba. Koření poměrně hluboko. Já se radovala, že už je pryč a najednou vyrazila o dvacet centimetrů dál smiling smiley. Tak na jaře uvidíš.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 11.02.2011 09:59
     

    Taky jí mám v koutě zahrady. Naštěstí je ve stínu, tak se moc nerozjíždí a na jaře vždycky něco vyškubu.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 16.03.2011 16:18
     

    tak jsem se ted dočetla, že na plevel na cestičkách stačí postříkat ocet rozprašovačem. To teda vyzkouším určitě a jsem zvědavá. Zkusím to i na dlažbě, píšou, že to taky jde.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 16.03.2011 16:29
     

    Irisko, na tu dlažbu bych i doporučila vroucí vodu. Vezmi si ven varnou konvici a pak tou vroucí vodou polévej plevely. Na pěšinky záhonků to asi nepůjde, mohlo by to zasáhnout i kořínky rostlinek na záhoncích. Možná polít jen středy pěšinek, pokud jsou širší. Moje mamka takhle využívala vodu z vyvářky prádla, když ho vyvářela v kotli, pod nímž topila. Pak to nosila na ulici a polévala plevely u podezdívky plotu. Věra

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak zlikvidovat poléhavou třezalku? :(

    Datum: 16.03.2011 16:31
     

    Věrko to je taky dobrý nápad.....thumbs down

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dotazy a rady (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.