čtvrtek 28. března, 14:00 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: ilka
Status:

Jak vyčistit zámkovou dlažbu

Datum: 14.09.2013 12:05
 

prosím, máte někdo zkušenost?? použili jsme před lety wap-ku, trochu to pomohlo, ale už víc jak 2 roky manžela přemlouvám, ať to za tepla zopakuje -nechce se mu - a na dlažbě je znát jak náš pes, tak auto, i naši nevítaní hosté - NETOPÝŘI!!! takže by to chtělo nějaké odmašťovadlo... díky za radu flower smiley

Už se pohrávám i s myšlenkou že na to někoho zavolám, ale spíš bych dala na nějaké reference - tj. firma z brněnska.... nemáte někdo tip?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 12:29
     

    ilko, já řeším rok , co rok to samé co ty. Dlažbu mám před vchodem a tak se do spár dostane i hlína a prach. Objevuje se tam mech a ve spárách roste tráva. Né všude, samo. Vapkou jsme to dělali jednou a tím se vystříkalo všechno ve spárách. To se mě moc nelíbilo a navíc, manžela zase tak netočí nějaké mechy, jako mě, tak se na takovou práci nehrne. Musím si pomáhat sama. Buď po částech růčo, třeba šroubovákem odstaním mech, ale to je pro trestance a není to řešení. Naposledy jsem donutila manžela k postřiku dominátorem a to bylo dobrý a teď to udržuju postřikovačem sama. Občas někde šplíchnu a zatím dobrý. Na nic lepšího jsem nepřišla. Jen ty postřiky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

     
     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 16:20
     

    Sám jsem to dělal wapkou před 2-ma roky a dobrý, akorát jsem to musel dělat v plavkách a písek byl všude - je třeba pak dopískovat. Ale letos koupili k nám do firmy wapku KARCHER s rotačním kartáčem přímo na čištění dlažby a je to paráda. Jezdíš s tím jak s vysavačem a žádnej bordel okolo - čistí to bezvadně a na jaře se chystám si to půjčit. Sám mám wap od Bosche, ale ten to v příslušenství nemá pouze rotační kartáč na mytí auta, ale s tím to nejde (!). POZOR! Nezaměnit rotační kartáč na mytí aut a dlažby.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 16:30
     

    ... je to v příslušenství u Wap-KARCHER T-racer T300 za 2011,-Kč

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil tak63 (21.11.2014 22:06)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 20:02
     

    Arturko, čas od času - většinou to stačí jednou za sezonu - zakleknu s příborovým nožem v ruce, všechno vyrýpu, vyčistím od plevelu i mechu, zasypu novým pískem, vmetu dovnitř a zase je na rok pokoj. Dominátora se bojím, mám všude kolem zámkovky kytky, tak abych něco nezničila. Tím stříkám jen zámkovku na obecním, kde nic nezničím.

    Arturka napsal(a):

    ilko, já řeším rok , co rok to samé co ty. Dlažbu mám před vchodem a tak se do spár dostane i hlína a prach. Objevuje se tam mech a ve spárách roste tráva. Né všude, samo. Vapkou jsme to dělali jednou a tím se vystříkalo všechno ve spárách. To se mě moc nelíbilo a navíc, manžela zase tak netočí nějaké mechy, jako mě, tak se na takovou práci nehrne. Musím si pomáhat sama. Buď po částech růčo, třeba šroubovákem odstaním mech, ale to je pro trestance a není to řešení. Naposledy jsem donutila manžela k postřiku dominátorem a to bylo dobrý a teď to udržuju postřikovačem sama. Občas někde šplíchnu a zatím dobrý. Na nic lepšího jsem nepřišla. Jen ty postřiky.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 20:03
     

    taku, díky za tip, to by bylo určitě pohodlnější, jen nevím, jestli se to na ten můj kousek dlažby vůbec vyplatí něco takovýho tahat do baráku smiling smiley

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 21:03
     

    Letos jsem pořídila z nářadí Fiskars tuto vychytávku: [www.fiskars-shop.cz]

    Jde to pěkně, hrotem se tráva/mech vyžďárá, kartáčem vymete (je dost tvrdý). I když úplně všechno taky nevyrýpne, přesto toho hodně uvolní a pak to ručně dorýpnu.
     

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 21:22
     

    díky lidi za rady, tu lebedu v zámkovce snad ani zatím neřeším - roundup mi na to vůbec nezabral :-(, navíc u nás je přednější trávník - ale že zarůstá nájezd to už je fuk angry smiley , tak co jde jak pitomec přetrhávám ručně a k zapískování se jaksi nikdo nemá. ale spíš mě trápí mastnota kde lehává pes a ten bordel co nadělají netopýři (bohužel slítávají se nám pod střechu a je jim jedno že jsou přímo nad vchodem do domu... )no vypadá to hnusně - i na autech, jsem jak stará Škopková když vyjížděla k holiči do města!!

     
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 14.09.2013 21:37
     

    Tak to bude asi problém, protože betonová zámkovka všechno nasaje. Jako první bych zkusila jarovou vodu a kořínkáč ... Všechna odmašťovadla jsou vlastně rozpouštědla (hned by se vsákla), toho bych se bála.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 15.09.2013 11:20
     

    ilko, na terase mám fleky od dřevěného nábytku. Natírala jsem ho olejem a jaksi mi nedošlo, že i když to následně vytřu skoro do sucha, tak po těch nohách olej "sjede" až dolů. Obávám se, že to tam zůstane už navždy. Snažila jsem se to zasypat pískem, jestli tu mastnotu trochu "nevytáhne", ale nic. Ale asi to přežiju. winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 15.09.2013 21:59
     

    Anavi, písek nee, to bys bývala musela dát za čerstva piliny nebo hoblovačky.

    Ale našla jsem tohle [www.direto.cz] .

    Mám ovšem obavu, že netopýří značky ze zámkovky dostat nelze - pomůže časem déšť, sluníčko ....

     
  • Autor: ilka
    Status:

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 16.09.2013 00:09
     


    no práááávě nepomůže - je to pod střechou! chjo... sad smiley

    babkaela napsal(a):

    Anavi, písek nee, to bys bývala musela dát za čerstva piliny nebo hoblovačky.

    Ale našla jsem tohle [www.direto.cz] .

    Mám ovšem obavu, že netopýří značky ze zámkovky dostat nelze - pomůže časem déšť, sluníčko ....

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 16.09.2013 08:09
     

    Našla jsem ještě toto [loskutak.nova.cz]

    A ještě by se mohlo hodit komukoliv na cokoliv [www.iq666.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil babkaela (16.09.2013 08:12)
     
  • Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 16.09.2013 19:17
     

    Dnes jsem v Lidlu držela v ruce jakýsi přípravek na čistění zámkovky.jestli opravdu čistí, nevím, já to pro jistotu nebrala. Zámkovku čistit odmítám grinning smiley Nebylo to nijak drahé, je to teď jakási akce eye rolling smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak vyčistit zámkovou dlažbu

    Datum: 16.09.2013 20:49
     

    sajrajty W5 z Lidlu jsou celkem levné a účinné, takže je docela šance, že to bude stát za to.

    (jenom prostředek na nádobí W5 za moc nestál, muselo se dávat víc než Jaru, ostatní jsou fajn thumbs down )

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.