pátek 19. dubna, 12:18 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

Datum: 19.07.2011 19:49
 
Jsem v předč důchodu,mám 58 let a mám možná trošku blbou otázku,ale já si z tím nevím rady.Sice mám menší brigádku,ale to je jen pár směn v měsíci.Jinak dopoledne jsem v jednom kole. Uklizím, peru, vařím, nakupuji, jenže po obědě si zapnu počítač...jen na chvíli co vypiji kafe.A najednou je večer :-)Potřebuji najít nějakou činnost,koníček na odpoledne a nějak se nedaří,takže sedím u netu.Zahrádku nemám,bydlím ve městě a vnoučata prozatím taky ne.Manžel ještě pracuje a doma odpočívá nejraději u televize.Navíc mi situaci komplikuje to,že jsem ranní ptáče.Tudíž od rána překypuji energií,po obědě ji houfem ubývá a jsem i teď v létě schopna jít spát ze slepicemi.Pořád dumám do čeho bych se odpoledne pustila.Do klubu důchodců moc nechci,už jsem trošku nakukovala,ale jsou tam tak ve věku k 70.Ráda bych se něčím zabývala,v nějakém združení,spolku...jenže u nás jsem prozatím nic takového vhodného nenašla. Jak je to u Vás? Jaké máte v důchodu koníčky,čím se zabýváte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:10
     

    Proc ne confused smiley Kdyz nemusis kazdy den rano vztavat do prace, tak si muzes i trochu pospat a pak pres den si delat co chces winking smiley

    No mozna zensky to maji ale trosku jine grinning smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:16
     

    ......ony existují něco jako vnoučata, winking smiley Ty už jsi vzhůru, nebo co, nemám to tady přečtené, nebyla jsem doma , ale je tam 6 ráno, nebo kolik confused smiley

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:23
     

    Ne u nas je ted 12:20 po poledni smiling smiley

    No jo, ja vim vnoucata jsou "zaber". Znam to od moji segry, ktera me 3 deti a 5 vnoucat winking smiley

     

    My deti nemame(nak se nezadarilo) sad smiley Starosti necham segre grinning smiley

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:37
     

    Rejpale (Rudo) a scházíte se s Čechy, kteří taky bydlí v Kanadě?

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:56
     

    Jo schazime se jednou za mesic smiling smiley Zrovna ted 2. prosince je Mikulaska zabava ...

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 21:59
     

    Já bych šla do důchodu hned, ale musím makat ještě deset let a kdo ví jak na tom člověk bude. Zrovna dneska jsem se o tom bavila s kamarádlou, že bychom v současné době nebraly být mladší ani za milion. angry smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 23:18
     

    Tak tu sedím a čtu zase další "diškus". winking smiley Souhlasím s tím, že když jsem pracovala, tak jsem toho nějak víc stihla, ale........ jednak jsem pořád někam, pro něco, za něčím pospíchala, něco doháněla, jednak neměla čas na přátele, na koníčky, říkala až, až, až...... Pak jsem se rozhodla, že pújdu do důchodu o dva roky dříve ve stejnou dobu, kdy šel můj muž. Je pravda, že jsme se odstěhovali na vesnici do opravené chaloupky, ale i jinak to byla změna. Život se nám nějak zpomalil, najednou mně nerozhodilo, že jsem vstávala v osm hodin místo v šest, po obědě jsem si mohla sednout nebo dokonce lehnout s oblíbenou knížkou, odpoledne si v klidu udělat kávičku, podívat se na oblíbený film nebo zapnout počítač. A najednou jsem zjistila při pravidelných kontrolách u mých lékařů, že stačí, když budu brát je 5 prášků denně místo 13 a tak se těším z každého dne, který začíná. coffe smiley Vím, že to taky hodně dělá moje zahrádka, naše bíglí smečka, naši tři synové a jejich děvčata / vnoučata také zatím nemáme/, přátelé, kteří k nám jezdí na kus řeči a také spousta virtuálních kamarádek a kamarádů z celé republiky, které jsem získala právě díky internetu - ne na facebooku a jiných sociálních sítích, ale na webech jako je tento a dalších zahrádkářkých nebo pejskařských. Ráda fotím a tak dost času strávím pořádáním fotek na PC, jsem taková hračička. Moje velká láska jsou růže a právě díky tomu, že jsem teď ten "státní rentiér", tak se jim můžu opravdu věnovat, jak na zahrádce, tak virtuálně - sháním informace, posílám fotky na různé weby, brouzdám po různých diskusích, prostě se nějak nemám čas nudit. spinning smiley sticking its tongue out

    Věřím, že i ve městě se nemusí člověk nudit. Jak tu někdo napsal - ideální společník pro to je ušatý kamarád nejvěrnější - pes. smiling smiley A potom je také důležité překonat ten pocit jakéhosi studu, že nic nedělám. Prostě si sednout třeba v parku a jen tak se kochat. A já osobně jsem strašně ráda za to, že mám třeba čas na knihy, které jsem léta odkládala, protože nešly číst po třech čtyřech stranách před spaním.

    A protože ráda vařím a peču, tak mi to taky nějaký ten čas vyplní, zvlášt když udělám něco pracnějšího, na co jsem dřív neměla čas - když přijde člověk v šest večer z práce, musí s tím vařením opravdu pohnout. grinning smiley

    Tak koukám, že toho filozofování už bylo asi dost - omlouvám se. Ale ještě jednu myšlenku - moje babička vždycky říkala :" Vždyť jsme tu jenom jako na procházce a nevíme dne ani hodiny." A tak to je asi potřeba brát. Užít si každý den, který jsme tady. A pro Rakave mám radu - zkus chvíli brouzdat právě tady na weeku a třeba se ti někde zalíbí. drinking smiley Věrka love smiley

     
    Upraveno 4 krát. Naposledy upravil quendery (29.11.2012 23:23)
     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 30.11.2012 00:35
     

    Bezvadne napsane smiling smiley thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 30.11.2012 01:04
     

    quendery, úžasně jsi to napsala thumbs down

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 30.11.2012 08:56
     

    quendery, thumbs down flower smiley ...... když nehlídám, mám zahradu, kamarádky a Week, jsem už doma 9 let ,dělám co tělo dovolí a můžu si krásně zalenošit , nudu neznám smiling smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 30.11.2012 09:05
     

    Kordulko, dobře napsáno. Plný souhlas. thumbs down flower smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 03.12.2012 09:35
     

    Ahoj, já jsem v důchodu šestý rok a mám to jak na houpačce. Krátce před tím jsem se rozvedla, protože stáří se svým bývalým jsem si nedovedla představit (alkohol, neúcta apod). Ale ani stáří o samotě se mi moc nelíbí. V létě to jde, mám zahradu kde sice nic moc nepěstuju ale i údržba zabere dost času. To jsem v pohodě, opatruju kytičky a jsem ve svém živlu. Ale s nástupem zimy to na mě padne, nepomůžou knížky, vnoučata ani kamarádky. Uklizeno i uvařeno mam raz dva a co pak. Prostě se cítím odepsaná, potřebná jen na hlídání vnoučat a jinak nevidím žádný cíl. A tak tu zimu nějak přetrpím a těším se na jaro a na zahradu. Já nevím, možná se jen nějak lituju, ale tak to cítím a nemůžu říct, že se mi to tak líbí. Že jsem pánem svého času je prima, to je snad jediné pozitivum. Mám i jiné zájmy než jen zahradu, luštím křížovky, sudoku, pletu a mám dvě malá akvaria. S vnukem (předškolák) děláme různé výtvory z papíru, hrajeme hry .....všechno málo sad smiley

    Tak moc pozitivně jsem nenapsala, ale aspoň jsem se tady mohla svěřit. Doufám, že jsem vás tím moc neotrávila flower smiley

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 03.12.2012 14:59
     

    Jsi na tom asi podobne jako moje segra, ktere pred 5 lety zemerel manzel a i kdyz ma 3 odrostle deti a vnoucata, tak jak me vzdy pise, zima je pro ni velice dlouha sad smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Rejpal (03.12.2012 17:03)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 03.12.2012 16:23
     

    ahoj, zbavila si se otrapy manžela, už to je důvod k radosti ze života thumbs down winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 03.12.2012 16:58
     

    Já ti docela rozumím, občas taky na manžela pyskařím, ale pak je 3 dny na služebce a já najednou nejsem ve své kůži. Nedovedu si představit stáří strávit sama. Občas ano, ale pořád ne grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.