pátek 29. března, 00:30 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Pokojové květiny
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Pokojové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Missi
Status: expert

Jak odstranit....

Datum: 19.06.2011 22:32
 

Mám takový problém a jelikož vím, že zde je mnoho šikovných pěstitelek kytiček, tak očekávám radu please smiley .

Získala jsem nolinu (sloní noha), bývalá majitelka však zalévala neodstátou vodou a celá spodní část té "nohy" je silně pokrytá vysráženými solemi či usazeným vodním kamenem. Prostě jsou tam bílé nánosy a vypadá to blbě, navíc to asi té kytce ani nesvědčí. To nejhorší jsem okartáčovala, ale mapy tam jsou stále. Poraďte mi, čím to dostat dolu, abych jí ale neublížila. Díky za nápady.flower smiley

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Jak odstranit....

    Datum: 19.06.2011 23:16
     

    Mišo, to bude asi trochu problém. Z květináčů a pod. se usazeniny umejou octem, ale nolina je vápnomilná, ocet nebo cokoliv kyselýho ji odrovná.sad smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jak odstranit....

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak odstranit....

    Datum: 19.06.2011 23:17
     

    Napadlo mně zkusit hadřík namočený v octě, hodně vyždímaný, aby ocet nestékal do substrátu confused smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jak odstranit....

    Datum: 20.06.2011 07:03
     

    Kdyby mohla být venku, na dešti, tak by se krásně vymyla Je sice taky sukulent, ale já mám svou téměř padesátiletou tlustici taky každou sezónu venku, na plném slunci a dešti a svědčí jí to..

    Když je v létě období, kdy prší dlouhou dobu a vydatně, tak dám na povrch květináče takový plastový kornout, aby voda odtékala mimo květináč. Ale ppoužívám fakticky, jen když prší několik dní v kuse. Jinak ne.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Jak odstranit....

    Datum: 20.06.2011 07:11
     

    aha, tak to jsem šlápla vedle stydlin smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Jak odstranit....

    Datum: 20.06.2011 07:18
     

    Ocet - to mi také napadlo,...do zeminy by se nedostal, tu stejně musím vyměnit. Jen jestli nerozleptá povrch té nohy. confused smiley

    Drahuško, ten plastový kornout je super nápad!thumbs down Musím něco takového vyrobit k jiným rostlinám.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Pokojové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.