čtvrtek 28. března, 22:25 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Jak zastínit plot

Datum: 23.03.2013 20:42
 

Máte někdo zkušenosti s těma stínícíma tkaninama, plachtama? my měli rákos ale po pěti letech je totálně hnusný a průhledný, spíš na ostudu. takže zvažujem umělinu.... máte nějaký osvědčený tip? liší se to hodně gramáží na m2, takže co dodavatel to jináč :-(

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 23.03.2013 21:01
     

    .... nevím, asi myslíš tu HUSTOU , zelenou, dost je používaná v satel. městečku thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak zastínit plot

     
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 23.03.2013 22:26
     
    img_2026.jpg
    Další fotografie:

    Ilko, záleží na jaký plot, jestli myslíš pletivo, tak můžu sloužit.

    Protože jsem chtěla hodně soukromí, pořídila jsem tu nejhustší co je na trhu, ale nedoporučuju jestli máte větrno. My ano a poměrně často, takže po roce tkanina roztrhaná a plot prověšený. Protože vždycky když přišel vítr tkanina zafungovala jako nadouvací plachta. Takže jsem nakonec se stalo, že když se utrhl byť jen metr a já nebyla zrovna doma, abych plachtu znovu přichytila dopadla jsem tak, že 20 m tkaniny udělalo najednou prd prd prd a už to jelo po celé délce. Až mi nakonec došly nervy, plachtu jsem sundala, plot taky a nakonec máme dřevěný. Ještě nám zbývá poslední kus vzadu. už bych to nechtěla. A vím, že se to tady trhá i sousedům, ale míň protože mají menší gramáže. Zkoušela jsem různé varianty, přichytil drátkem, provázkem ( ten je nehorší) a pak těma elektrikářskýma sponama, co se provléknou a utáhnou, utrhaly se i ty nejsilnější.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 24.03.2013 08:16
     

    ..... aby se tkanina netrhala ve větru, mě se ty pásky osvědčily thumbs down

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (24.03.2013 08:20)
     
  • Autor: Deniska
    Status:

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 24.03.2013 09:15
     
    dsc_0791.jpg

    my měli dilema na kousek plotu (než doroste živý). S rákosem už jsme měli blbou zkušenost, takže nám vyšlo nejlíp koupit v Hornbachu dřevěné dílce (kus za 349 Kč - asi 180x180), které manžel přivrtal na stávající drátěný plot.

    My čekáme, až to obroste, ale lidem se to hrozně líbí :-)

    Poměr výdrž/cena je na dřevo slušný.

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 24.03.2013 09:55
     

    Jo Kordulko, pásky se opravdu osvědčily, ty držely jak židovský víra, ale ta plachta se odtrhala od nich.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 24.03.2013 16:35
     

    Naši sousedi to natáhli na plot - pletivo se sloupky oboustranně - z jejich i té "naší" strany, sešili dohromady spodem, stanami, vrchem a nařídko i středem, ač je tu větrno extrémně, drží to perfektně. Je to právě opatření proti tomu nadouvacímu efektu, jak mi při soused objasňoval při sešívací akci. Zda se to cenově vyplatí, nevím, tu jde jen o mikroskopické pozemky, takže asi i proto sáhli po této prostorově nenáročné variantě.

    Fakt je, že zatímco všude vůkol došlo k jevu, které popisuje Amél, tohle jim drží. Tak jen jako případný tip, určitě dobré prověřit ještě další zkušeností. Já mám jen tu pohledovou, ne aplikační.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zastínit plot

    Datum: 24.03.2013 16:52
     
    p1140743.jpg

    Mám to dobré v tom, že vítr u nás vane od polí, takže se naopak do té plachty spíš opírá a přitiskne ji, než aby ji odtahoval. Málokdy se stane, aby válo z druhé strany.

    Nemám rákos, ale jedlovou kůru (baumax). Rovněž jsem upevňovala elektrikářskými páskami. thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.