čtvrtek 28. března, 20:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Evita
Status:

Yucca na kmínku - pokojová

Datum: 04.11.2009 13:35
 

Viděla jsem krásně osázenou nádobu - elipsovitý vyšší květník, 3 kmínky juky o různé výšce (cca 25 -30 cm) s vrcholovými růžicemi listů sesazené k sobě, povrch zeminy posypaný bílými drobnými kamínky. Vypadalo to nádherně čistě a elegantně. Ráda bych si podobnou skupinku vytvořila taky, zkracovala jsem svoji přerostlou velkou juku a uříznutou část kmínku jsem rozřezala na 3 válečky a dala zakořenit do vody. Myslíte, že se mi z těch kousků povede vypěstovat nové rostliny? Jaké máte zkušenosti s řízkováním juky?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 15:47
     

    Myslím, že se ti to povede. Mně vždycky krásně zakořenily. Jen musíš horní konec toho špalíčku něčím zamazat - já to dělala štěpařskýn voskem - aby nevysychal

     
  • Autor: Reklama

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 17:20
     
    002.jpg
    Další fotografie:

    nevím jakou přesně myslíš, ale tuhle já řízkuji už několik let a úspěšně. Už jsem jich dost rozdalawinking smiley

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 17:32
     

    Irisko, ta tvoje kytička je dracena winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 17:46
     

    jo jo to je ono....jsem si nemohla vzpomenout.....grinning smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 22:03
     

    Vosk jsem na ten horní konec použila flower smiley. Dnes jsem našla návod, že se špalíčky juky mají ponořit do směsi vlhkého písku a rašeliny (1:1), to vše dát pod igelit a rosit. Tak jsem to provedla a uvidíme...

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 04.11.2009 22:47
     
    dsc_0001.jpg
    Další fotografie:

    Přidávám fotku mé yuky, která se pěkně rozrostla a už se mi nikam nevejde. Přes léto je venku v zahradě a teď jsem ji dala k synovi do ložnice, protože jinde pro ni místo nemám. Na druhém snímku je dracena. Na tu se chystám na jaře. Kdysi ji oštípal papoušek a od té doby je taková pokroucená. Odříznu ty živé špičky a zakořením je. A kmínek seříznu a nechám znovu obrazit. Je to taková nenáročná zeleň. Věra

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 06.11.2009 10:06
     

    Věro, dělám to taky tak.Když byla vysoká skoro do stropu, seřízla jsem jednotlivé větve a čekala až ty holé palice obrostou.Ušmiklé vršky jsem zakořenila a rozdala.winking smiley

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 06.11.2009 11:23
     

    A obrostly? a za jak dlouho asi?

    Já jsem juku uřízla cca před 3 týdny a ten pahýl se furt k ničemu nemá, tak začíním propadat skepsi confused smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 06.11.2009 20:35
     
    foto 002.jpg
    Další fotografie:

    Evito, vydrž za pár týdnů ti určitě začnou po bocích kmene rašit nové výhonky. Za sebe bych radila, pokud ti na jednom kmeni vyraší víc jak 2 uštípni je, protože síla růstu se nerozdělí a poroste stejně jen jeden nebo dva a ostatní zůstanou mini .

     
  • Autor: Evita
    Status:

    Re: Yucca na kmínku - pokojová

    Datum: 07.11.2009 10:05
     

    Lostris, dobrý nápad, určitě to udělám, teď hlavně aby teda něco vyrašilo....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.