úterý 19. března, 06:37 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Školáci
Aktuální kategorie: help   Vše > Moje dítě > Školáci
Diskutujte! Máte se svojí ratolestí spíše starosti a nebo radosti?
 
 
 
 
Autor: marcelab
Status: nováček
Klikni pro filtrování

Jak zabavit děti?

Datum: 28.11.2011 21:33
 

Ahoj všem,

mám doma dva malé raubíře 6 a 8 let a rozhodně nechci aby trávili volný čas u hraní pc her...máte někdo zajímavý tip, jak se s nimi zabavit? Tip na nějakou hru nebo tak něco? Jak trávíte čas vy? Docela mě to zajímá a myslím, že si vzájemně můžeme poradit smiling smiley

 

Takže otázka zní: jak bavíte své děti:-)?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234 | další
    Aktuální stránka: 1 z 4
  • Autor: oaza
    Status: nováček

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 09:27
     

    Mam jeste par her z dob, kdy jsem byla mala, nejake napady maji ze skolky, ale nekdy je potrebuju zabavit na delsi dobu. Tak mame ruzne vystrihovanky, vybarvujeme, malujeme si. Problem je ten, ze ne vzdy mam cas a trpelivost jim to vysvetlovat. Bohuzel. A do toho jeste miminko...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak zabavit děti?

     
     
  • Autor: marcelab
    Status: nováček

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 14:46
     

    no je to náročné, ale zase není nad to něco si s prckama vyrobit...mě teba naprosto dostaly interaktivní DVD s návody na origami, vlaštovky nebo i na vaření, to je fakt sranda..zkus na to juknout, třeba tě to taky nadchne:-D a co doma tvoříte vy?

     

    měj se!

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 16:34
     

    Já četla název diskuze : jak se zbavit dětí eye rolling smiley stydlin smiley Před chvílí jsem se dodívala na Anavino video o nepřizpůsobivých sousedech stydlin smiley

     
  • Autor: marcelab
    Status: nováček

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 17:08
     

    no to by bylo tedy zajímavé téma:-D

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 22:43
     


    Arturka napsal(a):

    Já četla název diskuze : jak se zbavit dětí eye rolling smiley stydlin smiley Před chvílí jsem se dodívala na Anavino video o nepřizpůsobivých sousedech stydlin smiley


    Já to četla taky,proto jsem lezusmoking smiley ,ale radu nevidímnono smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 29.11.2011 23:32
     

    Evčo, taky jsem četla název diskuze špatně stydlin smiley Ovšem na "zbavení dětí" je jediné řešení, přežít až do jejich dospělosti. Samy vyletí z hnízda. Je to ovšem běh na dlouhou trať.

     

    A k tématu:

    Marcelo, bohužel ti neporadím. Mí caparti jsou malí a stačí jim k zabavení pastelky, křídy, knihy, plastelína, korálky, dřevěné kostky apod. prostě obyčejné hračky. A abych nezapomněla na to nejdůležitější - babička a děda winking smiley

     
  • Autor: marcelab
    Status: nováček

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 30.11.2011 09:19
     

    teda holky:-D no někdy bych se těch mých taky zbavila aspoň na chviku:-D ale bohužel babičky a dědečky máme dost daleko, takže to nejde moc často:-) to je právě důvod, proč hledám náměty .. takže kdyby vás cokoliv napadlo winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 30.11.2011 09:25
     

    U nás zabavení stoprocentně řeší Lego a už od loňska je baví hra Ubongo! Dostatečně si u toho zařvou "Ubongo!" a jsou spokojený.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 30.11.2011 09:41
     

    Jsem furt v práci,takže čím a jak se zabavují moje děti nemám tušení (ale podle toho,jak to tu vypadá když se v noci vrátím asi vytrvalým bordelením)eye rolling smiley stydlin smiley stydlin smiley a protože mám celej prosinec odpoledníangry smiley thumbs up thumbs up ,tak se to letos ani nedozvímsmoking smiley

     
  • Autor: peefko
    Status:

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 30.11.2011 12:52
     

    U nás syna zabaví hlavně Lego, vláčkodráha, modelína, knížky, tvoření. Malou dcerku knížky, písničky, tanečky, chvilku panenka a hlavně hra na vaření. Vaření tedy baví oba, u toho vydrží vždycky dlouho a pořád mi nosí ochutnávat svá jídla. A taky se oba dlouho zabaví u šuplíku s čepicemi a rukavicemi, který prohrabují a dokola si čapky nasazují. Jo a dobrá je taky hra na doktory, to si lehnu na postel (a odfrkávám winking smiley) a oni mě vyšetřují a dávají medicínu.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 01.12.2011 05:14
     

    Sakra, to je dobrá hra, to musíme hned zítra taky začít hrát! grinning smiley

    Si tu zase vylepším mateřský profil, že, Evčo, Kači zatím ze všech her nejvíc baví práce. Pořád stojí pod odkapávačem a chce utírat nádobí, takového biče na sebe jsem se nenadála, ale to bych se ještě vymluvila, jenomže ona mi už nosí i utěrku až do ruky.. Kdyby mohla, pořád škrabe mrkev a krájí chleba a porcuje moučníky, ale to je ještě dost adrenalin.. Mám strach o ni i o škrabku.. Také by ráda šila, někde jsem vyfotila plastickou prvotinu, asik drapérie.. (Zeptám se Majky.) Co zbyde z buchty, asi líčit nemusím, nevím nevím, zda by takový preparační styl servírování Majka ocenila. grinning smiley winking smiley Dále je výborná v postupném přisypávání mouky do vyráběného těsta thumbs down love smiley love smiley , na tuto schopnost jsem opravdu hrdá, ta nám dala zabrat, tedy hlavně mým sporým nervům, ehm. Špatně snáší, když jí kecáte do šlehání bílků, ale hotového sněhu se od ní zase nedočkáte, to ne. Se žloutky s cukrem je ten problém, že by jich do buchty moc nezbylo.. Prádlo máchá dost vodnatě, leč vytrvale, v zametání je rozevlátá. Ráda hrabe trávník a seká, ovšem k tomu zahradničení má přístup hodně blízký matečnímu, prostě vlítne na sekání, dvakrát šmrncne sekačkou a už se vidí jinde nono smiley. Listí hrabe nejradši tam, kde žádné není. Rostlinky zaštipuje nevratně a narozdíl ode mne i teda urputně pleje (hlava nehlava, já jen to hl-nehl, urputně ani náhodou).

    K čemu nemá vztah, to je skládání prádla a jeho ukládání do skříní (vůbec se jí nedivím). Naopak ráda věší, takovou hustotu kolíčků na běžný metr pověšené textilie by nezdolal ani uragán. Uklízení vlastního bordelu ji neinspiruje, raději uklízí ten můj.. nebo instruuje k jeho uklízení. Krásně rozestýlá a stele.. (máme teda jinou metodu než je klasika, ukládám peřiny přes den mimo ložnou plochu)

    Samozřejmě ráda řídí. Miluje bublifuk. Obecně ráda přesypává sypké věci a přelévá věci tekuté. Ráda vyhazuje vytříděný odpad do barevných kontejnerů. Ráda něco cupuje napadrť eye rolling smiley, tak jsem dumala, že bych ji využila k drcení šípků..

    Knížky občas, nejraději mi je odebírá a vrací na odkladní místo. Ráda provozuje striptýz, ehm, ale už, už konečně se je občas ochotna i obléknout. Ráda nadává.

    Výborně vaří čaj a kafe z mikrovlnky. Kafe ji baví víc, čaje víc vaří, takže tam už občas neprojeví zájem a já se jí vůbec nedivím. Vášeň pro loupání cibule byla bohužel jen jednorázová.. Zaujetí pro míchání věcí na plotně ji zatím také přešlo a to jsem moc ráda.. Ráda kouká do trouby šmírovacím okýnkem na průběh pečení. Nějakým "jako" se moc obalamutit nedá, všechny činnosti musí být opravdové, má to nějak vysledované a přísně si to hlídá.

    Co je nedocenitelné, tak to je ochota odnášet hrnek od vypitého kafe na stůl love smiley love smiley love smiley, to si vždycky říkám, že mi ta mateřská dřina stojí zato.

    Neskutečně ji zabaví nahánění kočky (chuděra zvíře) a hra na schovávanou za stromy a předměty. Ráda telefonuje, zejména na cizí účet a tančí. Jo, kočičku pak ráda krmí, Kačule vůbec ráda někoho krmí. S ní hladem nezůstanete.. ochotně vám nacpe celou svou porci. eye rolling smiley

    Třídí šroubky. Ničí špulky. Jednou mi odlovila na zem odloženou vrtačku (důsledně odpojuji) a teda valila jsem oči, jak profi ji přiložila ke stěně.. profi přístup s kladivem mě vyděsil víc, to už na zem neodkládám ani na pikosekundu. V práci s vodováhou je zdatná a gumování a popisování stěn by jí šlo skvěle, kdyby jí to někdo umožnil. Spotřeba pryže je u toho ovšem šílená.

    Jsem upřímn zvědavá, kam ten vývoj půjde dál.

    Optimální by bylo, kdyby jí zůstalo to nadšení pro šití, protože zašívání je peklo.

    ................

    Marcel, já mám podobně jako slunino také ještě prtě. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (01.12.2011 05:21)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 01.12.2011 07:51
     

    Hani,dokonalost samathumbs down grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Při zmínce o šmírovacím okýnku jsem si vzpomněla,jak obě holky vydržely sedět před pračkou celý cyklus a s neskutečným zájmem sledovaly co se uvnitř dějeeye rolling smiley ,věšení prádla pamatuju,taky jsem nechápala,jak je možné jednu pidi dětskou ponožku přichytit pěti kusy kolíčkůgrinning smiley grinning smiley grinning smiley .Včera se mi povedlo zabavit Lucku,dala jsem jí na výběr,zda úklid koupelny a vytírání a nebo žehlení-pubertální protočení očí mě namíchlo tak,že za trest dělala obojí,zatím co já jsem v poloze ležmo sledovala CSI Miami smoking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 01.12.2011 08:03
     

    Evčo, není nad mateřskou autoritu, jsi můj velký vzor. smoking smiley

    Ne nadarmo Morgan říká, že nejlepší období je 5 let, kdy šikovnosti už je fůra a ještě je potomek samá oddanost, hravý, tvůrčí, fantazijní a relativně oproti batoleti rozumný k tomu. Na to se těším. Morgan říká pět let je optimum a ještě tak kdyby to vydrželo aspoň patnáct. No, toho už teda nevím, jak docílit. eye rolling smiley grinning smiley thumbs down

    S láskou vzpomínám na Náťu do-bro-vol-ně šůrující váš vůz. love smiley

     
  • Status:

    Re: Jak zabavit děti?

    Datum: 01.12.2011 10:08
     

    Hanule, skládám ti holt. Máš to dokonale vysledované. U nás u Jitky jednoznačně vede krámování veškerého obsahu skříní - hrnce, čepice, rukavice, šály, hračky všeho druhu. Úklid už tak zábavný není. A miluje čmárání po zdích, pastelka či cokoliv jiného jí nesmí přijít do ruky bez dozoru...Helča, co je ve školce, trochu zklidnila hormon a miluje práci s modelínou, lepí, vystřihuje - malování má zakázáno kvůli grafomotorickým cvičením, které provozujeme kvůli špatnému úchopu tužky. Zbožňuje napodobování baletek a gymnastek, to se otřásá celý dům...

     
Stránky:  1234 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Školáci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.