pátek 29. března, 11:41 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Polévky
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Polévky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Jak vaříte boršč?

Datum: 27.06.2007 09:29
 
Neznám, neumím, tak poraďte, jak na to.
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 27.06.2007 10:53
     
    Počkej večer na Dášu to je borščový velmistrgrinning smiley
     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak vaříte boršč?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 27.06.2007 11:09
     
    jajo: No tak to vím. Myslím, že Amee o tom pěla hotový ódy!!! grinning smiley grinning smiley
     
  • Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 27.06.2007 11:12
     
    Tys tam na něm nebyla? Když on byl děsný chaos...dožírali jsme ho ráno v neděligrinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 27.06.2007 11:14
     
    jajo, přijela jsem chvíli po tom, co se tam začali od Dasi slejzat borščový gurmáni - už byli "po" smiling smileygrinning smiley
     
  • Status:

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 04.07.2007 22:34
     

    Koukám, že se tady asi všichni znáte in natura co ? winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 04.07.2007 23:04
     
    Kofilo trošku se známe grinning smiley příště se můžeš taky přidat winking smiley
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 19:04
     
    A kde je ten recept na boršč?confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley
     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 19:23
     

    Jo jo boršč já miluju, ale nerada ho vařím a když už tak pořádný kýbl, protože je to docela složité. Proto jsem si tak šmákla u Dáši, protože jsem ho nemusela vařit. grinning smiley

    Já dělám úplně jiný než Dáša, takový "ruský". Tady recept ode mě.

    Vyvařím kousek vepřového, kousek uzeného a jednu klobásu (pikantní) moje máma vyvařuje ještě hovězí, ale to já nemám ráda.

    Takže uvaříte vývar.

    Pak pokrájím mrkev, petržel, celer a cibuli, na nudličky červené zelí a červenou řepu té asi 300g. To podusím na sádle (trošku sádla) s trochou vývaru, přidám rajský protlak, ocet, cukr a sůl, bobkový list a na kostičky pokrájené brambory a pak doleju ten vývar a to všechno vařím dokud to není měkké. Nakonec přidám na kousky to maso a pak klasicky zahustit. A nakonec už na talíři podáváme zakysanou smetanu. Tenhle borč je takový červenohnědý a hodně hustý.

    Dáša řepu podávala zvlášť sterilovanou, taky dobrý, obzvláště pro ty co jí nemají rádi. Můžou si jí dát i nemusí. Já jí mám ráda vařenou už v tom. Jo a vylovím ještě ten bobkový list.

    Tak dobrou chuť.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 20:32
     
    Dělám ho skoro stejně jako Amee, jen občas dávám kysané červené zelí a pak už nepřidávám ocet. Ze zeleniny ještě pórek - nakonec, jen přejít varem.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 22:12
     
    Holky, jste zlatý. Děkuju. Je to sice pracný, ale zdravý a hlavně je toho kotel. Ještě dotaz, dá se zamrazit?
     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 22:39
     

    Hespo, dá. Jen je pak dobré v troše vody povařit na kostičky nakrájenou bramboru a přidat ji do rozmrazené dávky - brambory se v něm zmražením rozpadnou.

    Teda pokud ho chceš mít znovu "jedna báseň ".grinning smiley

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 05.07.2007 23:14
     
    Kuchařinky já ho nejčastěji dělám z uzeného kolínka, které tam potom oberu . Zelí dávám dle sezony (buď svoje kysané nebo sladké hlávkové-pak se musí přikyselit). Normálně dávám červenou řepu taky hned při vaření ale vzhledem k počtu strávníků na srazu a tím i počtu různých chutí jsem volila vlastní nakládanou řepu podávanou zvlášť kvůli těm co ji nemusí. Do vývaru pochopitelně bobkový list, nové koření, pepř, sůl, zeleninu dle vlastní chuti a sezony podusím na másle , zaliju troškou vývaru, přidám brambory, než se vše povaří oberu kolínko (odstraním koření-bobek,nové koření a pepř) nakrájím na kousky a pak vše smíchám a dle potřeby zahustím (klasicky mouka s vodou nebo troškou chladného vývaru) -pak to ochutnám, dosolím a pod., mrsknu kotel na stůl, podám kysanou smetanu nebo šlehačku, košík s houskami nebo rohlíky (pokud nejsou čerstvé rozpeču v kachlákách) a už to tam tlačíme. Když jsem v hodně dobrém rozmaru upatlám k tomu kukuřičné placičky, které miluju.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 06.07.2007 00:35
     
    Dášo, mňam tongue sticking out smiley
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak vaříte boršč?

    Datum: 06.07.2007 11:34
     
    Boršč nevařím, protože je to v podstatě stejné, jako německý eintopf a ten tedy opravdu nemusím. Zeleninu mám ráda, ale raději syrovou, než v takovém množství v polévce. Měla jsem v penzionu rusandu a ta boršč vařila a prý byl výborný, ale nenadchl mě. (mimochodem, dělala šašliky, o jakých se mi ani nesnilo a naprosto jednoduše!) smoking smiley
     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Polévky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.