sobota 20. dubna, 01:21 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Karlik
Status: nováček

Jak se správně starat o své auto

Datum: 21.11.2010 17:38
 

Napadlo mě založit diskuzi o tom, jak správně pečovat o svá auta. Zima už je pomalu tady a negarážované vozy čekají krušné časy.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 14
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 18:56
     

    A to je reklama???

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak se správně starat o své auto

     
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 21:15
     

    Nepečuju,negarážuju.Očekávám,že sednu a jedu(no někdy to nevyjde,žejoeye rolling smiley eye rolling smiley )

     
  • Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 21:19
     

    S žabičkou sednu a vyjedu :-) jen jednou jsem nevyjela loni v říjnu, 10 dní, 50m půl metru hlubokýho sněhu bylo na mě moc, jak povolil vyjela jsem jako z másla. Není nad to mít silný a kvalitní vůz.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (21.11.2010 21:29)
     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 21:28
     

    Jájogrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 21:50
     
    Já se o auto starám také podle počasí. Například jsem ještě neráčil přezout na zimní gumy. Bylo by mi je líto hoblovat před čtrnácti dny v Itálii a minulý týden tady. winking smiley
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 21.11.2010 22:17
     

    Tak já nechala v pátek autí přezout a v sobotu začalo ukazovat, že je čas na přezutí winking smiley . Takže se starám vzorně...2x ročně umejt, 2x ročně přezout grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 22.11.2010 01:31
     

    Míšo, já přezouvala včera. winking smiley

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 23.11.2010 19:39
     

    Když rady tak rady :

     

    ad1) zimní gumy nazout pohybuje-li se teplota jen kolem 5st. C /konstrukce letních či zimních gum jsou naprosto rozdílné a reagují opravdu na teplotu. Zatímco letní (mající tvrdou směs), vlivem njízké teploty nadále tuhnou a snižují adhezi (přilnavost) na vozovce, zimní (mající měkkou směs) vlivem nízké teploty taktéž tuhnou, ale zachovávají si vlastnosti pneumatiky za letních podmínek. O dezénu se umiňpvat nebudu, protože tohle už všichni znají/

     

    ad2) přimrzání dveří - lze jednoduše zabránit buďto speciálním sprejem k tomu určeným (obsahuje glycerin), nebo zlehka potřít glycerinovým olejem (k dostání ve větších či specializovaných drogeriích)

     

    ad3) zkontrolovat stav stěračových gum, jeví-li známky fyzického poškození, případně nechává za sebou na skle "stopu", vyměnit (1 pár stěračových gum /ne stěračů kompletních/ příjde na cca 70 Kč), výměnu zvládne každá holka co umí štrikovat winking smiley , potřeba jen malé kleště a tenký šroubovák, případně ostrý nůž na zaříznutí správné délky

     

    ad4) nejvíc v zimě trpí akumulátor. Doporučuje se jej zkontrolovat, popřípadě dolít elektrolyt destilovanou vodou (odpadá tento krok u bezúdržbové), a v teple nechat nabít na 100%. Tím spíš, používáte-li vozidlo jen na krátké vzdálenosti, kdy se nestačí po nastartování a rozsvícení všech světel dobít. Vykazuje-li AKU vnější známky mechanického poškození (např. krystalizuje-li na elektrodách, nebo někde na těle, ihned vyměnit za nový. Nepříjemné když nakonec elektrolyt (30%ní H2SO4) se "vyplače" do kapoty, obtížně se neutralizuje i čistí. Součástí kontroly by měla být i kontrola alternátoru, ale to je jen pro odborný servis, ale jeho nefunkčnost vám stejně ohlásí "kontrolka".

     

    ad5) bezpečnou funkci motoru samo sebou zabezpečí i správné ředění chladící směsi. Asi málo kdo má doma hustoměr pro přeměření chladící kapaliny, lépe je ji vyměnit komplet, plus nějakou "zásobičku" pro strýčka příhodu, v nejhorším případě jen doplnit stávající (pokud možno stejným typem od toho samého výrobce).

     

    ad6) dále si překontrolovat (a doplnit) brzdovou kapalinu , pokud máte kilometrově přejetou výměnu oleje, tak neváhat ani s výměnou (dá se udělat na koleně-ale nezapomnět vyměnit současně i olejový filtr-, ale je pak problém co s olejem starým, lépe si nechat vyměnit olej v servisu, a nemusí být zrovna autorizovaný)

     

    ad7) a zimní výbavu taktéž doplnit do kufru vozidla (škrabku na led, smetáček na sníh, lopatu malou na odhrnutí sněhu před/za autem před vyjetím, nějaký ten rozprašovač s rozmrazovačem skel, kuchyňksé utěrky na otření zarosených skel, případně na očištění světel, u osob bydlících v rizikových či horkých oblastech samo sebou sněhové řetězy)

     

    ....... určo by se toho dalo napsat víc, jsem sklerotik a spolehlivě jsem něco vynechal eye rolling smiley , tak to ještě paní, slečny a pánové po mě doplňte please smiley

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 23.11.2010 19:51
     

    doplnila bych o zakoupení spreje na rozmrazování zámků - ten ovšem nedávat do auta, ale do garáže grinning smiley

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 24.11.2010 06:40
     

    Tsss, smetáček a zásobu škrabek vozím pro jistotu i v létě tongue sticking out smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 24.11.2010 07:28
     

    V minulém autě jsme měli i řetězy celoročně grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 24.11.2010 08:50
     

    Vozím fšechno furt, mám velký auto co to uveze smoking smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 24.11.2010 09:47
     

    S trochou nadsázky Jajo, u vás nikdy člověk neví, kdy spadne bílej hnus, tak to není až tak od věci winking smiley

    To mi připomnělo, že si asi budeme muset obstarat nové řetězy, páč staré nám zřejmě nepasují confused smiley Musím to prozkoumat

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (24.11.2010 09:48)
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jak se správně starat o své auto

    Datum: 24.11.2010 19:09
     

    nejvíc v autě mám drobky, papírky,prázdný lahve od pití od těch čuňat co vozím. Nestačím luxovatangry smiley a uklízet. Dneska manža.....jééééééé von se roztrhnul pytlík od housky.....no a co myslíte.....nechal to všechno na sedačkách...páč kdo to uklidí?angry smiley Škoda slov.

    Škrabka někde v autě je ještě od lonska, rozmrazovač celoročně na chodbě na botníku. Fridex dolil servisman a já dolila nemrznoucí do stěračů. Občas zajedu do myčky, když už nemůžu poznat, jestli je to moje autí nebo ne.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.