pátek 29. března, 00:17 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: rakave
Status: nováček

Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

Datum: 19.07.2011 19:49
 
Jsem v předč důchodu,mám 58 let a mám možná trošku blbou otázku,ale já si z tím nevím rady.Sice mám menší brigádku,ale to je jen pár směn v měsíci.Jinak dopoledne jsem v jednom kole. Uklizím, peru, vařím, nakupuji, jenže po obědě si zapnu počítač...jen na chvíli co vypiji kafe.A najednou je večer :-)Potřebuji najít nějakou činnost,koníček na odpoledne a nějak se nedaří,takže sedím u netu.Zahrádku nemám,bydlím ve městě a vnoučata prozatím taky ne.Manžel ještě pracuje a doma odpočívá nejraději u televize.Navíc mi situaci komplikuje to,že jsem ranní ptáče.Tudíž od rána překypuji energií,po obědě ji houfem ubývá a jsem i teď v létě schopna jít spát ze slepicemi.Pořád dumám do čeho bych se odpoledne pustila.Do klubu důchodců moc nechci,už jsem trošku nakukovala,ale jsou tam tak ve věku k 70.Ráda bych se něčím zabývala,v nějakém združení,spolku...jenže u nás jsem prozatím nic takového vhodného nenašla. Jak je to u Vás? Jaké máte v důchodu koníčky,čím se zabýváte?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 21.07.2011 19:40
     

    Rakave, to jsem netušil, a tím pádem pěkně přestřelil stydlin smiley , omluva flower smiley flower smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

     
     
  • Autor: rakave
    Status: nováček

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 24.07.2011 19:09
     
    carlos napsal(a):

    Rakave, to jsem netušil, a tím pádem pěkně přestřelil stydlin smiley , omluva flower smiley flower smiley flower smiley

    Jaká omluva?! Nezašmodrchaly se nám tady odpovědi?! winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rakave (24.07.2011 19:09)
     
  • Autor: Ecca
    Status: nováček

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 17.11.2012 20:09
     

    Zdravím všechny, ale pokud se jedná o volný čas v důchodu - vážně si toho užívám. Byť jsem ročník přes sedmdesát (což se mi skoro nechce věřit), s chutí jsem pracovala do srpna t.r., kdy na rozdíl od předchozího "sedavého " zaměstnání, jsem prodávala v parfumerii a posléze v obchůdku s bylinnými produkty. Již v důchodu jsem vystudovala 5 letou universitu tradiční čínské medicíny - fytoterapii a pak jsem se pustila do samostudia ruské přírodní medicíny. Nyní tedy zdárně "oprašuji" a prohlubuji získané vědomosti, 3 roky se věnuji Taiji - rodinný styl Yang + cvičení Qi gong - 2 x týdně dvou a tříhodinový trénink, denně alespoň 2 hodiny cvičení doma či venku. Pak mám doma jednoho rozmazleného "kočičáka", který si usurpuje také svůj čas. Pokud počasí dovolí, starám se o zahrádku v okolí domu a střídám to s proháněním "mozku". Zajímá mě také krystaloterapie, numerologie a další návazné oblasti a myslím, že je to "fajn" a tělo i mysl to vnímá pozitivně a stejně tak moje děti i vnuci. Myslím, že jsem docela "fit" babička, kterou těší, že má pro své blízké i vzdálenější okolí porozumění, úsměv i pohodu. flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 01:26
     

    Tak já se do důchodu těším snad už od třiceti grinning smiley. Mám neustále pocit chronického nedostatku času smiling smiley. Když už si náhodou sednu, zjistím, co mám nedočtených časopisů a u toho bych vydržela hodiny. Ale jestli půjdu do důchodu skoro v 67 letech, jak mi to vychází, tak už na to neuvidím,t ak si můžu nechat zajít chuť confused smiley . Jinak mám v plánu přečíst také spoustu knih, které jsem si plánovala už na dobu mateřské. Nestihla jsem číst ani při jedné z nich. A do toho taky neustále předělávám zahradu, takže je pravda, že to mi bere taky hodně času. Kdybych byla bez zahrady, asi bych zabrala nějaký obecní plácek a nutně bych potřebovala zvelebovat winking smiley , kdybych byla, rakave, na tvém místě. A taky mám dost známých, ani se nestíháme vídat, takže měla-li bych pocit, že nechci být doma, vyráželi bychom někam společně na výlety za "hranice všedních dnů". Ale samo nevím, bude-li na to v pozdějším věku chuť a síla confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Anavi (18.11.2012 01:28)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 07:51
     

    Anavi, co tady děláš, puberťáku? grinning smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 08:18
     

    Bavili jsme se onehdá s dlouholetými přáteli při odchodu jedné kamarádky do důchodu - 12 lidí a většina už je nějakou dobu doba a shodli jsme se na tom, že co úúúúúplně nejvíc chybí - čas (o penězích v tomto případku nepíšu a stejně jmenovali až následně).

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 09:20
     



    drahus napsal(a):

    Anavi, co tady děláš, puberťáku? grinning smiley

    drahuško, jsem svou touhou po důchodu proslulá winking smiley grinning smiley . Opravdu nechápu ty, kteří mohou zůstat doma a jdou dobrovolně ještě do práce. Možná vzor v rodině - jeden z rodičů šel předčasně a druhý zůstal doma hned, jak mu padla smiling smiley. A nelitovali nikdy ani minutu. Naopak stále nestíhali a nestíhají a není to kvůli tomu, že by třeba hlídali nebo tak něco. Ale užívají si ten čas po svém.

    Hodně lidí mi řekne, že by jim chyběl kontakt s lidmi, kdyby nešli do práce. Těžko se mi to posuzuje, protože já i naši máme tolik známých, že si slibujeme návštěvu třeba rok stydlin smiley . Takže naši jezdí za přáteli na chatu, přátelé jezdí za nimi na zahradu nebo jdou společně někam na večeři či oběd. Slovo nuda jsem v naší rodině neslyšela snad v životě smiling smiley, my jsme takové motorové myši, vždycky si něco najdem.

    Už teď bych měla seznam na stránku, co chci všechno stihnout a nedaří se. winking smiley

     
  • Autor: Filipka
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 10:35
     

    Já také ještě nejsem, podobně jako Anavi v důchodu. Jen jsem chtěla napsat, že u Rakave je problém v tom, že bydlí v bytě. Kolem domu je totiž tolik práce a pokud člověka nadto ještě baví zahrádka, tak je o práci postaráno. To jsem si říkala už tehdy, kdy začala být větší nezaměstnanost. Že nezaměstnaní lidé na venkově, co mají menší hospodářstvíčko, stačí pár slepis,králiků, pejsek kočička, mají i tak co dělat. Zatímco nezaměstnaní lidé v bytech, co nemají děti nebo je mají odrostlé, musí mezi těmi 4 stěnami dost "šílet". Život ve městě je pohodlný,ale pokud člověk aktivně a denně neholduje kultuře, což z finančních důvodů stejně moc dobře asi nejde....., tak se asi musí v bytě ukousat nudou. sad smiley

    V domku je vždy co zlepšovat. Třeba se dá vyklidit kus podkroví, zútulnit a začistit ho, ten kousek zateplit, dát tam nějaké ohřívadlo a udělat si tam dílnu. A vyrábět tam třeba domácí svíčky z včelího i normálního vosku, nebo šít pěkné přehozy, plést třeba ponožky - to vše se dá pak prodat třeba na [www.fler.cz] a je z toho radost dvojnásobná. Já bych se tedy v důchodu také nenudila, zajímá mě tolik věcí, chci toho tolik stihnout, že nestíhám. Chtěla bych se naučit plést košíky, začít pletením z papíru,ale pak umět i košíky z proutí, chtěla bych se naučit malovat na těch kurzech,kde naučí každého, také decoupage mě láká , pletení, šití, zkrátka, je toho moc. grinning smiley Navíc mám velmi ráda děti a zvířata, tak bych dojížděla někam do dětského nebo kojeneckého domova jako dobrovolník, kdybych neměla vnoučata. . Vždyť, i kdž se situace v dětských domovech zlepšila, pořád jsou tam stovky dětí, co nemají individuální přístup. Vychovatelky nestíhají,mají toho dost. Jednotlivé dětské srdíčkové bolesti i radosti už nemají moc času řešit. Ono je těžké, ukočírovat 5-6 dětí, udělat s nima úkoly, to jim pak fakt nezbyde čas na to, aby se zajímali o každé dítě do hloubky. A každý si rád popovídá, a s něčím se svěří. Dospělí i děti. Ke svým dětem mám ještě v hostitelkské péči sedmiletého chlapečka, a vždy, když ho v pátek vyzvedávám, tak hned začne povídat o tom, jak se má ve škole, a kdo je na něj z kluků "zlej" a kterej kluk je jeho kamarád, a která holka ho "miluje" atd. winking smiley A úplně je na něm vidět, jak to ze sebe rád "vysype". grinning smiley Jak je šťastný, že ho poslouchám a ptám se ho na podrobnosti. 6e není na zážitky a celkově na život sám. Vychovatelky jsou hodné a dělají kus práce, ale prostě fakt nestíhají.

    Nebo je dobré si najít nějaký útulek a chodit tam venčit pejsky, třeba jen ty malé, když člověk není fyzicky úplně v kondici. Jéje, já kdybych byla ranní ptáče, tak bych ráno poklidila, připravila si vaření, a pak už bych vyrazila někam tam, kde je potřeba každé lidské ruky, každého lidského srdce. Pokud chceš, Rakave, poradím ti, jak na to. Ale pokud ti třeba starost o děti není blízká, tak to také pochopím, každý člověk je jiný, někoho práce s dětmi těší, ale někdo jiný si s nimi moc neví rady, co jim říkat,jak si s nima hrát atd. Přeci jen je to jiné u dětí, které máme doma od narození , než v prostředí, kde jsou děti "neznámé. To je jen nápad a návrh. flower smiley

    Ale na místě Rakave bych také alespoň uvažovala o tom, koupit si nějakou menší chatku se zahrádkou. To byste se s manželem o víkendu vyřádili tam. winking smiley A pak přes týden bys byla víc radší, že si můžeš doma uklidit. grinning smiley Já bych úplně bez zahrádky nemohla být. Vždycky jsme bydleli v domě, a měli dokonce i chalupu, aby se dalo měnit o letních prázdninách prostředí. Zkrátka odjet do lesů a krásné přírody Jižních Čech.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Filipka (18.11.2012 10:53)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 10:42
     

    V důchodu jsem, ikdyž invalidním, ale fakt nemám čas se nudit, to opravdu ne. Dovolí-li mi momentálný zdravotní situace, piplám kytky, zahrádku, vychovávám své dva velké psy, vnoučata občas pohlídám, za přáteli zajedeme nebo oni k nám... No a taky jsem dost často tady, na Weeku a poklábosím s kamarády zde.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 11:34
     

    jsem doma už několik let a stíhám , jak zrovna zdr. stav dovolí, čím dál méně, vnoučata , zahrada, kamarádky, sem tam rysknu nějaký výlet, no a teď Week, sednu jen na chvilku,ale nejde to se zvednout, je stále na co se dívat, jak jste šikovné a dál se učit / a i blbnout love smiley

     
  • Autor: adilat

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 14:32
     

    Tak jsem v důchodu od ledna, dělala jsem skoro do 70ti let a divím se, jak jsem mohla při práci stihnout tolik věcí. Těď mám vlastně mít volno a já mám stále co dělat. Bydlím v činžáku a mám malinkatý balkonek v létě celý okytkovaný, mám pejska, který zabere spoustu času, baví mě brouzdat po internetu a hledat co mě zajímá - hlavně kytičky. Vnučku mám dospělou a pravnoučátko zatím ani náhodou není na obzoru. Uvidím, jestli se za čas nezačnu nudit. smiling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 18.11.2012 15:19
     

    Filipko, smekám před tebou flower smiley

     
  • Autor: Emilka12
    Status:

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 17:52
     

    Zatím mám invalidní a za rok jdu do plného.Moje životní vyplnění je manžel,maminka ,vnuk,pes,zahrádka,kytky,rybičky,pletení,šití,Pletení košíku z papíru,črení,počítač,televize,SEm tam vylíčím byt,no a domácnost. confused smiley confused smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Rejpal
    Status:
    www.samokecna.e..

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 17:57
     

    Ja tedy jeste v plnem duchodu nejsem. Zatim jen delam, kdyz je dobry pocasi, to znamena od jara do podzima. V zime tu moc prace neni sad smiley Musim delat jeste nejmin 3 roky, nez budu moci jit do plneho duchodu a zacit si trochu uzivat smiling smiley

    Delam remeslnika uz od svych 16 let, kdyz jsem se zacal ucit instalaterem-topenarem. V mem veku uz me to docela zmaha winking smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Jak si užíváte větší volný čas v důchodu?

    Datum: 29.11.2012 20:49
     

    ... volný čas, co to je ? , to v důchodu existuje eye rolling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.