úterý 16. dubna, 17:11 Svátek má Irena
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Královská cibulovina

Datum: 19.04.2007 08:41
 

Loni jsem se zamilovala do řebčíků, tak jsem si objednala dva od Basíka a jeden jsem si vyžádala od našich. Ten od našich se zatím neobjevil vůbec - nevím, jestli jsem ho nedala příliš hluboko, asi 20 cm (byla to dost velká cibule), ty od Basíka sice vykoukly, ale počůral a pošlapal je pes, takže vám sem dám foto, jaký jsou z nich trosky sad smiley. Já se týhle kytičky snad nedočkám sad smiley!!!!

Jak rychle se množí?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 123456 | další
    Aktuální stránka: 1 z 6
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 08:50
     
    Anavi, nwevím, jestli tě to utěší, ale jsem na tom podobně. Dvakrát jsem se o řebčíky pokoušela, ale nepřežily díky psům, stejné "úrazy" jako ty tvojethumbs up
     
  • Autor: Reklama

    Re: Královská cibulovina

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 08:51
     

    [botanika.wendys.cz]

    Vždyť říkám, nic náročného.winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 08:57
     
    Řebčíky

    Patří sice k rostlinám ze zahrad našich babiček, ale teď opět přicházejí do módy. Upoutá nás moderní vzhled a teplé barvy řebčíku královského (Petilium imperialis), i drobnější původně divoce rostoucí druhy řebčíku kostkovaného (Fritillaria meleagris). Jsou vždy atraktivní součástí aranžérských i zahradnických kompozic. Mohli jste si jich všimnout na obrazech mistrů 18. století. Řebčík královský s velkými oranžovými zvonky uspořádanými do dokonalého kruhu na vrcholu rovného stonku je prostě nádherný. Někteří botanici tvrdí, že pochází z Persie, jiní zase, že z Afghánistánu nebo z Himalájí, v každém případě je však nejznámějším druhem svého bohatého rodu.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 08:59
     

    Otázko, dneska jedu koupit do Hypernovy takové nehezké zelené drátěné zahrádky smiling smiley a dám je okolo těch řebčíků, aby se mi příští rok nestalo něco podobného. Sice to skrz to může počůrat, ale aspoň to třeba nerozšlápne... uvidíme, já to nevzdám!!! smiling smiley

    Spíš je mi divný, že vůbec nevylezla ta cibule od našich. Půdu měla nakypřenou, ta hloubka je správná, podle toho, co jsem teď nastudovala, takže neznám důvod. Naši je mají nádherné a nahusto sad smiley.

     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:06
     
    p5120041.jpg
    Další fotografie:
    Moni nemám jich moc, podělím se s Tebou, ale je to běh na dlouhou trať mě loni kvetly poprvé asi po pěti letech a letos taky dva pokvetou :-). Když koukneš kolik za ně chtějí trefí Tě šlak.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:07
     

     jajo, já viděla i 150 Kč za jednu cibuli

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.04.2007 09:10)
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:08
     
    Jájo...neblázni, já si je časem pořídím. Když ti letos poprvé vykvetly, přece si je hned neponičíš. Já mám času dost....pořídím, až budou v pořadí.grinning smiley
     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:10
     
    Kvetly už loni a neboj draho jsem je nekupovala u nás je občas k mání v květeně asi od nějakého zarádkáře cibule po 10 Kč, tak Ti to pohlídám abys neměla obavy jo? Jinak zásilkovky chtěí i kolem 140,- Kč čož mě děsí.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:11
     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:13
     
    Jájo...jsem četla na netu, že se docela slušně rozrůstají. Tak budeš hodná, když mi cibulku věnuješ.
     
  • Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 09:44
     
    Jo rozrůstá se já ho mám normáně v louce hiii, prý ho nežerou myši, o tom pochybuju. Smrdí jko celá ZOO dokupy grinning smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 10:02
     
    Jájo...smrad mi nevadí...mám teď trénink z toho zmijovce. winking smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 19.04.2007 12:36
     
    jajo, já ho mám u plotu, smrad by mi nevadil, jen kdyby kvetl!!! grinning smiley
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Královská cibulovina

    Datum: 20.04.2007 12:17
     
    p1050698x.jpg

    jedno foto od našich ze zahrady

     
Stránky:  123456 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.