čtvrtek 28. března, 20:46 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Jak vyčistit zámkovou dlažbu

Datum: 14.09.2013 12:05
 

prosím, máte někdo zkušenost?? použili jsme před lety wap-ku, trochu to pomohlo, ale už víc jak 2 roky manžela přemlouvám, ať to za tepla zopakuje -nechce se mu - a na dlažbě je znát jak náš pes, tak auto, i naši nevítaní hosté - NETOPÝŘI!!! takže by to chtělo nějaké odmašťovadlo... díky za radu flower smiley

Už se pohrávám i s myšlenkou že na to někoho zavolám, ale spíš bych dala na nějaké reference - tj. firma z brněnska.... nemáte někdo tip?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12
    Aktuální stránka: 2 z 2
  • Status: nováček

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 27.03.2015 14:31
     

    Na čištění podlah jak v interiéru, tak v exteriéru si vždy půjčime stroj na čištění [www.pujcovnyekolux.cz]. Někdy jsou zapotřebí i vysokotlaké stroje, které je naprosto zbytečné kupovat...!! Jinak účinný čistící přípravek na zámkovou dlažbu je EFFLORESCENCE Cleaner. S tím mám dobré zkušenosti...

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

     
     
  • Autor: Miraclee
    Status: nováček

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 20.05.2015 15:33
     

    Ahojky, tak já moc doporučuju pozvat si na to firmu. Léta jsme čistili dlažbu před domem wapkou, ale člověk se s tím akorát nadře a výsledek není uspokojivý, hlavně když je v dlažbě mech a jiné sajrajty.Já jsem teda z Pardubic, dělala nám to firma Stavby Marek, byla na to tenkrát nějaká slevová akce a ještě nám po čištění aplikovali impregnační nátěr. A můžu vám říct, že díky té impregnaci se v dlažbě už nic neusazuje, dokonce ani mech si nedovolí vyrůst nono smiley a to už je tak rok a půl zpět smiling smiley

    Takže já moc doporučuju, ve výsledku na tom dost ušetříte.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 20.05.2015 17:02
     



    Miraclee napsal(a):

    Ahojky, tak já moc doporučuju pozvat si na to firmu. Léta jsme čistili dlažbu před domem wapkou, ale člověk se s tím akorát nadře a výsledek není uspokojivý, hlavně když je v dlažbě mech a jiné sajrajty.Já jsem teda z Pardubic, dělala nám to firma Stavby Marek, byla na to tenkrát nějaká slevová akce a ještě nám po čištění aplikovali impregnační nátěr. A můžu vám říct, že díky té impregnaci se v dlažbě už nic neusazuje, dokonce ani mech si nedovolí vyrůst nono smiley a to už je tak rok a půl zpět smiling smiley

    Takže já moc doporučuju, ve výsledku na tom dost ušetříte.

    Tak nám prosím prozraď, za kolik ta firma čistí 1 m2 dlažby vč. impregnace. Mám té dlažby asi 80 m2, tak abych za to neměl novou wapku a druhou na náhradní díly. Děkuji.

    P.S.

    Tomu, že mech si nedovolí vyrůst ve spáře moc nevěřím nono smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 20.05.2015 20:54
     

    Já na zámkovce taky otročím růčo eye rolling smiley pro letošek už mám tu srandu s příborákem už za sebou thumbs downNaštěstí větší část máme pod střechou a tam nic neroste, ale i chodník a kousek kolem studny je pro mé záda a ruce téměř likvidační eye rolling smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 21.05.2015 00:01
     

    taky makám růčo, ale chci si pozvat zeťáka s wapkou, aby to vyzkoušel, když už jsem mu na ní taky přispěla, že? grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 21.05.2015 09:14
     

    Holky, já jsem barbar, nastavím proud vody úplně natenko a nejsilnější proud (udělám z toho téměř vodní paprsek smiling smiley ), ten mech ze spár vystříkám úplně do ztracena a pak koupím bílý písek a zase ty spáry zaplním. winking smiley

    A když je to méně, tak jsem si na to koupila v Lidlu takové "udělátko", úzký ostrý smeták nebo jak to nazvat. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (21.05.2015 09:15)
     
  • Autor: vrbata72
    Status: nováček

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 19.07.2016 22:09
     



    tak63 napsal(a):

    Sám jsem to dělal wapkou před 2-ma roky a dobrý, akorát jsem to musel dělat v plavkách a písek byl všude - je třeba pak dopískovat. Ale letos koupili k nám do firmy wapku KARCHER s rotačním kartáčem přímo na čištění dlažby a je to paráda. Jezdíš s tím jak s vysavačem a žádnej bordel okolo - čistí to bezvadně a na jaře se chystám si to půjčit. Sám mám wap od Bosche, ale ten to v příslušenství nemá pouze rotační kartáč na mytí auta, ale s tím to nejde (!). POZOR! Nezaměnit rotační kartáč na mytí aut a dlažby.

     

    dobry den, chtel bych se zeptat prave na vase zkusenosti s wapkou s kartacem, pri cisteni zamkove dlazby.

    1. jak zvlada spary, tj prave jestli neni bordel okolo jako s klasickou wapkou.

    2. zda nedojde castym mytim casem k poskrabani dlazby

    3. pripadne, jestli je na trhu jen ta wapka karcher s kartacem, nebo i jine.

     

    Velice dekuji za odpúoved.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 20.07.2016 15:46
     

    Ahoj,

    1. spáry bez problému a bez bordelu

    2. k poškrábání určitě ne, protože hlavice se sune po kartáči

    3. niní už většina wapek tento kartáč v příslušenství má. Nevolil bych nejlevnější variantu wapky, ale sledoval bych výkon, resp. tlak.

    Heuréka může napovědět vč. recenzí uživatelů. Přeji šťastnou ruku při výběru thumbs down .

     
  • Autor: vrbata72
    Status: nováček

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 28.07.2016 15:11
     

    Moc děkuji za odpověď. Na heurece jsem se samozřejmě díval, ale jak říkáte, na cenu není rozumné koukat u něčeho, co má sloužit léta a bohužel většina nakupujících se cenou řídí, tj. nejprodávanější není vždy nejlepší, proto se ptám na osobní zkušenosti. Osobně asi půjdu také do Kärchru, vy jste s ním spokojen? Uvažoval jsem i o wepce od Nilfisku, ale prý se špatně shání náhradní díly, když se něco pokazí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 28.07.2016 18:09
     

    Pozor malý Kärchr má plastovou hlavu na čerpadle. Asi bych do něj nešla. Bosch má i sadu přímo na dlažbu, která obsahuje rotační kartáč na dlažbu. Oni je prodávají v různých sadách.

    Kolem domu

    auta

    a ještě nějakou, nevím, nemůžu vzpomenout.

    My koupili tu kolem domu a ta právě má rotační kartáč na dlažbu

     
  • Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 11.10.2016 21:33
     

    tak záleží co tam přesně je za znečištění... samozřejmě zavolat firmu je to nejjednodušší...

    ale můžete to zkusit i sami napřed... nejprve je potřeba odstranit hrubé nečistoty, oleje atd. můžete ručně drhnout nebo na to koupit nějaký přípravek či absorbátor, prodává se toho hodně... pokud tam máte navíc mechy a jiné rostlinky, tak to něčím šplíchnout, třeba roundapem.... pokud je toho fakt hodně, je dobré použít WAPku, ale pozor na vyplavení křemičitého písku, ať nedojde k narušení povrchu... pak jen dospárovat prostory a natřít fungicidním prostředkem a nakonec doladit impregnací :-)

     
Stránky:  12 | <<předchozí komentáře
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.