pátek 19. dubna, 08:25 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Bydlení a domácnost
hodnocení: 4.50
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: ilka
Status:
Klikni pro filtrování
Tagy: blb

Jak účinně vyčistit koberec?

Datum: 22.10.2010 22:31
 

Poradíte jak s kobercem? je to 100% akryl - kusovka z habitatu. potřebuju vyčistit - oživit barvy! vanish nezabral, nějaký babičkovský recept nebo osvědčená chemie? winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 22.10.2010 22:39
     

    Někde jsem četla,že je dobrá navlhčená sůl,posypat,pošlapat a vysát.Osobně odzkoušeno nemámflower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

     
     
  • Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 22.10.2010 22:42
     

    Kyselé zelí. Vymačkat šťávu a zelím pošmidlat celý koberec, budeš se divit jak bude zelí černé. Jen už si nepamatuju jestli to pak nesmrdělo eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (22.10.2010 22:47)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 22.10.2010 22:45
     

    Já jsem i párkrát vyzkoušela babiččin recept - na koberec rozházet kysané zelí, nechat působit a pak smést hrubým koštětem. Ev. zakleknout a vydrhnout koberec houbičkou namáčenou v octové vodě. Věra

     
  • Status:

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 23.10.2010 05:36
     

    Tchýně taky čistí zelím, nesmrdělo to, pokud si pamatuju, ale že by to byl kór nějaký zázrak, se mi taky nezdálo. Moje mamka koberec sroluje, přenesou ho do čisté garáže, kde ho vlažnou vodou, ve které má rozpuštěný prací prášek na barevné prádlo, vydrhně rýžákem, vystříká hadicí a následně ho pověsí přes zábradlí vyschnout. Dělává to v létě, koberec je syntetický a vypadá pak fakt líp, ale chce to na takovou akci mít hodně času a aspoň 2 silné pomocníky na přenos. Pokud nejsou podmínky, pak bych asi zkusila to zelí...nebo tu sůl, to taky tchýně zkoušela a trochu to pomohlo.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 23.10.2010 21:40
     

    Přemýšlet o jiném druhu podlahové krytiny.grinning smiley grinning smiley . Děláme to momentálně v celém bytě. Koberec jsme neustále čistili a i kupovali nový, ale při každodenním pohybu pěti lidí., kočiček a občas jednoho robusnějšího pejska už odmítám lézt po kolenou a drhnout ho kartáčem neb účinnější metodu neznámangry smiley angry smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 24.10.2010 13:03
     

    půjčuji si čistič Kärcher......jinak měním koberce tak po 5ti letech

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 24.10.2010 19:44
     

    Nemám koberec nikde, jen v dětských pokojíčkách a před postelí v ložnici ty kusové koberečky a nemůžu si údržbu vynachválit! Něco se vyleje, vysype, vyluxuji, vytřu a zase je čisto. Koberce byly na mašli. Hlavně, když tam chlapci něco vylili a byl uprostřed místnosti tmavý flek. Tenkrát jste mi tuším taky radily to zelí... nesmrdělo, ale zázrak to neudělalo sad smiley.

     
  • Status:

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 24.10.2010 20:15
     

    V motoristických sportech mají jezdci speciální brýle, když se jim zaserou, sloupnou vrchní vrstvičku, ze kterých je složeno jakési umělé sklo. Něco podobného by bylo skvělý jako podlahová krytina. Žádný luxování, žádnej kartáč, jen víc odpadu. Ve starým bytě jsem měl koberec, který byl během pár dní černej od chlupů mýho Tobíse. Do nového bytu ho nechci, je tady lino předstírající parkety. Stejně se ale ty chlupy nedají odstranit jen tak smetákem, je potřeba luxovat. To dělám s odporem, ale když se k tomu odhodlám, cítím se potom jako hrdina. Bytná Iveta se tu občas zastaví, samozřejmě vždy v době, kdy vyluxováno nemám a v dřezu se válí neumytý nádobí.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 24.10.2010 21:43
     

    Jeníku, ani k nám nikdo nezavítá nono smiley v těch ojedinělých pěti minutách, kdy máme pohledově naklizeno. angry smiley Lidi jsou fakt nemožní.

     

    A propos, barvy koberce spolehlivě oživí lák ze sterilované červené řepy, potvrzuji z vlastní zkušenosti. moody smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 25.10.2010 10:12
     

    Hanul tak na to už pak určo pomůže jen nová koupěgrinning smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 25.10.2010 12:25
     

    Iris, tak nějak grinning smiley - i když tuten šel vyprat - a přesně, používám prášek na barevné prádlo a jako opravdové praní, i když jen ruční, následné bělící oučinky slunečního svitu. Ale u skutečně velkého kusu by to asi.. eye rolling smiley Tuten můj je jen dětský hrací. smiling smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (25.10.2010 12:26)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 25.10.2010 12:28
     

    tak to pak jo, ale byla to jistě fuška a fofr dostat to ven. Já kdysi červenou řepu zavařovala.....jsem byla pár dní červená všude a nejen jágrinning smiley . Víckrát jsem jí nedělala i když jí milujem.

     
  • Autor: insertt
    Status: nováček

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 21.07.2013 08:41
     

    Mám na to sroj a jsem levnej tak se ozvěte (Praha) možnost dělat i OS. auta sedačky i gauče 606 454 847 P. Petr

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Jak účinně vyčistit koberec?

    Datum: 21.07.2013 13:52
     

    Já už koberce čistím málo zato dbám aby byl vždy dobře vyčištený vysavač a vysávam malym nádstavcem ktery se dobře přisává ke koberci. Pak do sebe vysavač vcucne hodně prachu.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Bydlení a domácnost (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.