čtvrtek 28. března, 21:02 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Šikovné ručičky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Šikovné ručičky
Diskutujte! Tvoříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Svíčky

Datum: 23.10.2006 14:56
 
Prosím o radu. Volali mi z práce, že mi dorazil materiál na kroužek. Tak až se vrátím z neschopenky, tak začneme s dětmi vyrábět svíčky. Prý mi přišly různobarevné gely, vosky a parafín. Nějakou literaturu k výrobě svíček mám koupenou (samozřejmě jí mám v práci a ne doma), ale chtěla bych vás poprosit o vaše praktické zkušenosti s výrobou svíček. Ještě čekám na zásilku z Kreativu - měla by obsahovat i nějaké dekorace do gelových svíček (mušličky, kamínky). Díky za nápady a vychytávky. smiling smiley
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123 | další
    Aktuální stránka: 1 z 3
  • Autor: boboci
    Status: začátečník

    Re: Svíčky

    Datum: 23.10.2006 15:45
     
    Já jsem svíčky tvořila a mám z výrobou dobrá zkušenosti.Na Vánoce jsem do svíček přidávala kousky pomeranče a skořice.Ale POZOR NA dekorace hořlavé,ikdyž když už někdo zapálí svíčku tak 
    na ní dává pozor.Vyfotím ty moje a pošlu foto.grinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Svíčky

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 23.10.2006 16:05
     
    Děkuji dopředu, až se dostanu do práce a něco vytvoříme, tak se také pochlubím, jestli bude čímgrinning smiley
     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 30.10.2006 16:24
     
    Ahoj Libi. Vosk a parafin roztapaj urcite vo vodnej pare, farbit ho mozes aj pomocou voskových farbiciek. Parafin sa topi dlhsie, vcely vosk zas neprehrej, velmi by stmavol. Ak chces, aby boli dekoracie vlozene do sviecok po krajoch, vkladaj do formy este mensiu formu a dekoracie ukladaj po jej okrajoch. Potom źalej voskom, nechaj stuhnut a mensiu formu vyber. potom iba dolejes voskom stred. Ak sa predsa len stane, ze dekoracie su prilis matne a v pozadi, pouzi fen alebo teplovzdusnu pistol a teplym vzduchom sa vosk na dekoraciach roztopi a krasne vynikne. Sviecky robim uz rok, ak budes potrebovat pomoct, rada poradim.smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 30.10.2006 19:05
     

    Katrino, zatím ti moc díky za radu, doufám, že díky tvým zkušenostem se vyvarujeme alespoň některých z ačátečnických chyb. Od kontroly u doktorky jsem se dopajdala do práce, abych se podívala, co mi to všechno přišlo - bohužel ode všeho něco, radovala jsem se předčasně - zatím je tam pouze parafín, vosky a gely slíbili, že postupně dopošlou. Přišel mi také glycerín na výrobu mýdla, ale formu, která k mýdlu byla objednána už nedošla. Doufám, že než dorazím do práce, tak tam dorazí také zbytek objednaných věcí. smiling smiley

     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 31.10.2006 19:00
     
    Libi, nemas za co, mna vyroba sviecok doslova dostala, takze viem pochopit radost z vydarenej prace. So svieckami som zacala, ked som bola dlhodobo praceneschopna (celkom tri mesiace) po nezdarenej operacii, a poviem ti, ze ma sviecky doslova zachranili. Ak chces miesat farby, kludne si rozne naklanaj formy (ak nemas formy, mozu ti ich nahradit rozne kelimky, obaly od dzusu, plastove nadoby na potraviny), ale roznofarebne vosky nalievaj az po zatuhnuti predoslej farby vo forme. Inak sa ti farby zleju a nebudu pekne. Ak chces mat vo svieckach kococky, obdlznicky alebo trojuholnicky, nalej si vosk (farbu, ktoru chces) napr. do polystyrenovych misiek do vysky asi jedneho centimetra, nechaj trochu vychladnut a ked sa ti bude dat plat vosku uz vybrat, uloz ho na podlozku a ostrym nozom si nakrajaj utvary, ake chces. Tie potom nahadz do formy - bud do celej alebo len po stranach - a zalej voskom. Budes ocarena, co vznikne. Knot si pripevnuj este do prazdnych foriem - cez otvor dolu, hore, skadial nalievas vosk do formy, uchyt knot o spajdlu. Tolko rychlokurz. Potom posli foto, co si vyrobila. Prajem skore uzdravenie, aj ked netusim, co ti je a nakolko je to vazne.
     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 31.10.2006 19:20
     
    img_0157.jpg
    Další fotografie:
    Posielam ukazku niekolkych sviecok. Nemylte sa, nie su to fotografie z obchodu, iba z mojej obyvacky.smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 31.10.2006 19:56
     
    Tak to je jedním slovem parádathumbs down, tím by ses mohla v tu ránu živit. Ty asi nemáš problém s dárky pro ostatní, viď? Formy na svíčky nemám, doufala jsem, že si vystačím, jak taky píšeš s různými plastovými obaly od šampónů, pleťových vod, apod. Díky za vysvětlení, jak se dělají ty různé tvary uvnitř, vrtalo mi to hlavou a nikde jsem to zatím nevyčetla.  Nevím, nevím jestli naše první pokusy budou publikovatelnégrinning smiley. Díky za přání uzdravení, není to nic vážného (šikovně jsem nakopla postel, až se doktoři divili, jak se mi to povedlo a přeštípla si kost na prstu u nohy, tak mi to museli rovnat a navíc teď ještě mám něco s kyčlem, tak chodím na injekce), ale už budu asi měsíc doma a tak se doma pokouším o různé podzimní dekorace, protože už netuším co dělat, ale snad budu doma už jen příští týden a pak huráááá do prácegrinning smiley , kde na mě budou čekat všechny resty. Teď jsem sice byla s dětmi na podzimním táboře (doktorku jsem ukecala), ale můžu říct, že bez dobrovolníků, kteří mi opravdu pomáhali se vším, tak nevím, jak bych to zvádla.
     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 01.11.2006 09:32
     
    To vies, ze nad tym uvazujem. Zivit sa vyrobou sviecok. Aj ked som vystudovana novinarka, ktora nevie bez pisania zit. Niekedy ale treba aj kombinovat, aby jedneho nebolo prilis, no nie? Libi, keby si velmi chcela, formu si mozes pripravit aj velmi jednoducho - odtlacok musle, pripadne inych dekoracii do plasteliny, pripadne do modelovacich hmot, aby ti trvale forma zostala. Alebo odtlacky do vlhkeho piesku, lenze potom pocitaj so zrnkami piesku aj vo vosku. Povrch nezostane hladky. Napriek tomu zaujimavy. A daju sa robit formy aj zo sadry, ked uz si doma a vymyslas... Tiez ale pocitaj s tym, ze na niektorych miestach sviecky sa potom objavia biele stopy po sadre... Na ziskanie zaujimaveho stareho vzhladu ti pomoze drotena kefka, ktorou sviecku prejdes - ziska zaujimave ryhy. Atd... Teraz som ta zavalila tolkymi informaciami, ze sa ti z toho hlava bude tocit.... Ktovie, mozno mi raz v mojom nadejnom podnikani pomozes. Ako vidim, si sikulkawinking smiley
     
  • Autor: katrina
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 13.12.2006 08:23
     
    Tak ako, Libi? Uz si skusila vyrobu sviecok? Deti to zvladnu v pohode. Hlavne z medovych medzistienok. To su iba tocene. Moj devatrocny syn ich vyraba ako na pase. Aj teraz jednu vyrobil, aby ju podaroval spoluziakovi, ktoreho si vylosoval ako "adresata" vianocneho darceka pri vianocnej besiedke v skole. smiling smiley
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Edrom

    Re: Svíčky

    Datum: 17.03.2008 14:05
     

    Ahoj. Já mám ke svíčkám veliký vztah. Jsem vášnivým sběratelem svíček a abych jich měl více, tak si je i sám vyrábím. Momentálně jich mám doma něco kolem 300, ale věřím, že o roka jich bude 1000Ks a jakmile dosáhnu tohoto čísla, tak uspořádám výstavu. Pokud máte zájem se na ni přijít podívat, tak mi napište na e-mail svetsvicek@seznam.cz jméno, přijmení, město ve kterém žijete a kontakt (e-mail) a já vás zařadím do seznamu příznivců výstavy a dám vám vědět.

    Svíčky vyrábím asi 2měsíce a msím říci, že mám docela úzpěch. Strašně mě to baví a věřím, že tohoto koníčka (koně) nikdy neopustím :-).

    Budu rád, když se ozvete a budeme moci komunikovat na téma svíčky. Rád se podělím se skušenostmi a také nějaké získám. Snažím se vytvořit forum na téma svíčky, tak pak dám vědět.

    Pokud máte zájem dále se bavit na téma svíčky, tak mi napište e-mail a já vám pošlu ICQ číslo či odkaz na forum, které snad do té doby sproozním.

     

    Zdraví Honza (Praha)

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Svíčky

    Datum: 20.03.2008 19:48
     

    vedle Katriny thumbs down a Honzy jsem úúúplný břídil,ale svíčky mám moc ráda a vždycky mě potěší,když nějakou dostanu.

     
  • Autor: jesterka3
    Status: nováček

    Re: Svíčky

    Datum: 20.03.2008 20:31
     
    Paráda. Jo to by se to tvořilo, jen kdyby byly ve školství peníze. Já chodím a vybírám pomalu popelnice, kde scháním věci k dalšímu zpracování. U nás je problém nakoupit i tvrdej papír. Děcka by tyhle a jiný podobný, ale nákladný techniky určitě baviliy.Fakt paráda ty svíčky jsi šikulka.
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Edrom

    Re: Svíčky

    Datum: 21.03.2008 19:42
     

    Tak toto jsou svíčky, které jsem doposud vyrobil. Dělám to teprve necelý měsíc.

    Jesterka3: Je pravda, že tato technika je docela finančně náročná. Tak se s dětmi domluv na tom, že každý vloží do materiálu třeba 100Kč a máš na materiál je vyděláno.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Edrom

    Re: Svíčky

    Datum: 21.03.2008 19:50
     

    Tak znovu ty obrázky. Z těch předchozích byste asi nic neměli smiling smiley

    Upozorňuji, že jsem si vědom mnoha chyb, které jsou na svíčkách páchány.

     
Stránky:  123 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Šikovné ručičky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.